Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

Jara.Cimrman.jr

Nejsem a patrně nikdy nebudu zazobaným usměvavým hezounem, takže si mohu nechat pouze zdát o tom, že bych si ochočil svůdnou galeristku. Anebo se znovu mrknout na to, jak to John skoulel s Elizabeth, neboť to byl jeden z nejhříšnějších filmů mého dospívání. Dneska to v záplavách dostupného porna působí takřka neuvěřitelně, ale ano, tento snímek skutečně býval žhavý. A já si to pamatuju, takže s hvězdami nešetřím. ()

Martin741

Tak trochu sa povazujem za narocneho divaka, a odpustim absenciu poriadneho pribehu reziserovi Adrian Lyne /Flashdance/. Ale tento reziser je skuseny clovek, ktory aspon ovlada zaklady toho, ako natocit priemerny film. K tomu ta nadherna zmyselnost vtedy este krasnej Kim Basinger ...... nie je co riesit. Ovsem, dieru do sveta to rozhodne neurobilo 37 % ()

aLPaC

Tenhle dnes již kultovní snímek jsem poprvé viděl jako puberťák někdy koncem 90.let. Tehdy si vzpomínám, že jsem na to koukal hlavně kvůli erotickému napětí, které panovalo mezi hlavními postavami (nezapomenutelná scéna s ledničkou a soulož v dešti na schodech). Od té doby jsem to viděl ještě jednou a už mě nebralo tolik jako napoprvé, ale přesto. Mickey byl v 80.letech, ještě předtím, než se začal věnovat profesionálně boxu a drogám, hvězda. Tou se stal právě tímto filmem. Kim nádherná. Nemůžu jinak. ()

tron

Krásne uhrančivo zakríknutá Kim Basinger a nadsamec Mickey Rourke v slávnej béčkarskej erotickej melodráme Adriana Lynea (FLASHDANCE), ktorá je asi taká kvalitná, ako HRIEŠNY TANEC a EMANUELA. Čiže nič moc, ale má v sebe "niečo", čo vás relatívne núti zamilovať si ju. Svoje hrá samozrejme i nostalgia - kto to, tak ako ja, videl ako tínedžer, asi na to nemôže povedať jedno krivé slovko, hoci si uvedomuje, že to nie je žiadny enormný výkvet svetovej kinematografie. Ak chcete poriadny filmový sex, čaká vás nemalé sklamanie. Radšej siahnite po ZÁKLADNOM INŠTINKTE. V 9 a ½ TÝŽDŇA je pohlavných aktov máličko, skoro nič z "poriadne" neuvidíte. Napriek tomu to má niečo do seba. Plus si pripomeniete hudbu z ČEĽUSTÍ. Pravda, jemne atypickým spôsobom. ()

selfesteem

Kdyby se pan režisér strikně držel knižní předlohy, možná by tento film tolik lidí neznalo a nezavzpomínalo by si na profláknuté scény, na jeho takřka romanticko pohádkové pojetí a na nádherné tělo Kim Basinger. Knižní předloha je mnohem syrovější, krutější, teče tam krev a hlavní hrdinka je přivazována pouty k nohám stolu, ale líbí se jí to. Je to zkrátka úplně jiný styl a já jsem jen vděčná za volné pojetí pana Lynea, který z bolavé hrůzy vytvořil lechtivou, zábavnou a vizuálně přenádhernou podívanou. ()

• V některých sexuálních scénách byly za Elizabeth použity dablérky. (HellFire)
  • Záver filmu mal vyzerať inak. Obaja "zaľúbenci" mali užiť jedovatú tabletku, ale John (Mickey Rourke) by ju na poslednú chvíľu stihol vymeniť za vitamíny. (Raccoon.city)
  • Hovorí sa, že Kim Basinger (Elizabeth) neznášala svojho hereckého partnera, lebo smrdel cigaretami a alkoholom. (Raccoon.city)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)