Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiálny text distribútora)

Eawy

Opäť nejako nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu. Tento film má v prvom rade úžasný príbeh.Ide o víno ale v tomto prípade to znamená aj nediskrimináciu ostatných krajín v hocičom. Nesie nádherné posolstvo, že všetci sme si rovní bez, či s predsudkami. Úžasné herecké obsadenie, Alan Rickman hovorí krásne po Francúzsky, dokonca sme videli dosiaľ neobjavenú stránku Chrisa Pina, ktorý ukázal veľmi veľa. Krásna príroda je vyzdvihnutá melodickým soundtrackom. Scenár úžasný, práca s kamerou je neprekonateľná. 100% ()

Arsenal83

Veľmi pekné prostredie, kopa slnka, nádych romantickej scenérie. Ale inak má degustovanie vína nejak nebaví. Keď už tak poriadne piť a nie iba degustovať. Inak oddychový film, no ten Chris Pine parochni bol neprirodzene smiešny. Veď to bolo vidieť, že to je len seno a nie prirodzený účes. ()

Chrustyn

Pohodová komedie na motivy skutečného příběhu o kalifornských vinařích, kteří vytřeli zrak i protřelým Francouzům. Z daného tématu i výběru herců, však mohlo vzniknout i víc než jen nenáročná pohodovka, ideální se sklenkou vína. ()

heyda

Tenhle film to měl se mnou strašně snadný. Já totiž miluju farmařinu. A nemusí se jednat jen o vinice, ale mě by nadchly i záběry na ovocné sady nebo chmelnice, prostě cokoliv přírodního za hezkého počasí. I proto miluju jižní Moravu, která má trošku ráz i samotné Kalifornie. Víno roku je především oddechový film, který se snaží na nás přenést trochu té pozitivní nálady a atmosféry prosluněných vinic. A to se mu myslím povedlo. 75% ()

jojinecko

Slnečný pozitívny produkt na chvíle pohody, s výraznou chuťou hrozna, nádherne sýtou farbou, ani sladký, ani kyslý, miestami trošku nevýraznej chuti, s pár exkluzívnymi ingredienciami (predovšetkým "francúz" Rickman)... celková chuť po ochutnávke ostáva dobrá a to je to najdôležitejšie. Odporúčam podávať k špeciálnym vínnym prezretým syrom, plesňovým syrom, fľaši rulandského šedého a jednou femme fatale k tomu...Výsledok zaručený:) ()

honajz

Víno mám rád, ostatně su z Moravy, ale film, zvlášť takhle dlouhý, by měl mít také nějaký jednolitý příběh a alespoň trochu životné postavy. Tady se postavy chovají jako blázni, asi aby to byla komedie, a samotný příběh se rozpadá na nějaké tři podpříběhy, každý předvídatelný a nezajímavý, včetně konce. Hezké záběry vinic, ale ten film je bez duše, povrchní, asi jako když pražáci točí Bobule. ()

Ilicka

Příjemná vinařská komedie, tentokráte z prosluněné Kalifornie, kde se o nejlepší víno na světě pokouší hipíci a Mexičani. A vychází jim to... Ačkoli jsem nikdy kalifornské víno nepila, věřím, že musí být dobré... A nic nepotěší víc, než nakopat zadky Francouzům, (jedním skečem vtipně podchyceny Německo-Francouzské vztahy). Alan Rickman je boží a jeho angličtina je rovněž boží. Zkuste, uvidíte. ()

Morholt

Tak tohle mě za srdce nechytlo. Točit film o tom, že někdy před 35ti lety vyhrálo jednu z degustací kalifornské víno mi přijde trošku mimo. I když v Kalifornii to prohlásili za historickou událost. :D No dobře, říkám si, Američani už natočili filmy o větších hovadinách, tak se u toho třeba aspoň zasměju, když už to má být ta komedie. Nezasmál. Herci vesměs protivní a Pullman zralej na bombu. Srdce zaplesalo jen ve chvílích, kdy se na scéně objevila Eliza Dushku (asi 2x) a Alan Rickman, který dostal až trestuhodně málo prostoru. Pokud jste fandové do vína, třeba se vám to bude líbit, ale já jsem zklamán. 30% ()

Richie666

Ach jo. Co to mělo být? Pěkná hudba, hezké obrázky, ale film dohromady nestojí za nic. Není to ani komedie, ani drama, spíš takový pokus o něco odlehčujícího; jenomže aby tohle mohlo fungovat, nesměly by se všechny postavy chovat jako idioti, příběh by musel být oproštěn o trapné scény a patetické kecy a záběry (tzn. zkrátit asi o polovinu) a hlavně veškerý děj by se nesměl opírat o klasicky debilní konflikt mezi 'zabedněným' otcem, 'sexy hippie' synem a nějakou ženou a dalším mužem a zase synem a bla bla blaa. Zkrátka film, ve kterém mi leze na nervy i Alan Rickman, nemůže být dobrým filmem. ()

Kamca_

Považuju se za milovníka vína, ale tenhle film mě hodně nudil už od začátku. S filmem Dobrý ročník se nedá ani srovnávat ... 40%. ()

bouncer

Příjemná vinařská komedie ze slunné Kalifornie, z které dobrá nálada a pohoda přímo vyzařují. Připomnělo mi to české Bobule, i když v trochu jiném ("americkém") stylu. ()

Johny_fork

Dobrý ročník je jenom jeden, ale proč si jen tak neotevřít lahvinku dobrého Chardonnay a neužít si film, který si ani sám nedělá vyšší ambice, než přinést trochu pohody a slunce do vašeho obývacího pokoje. ()

joehot

Jednoduchý feel-good filmeček, který, když si pustíte v té správné náladě a s tou správnou lahvinkou, určitě nezklame. A pokud tu lahev nemáte, určitě se pro ni vydáte při něm nebo po něm. Pozitivita z Bottle Shock čiší, Chris Pine i Alan Rickman jsou přesně takoví, jací by být měli, a člověk dostane chuť přestěhovat se na vinici (zapomínaje, kolik zatracený práce musí být dělání vína). ()

pan.Kaplan

Ne tak prvoplánovitě kýčovité, jako Dobrý ročník, ale na druhou stranu podstatně méně zajímavější, než Bokovka. Velkým nedostatkem je předvídatelnost scénáře a co si budeme povídat, Rickman nudného soba taky nezahrál nejpřesvědčivěji, spíš to vypadalo na parodii. Jinak je to milý film, který nenudí a neurazí. ()

Riddick77

Určitě lepší než jsem doufal, nicméně rozjezd je opravdu vláčný. Taktéž jsem měl malinko problém s vykreslením hlavních postav, jelikož mi přišlo příliš povrchní, ačkoliv hlavním tématem filmu byla spíše událost či zlomový okamžik. Jisté je, že filmy o víně, které jsem viděl, mají určitý nádech, který se mi moc a moc líbí (Dobrý ročník, Bokovka...). "Víno roku" není výjimkou a opět se potvrdilo, že k filmu o víně se (překvapivě) nejvíce hodí víno. Nutno též zmínit, že Chris Pine vypadá v dlouhých vlasech jako pako. 6/10! ()

Tirion

Bottle Shock! - rána flaškou do hlavy, která vás zaručeně uspí... Obyčejná slátanina, která si hraje na mainstream. Naprosto chaotický scénář, kde nevíte kdo je kdo a proč, kde, kdy a s kým. ()