Nerozluční přátelé Clay (Andrew McCarthy), Blair (Jami Gertz) a Julian (Robert Downey Jr.) žijí bezstarostným životem smetánky v Los Angeles, právě úspěšně odmaturovali a směřují vstříc dospělosti. Blair se rozejde s Clayem, jenž odchází na vysokou na sever a zkouší se prosadit jako modelka. Rebelantský Julian se vydává na kariéru hudebního producenta a víc, než je zdrávo pro jejich přátelství, se sblíží s Blair. Po šesti měsících se Clay vrací na Vánoce domů a nachází životy svých přátel v troskách, plné drog, deziluze a nenaplněných tužeb a očekávání. (J.Connor)

Juto

Robert Downey Jr. vynikajúco stvárňuje Juliana, spratka z Beverly Hills, ktorý má všetko: vzhľad, šarm, chytrosť, bohatého otca a drogovú závislosť. Jeho priateľ a priateľka (Andrew McCarthy a Jami Gertz) sa snažia pomôcť, ale Julianov svet sa rozpadá tak rýchlo, že by ich mohol vziať so sebou. Výsledkom je silný a pútavý príbeh troch kamarátov. 6/10 ()

blackJag

Problémy mládeže na prahu dospělosti (po maturitě), paralelně koexistující se závislostí na drogách, v překvapivě nevyhrocené rovině. Žádná zhoubná proklamace ani jednoduchá kontra agitka, jen dobře zahrané drama, ve kterém ani ta odporná móda 80. let nepůsobí tak odporně jak umí. Film figuruje také ve filmografii Brada Pitta, pokud se tam ale opravdu vyskytuje (mohl by to být pokuřující blonďák v bílo růžovém pruhovaném nátělníku na “televizní“ párty?), jde o sekundovou záležitost. 75% ()

Martin741

Reziser Marek Kanievska /Balik Penez, Kontrarozvedka/ natocil slusny film nielen o drogach, ale aj o zmarenych zivotoch a nenaplnenych ocakavaniach. Andrew McCarthy tymto natocil asi svoj najlepsi film, neprehraval, hoci uz po tomto diele mal len serial Monk, dalej Julia Robers /Pretty Woman/ mala este vtedy hodne do seba, ba da sa povedat, ze bola vyborna, Spadera som nejako obiede prezil a hoci nemam rad Downey Jr, tiez som ho obiede prezil. Uvod filmu hned divaka navnadi, potom ale pride v strede dost nuda a len plane vykecavacky, ale aspon zaver bol nadpriemerny : 60 % ()

Radiq odpad!

Všechno, co bylo strašny na 80. létech (a filmech) tady najdeme. Je to hotová přehlídka hár, hadrů, stylu, tanců, hudby osmdesátek. Herci vesměs taky hrůza, kromě Roberta Downeyho, kterej mezi ostatníma jakž takž vyniká. Poselství tohoto filmu je tak okaté, až to bolí - do všech stran stříká, že nemáte brát drogy a jít rač na vysokou, hlavně když jste z kurevsky bohatejch rodin. Celou dobu jsem už jen čekal, až Julian umře (což jsem předvídal, takže jsem se dočkal) a to čekání bylo dost ubíjející. Scénář hroznej, natočený hrozně. Slibnej název Feťáci je naprosto nevyužitej a trapnej. ()

JohnnyD

Ellisova predloha je temná coming-of-age novela, ktorá je tak nadčasová a nadpriestorová, že napriek tomu, že hovorí o morálnom rozklade detí boháčov z L.A. v 80tych rokoch, je aplikovateľná prekvapivo aj na hocijaké malé mesto na Slovensku v roku 2013 (nie nadarmo sa o nej hovorí ako o Kto chytá v žite osemdesiatych rokov). Film je naopak prvoplánová moralizačná dráma, ktorá nemala opodstatnenie ani v dobe svojho vzniku. Celé vyznenie príbehu i jednotlivé postavy sú posunuté úplne inde (knižný Clay a filmový Clay sú dve totálne odlišné postavy). Dojmu nepomáhajú ani otrasní herci, ktorí sú jednak skutočne otrasní (fakt neskutočne zlé herecké výkony komplet ansámblu, možno s výnimkou R. Downey Jr), po druhé sú nevhodne vybratí (priemerný vek 25 rokov - a to hrdinovia majú byť 18 roční) a po tretie musia zo seba vydávať také vety, až z toho bolí hlava. Úplne nepochopiteľná adaptácia nepochopenej knihy. ()

• Brad Pitt, ktorý bol v tom čase ešte neznámym hercom, sa vo filme iba v krátkosti objaví v jednej z klubových tanečných scén. Zinkasoval za to honorár v hodnote 38 amerických dolárov a jeho meno nefiguruje v záverečných titulkoch. (sackrebleu)