Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiálny text distribútora)

Krosmen

Vždycky, když vidím podobný tip filmů, rozumějte - nudný, bez myšlenky,bez sdělení, říkám si, kde se na to berou peníze a nedaly by se využít nějak jinak? Daly..Trošku to na mě působí, že se banda osob blízkých producentovi snaží proniknout do velkého světa filmů tím, že se nechají ozářit B.B.Thortnem a spol. Osudy lidí,že se spolu střetávají? Nevím,co je to za střet osudů,když jde parta lidí na koncert kapely. Rozhodoval jsem se mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Nakonec jsem dal jednu,protože se asi ve všem snažím najít hlubší smysl a tady jsem ho našel v tom,že je to snad pokus o jakousi kritiku životního stylu v onom období,ale jestli měl podobný úmysl i režisér,to se asi nedovím a upřímně řečeno, je mi to šumák. ()

Hanys_

Parta zazobaných amíků se v 80. letech proš*kala až k HIV..Obsazení je sice opravdu hvězdné, nicméně hodně mdlé výkony (snad jen Rourke mi přišel zajímavý) a naprosto nezajímavý průběh děje (slovo "o ničem" film vystihuje naprosto přesně...) zaručí, že budete mít problém, tohle dokoukat vklidu do konce. ()

Soweek

Depresivní navzájem propletené povídky se rozvíjejí vcelku nudně a hlavně nepřehledně. Režisér tak nechává diváka dobrou půlku filmu dezorientovaného, což se určitě některým lidem nemusí zamlouvat. Pokud to ale přežijete tak na vás čeká celkem solidní konec. Ne že by nebyl předvídatelný, ale zpracovaný je slušně. ()

slunicko2

Hodně pěkných nahých těl. 1) Jednostranný a povrchní pohled na odvrácenou prázdnou stránku života vyšších vrstev v Los Angeles. Není moc jasné, kdo a proč žije tak, jak žije. 2) Z pěkných těl tu je 23letý Lou Taylor Pucci (Tim, má dominantního otce), 24letý Jon Foster (blonďatý gay Graham), 28letý Austin Nichols (Martin s přelivem) a zajímavý je i 53letý Billy Bob Thornton (Grahamův otec William). ()

kulyk

U této zbytečnosti je vcelku marno zkoumat, zda jí patlali dle nějaké předlohy, kdo byl scenárista, kdo režisér.... všechny si můžeme antropomorfizovat do jednoho umělce. A ten fagt und vírkliš nevěděl, co chce vlastně říci. Dejme tomu, že ve filmem ztvárněném období prožil veselá léta svého života, ovšem od té doby sežral tolik tun lexaurinu, že sice neměl sebemenší strach pustit se do filmařiny, ovšem zároveň je citově plochý jako kulma. A má i podobné vypravěčské schopnosti. Dějové kudrlinky o hovně. Nicneříkající nuda, zabitý potenciál, kozy a pro nás, homodříky, sem tam hambaté klučičí kakabusy. Za to hvězda. ()

• Mickey Rourke a Kim Basinger se spolu během natáčení vůbec nesetkali. K tomu došlo až na samotné premiéře filmu. Od jejich posledního společného setkání uplynulo neuvěřitelných 23 let. Naposledy se viděli v roce 1986 při natáčení snímku 9 a 1/2 týdne. (Agatha)
  • Do role Christie, kterou ve filmu ztvárnila Amber Heard, byla původně obsazena Ashley Olsen. Nakonec ale z natáčení odstoupila. (Fenk)