Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začne Vianoce svojou zvyčajnou lakomeckou neúctivosťou, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a veselého synovca (Colin Firth). Keď mu však traja duchovia minulých, terajších a budúcich Vianoc odhalia pravdu, ktorú starý Scrooge nechce vidieť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých skutkov, kým nebude neskoro. (Disney+)

kyLuke

Po dalším roku , kdy se na film opět dívám mi dochází , že film není tak průměrné dílo , jak si pamatuji . Robert Zemeckis netočí špatné filmy a většinou mu věřte , že vás nezklame . Nestalo se . Po prvním druhém a třetím shlédnutí mě to nějak nezaujalo , ale na čtvrté shlédnutí se z toho pro mě stala výborná podívaná . Animace je výborná , zpracování jakbysmet s do toho hraje úžasná hudba Alana Silvestriho . To všechno se rovná výborná vánoční podívaná ( i když nejlepší částí filmu je pro mě úžasně optimistický konec ) . Mám sice raději "Polární expres" , ale u této podívané se také pobavím ( asi díky tomu konci , který se mi líbil více , než "Polární expres ) . ()

papadoce

Ak ste chceli vidieť milú vianočnú rozprávku a vziať na ňu do kina deti, musíte byť sklamaný. Ale keď chcete vidieť technicky a atmosfericky dokonale prevedenú animovanú verziu Vianočnej koledy od Charlesa Dickensa, mali by ste jasať. Ja jasám. ()

Scraffy

Super stvárnenie Dickensovej Vianočnej Koledy. Robert Zemeckis to stále vie pekne roztočiť a natočiť super rozprávku pre celú rodinu. Veľmi sa mi to páčilo a neváhal by som dať tu jednu hviezdu do plného počtu, ale občas mi vadilo to, že Zemeckis išiel hodne na istotu, že to bude v kine a preto potreboval urobiť zopár scén, ktoré by vyzerali v kine dobre, ale takto, keď sa to pozerá doma, tak to je akosi rušiace. Neviem, ale mne to jednoducho vadilo. Preto "len" 4 hviezdy. ()

prometheusXX

Robert Zemeckis po Polárnom Exprese ponúka ďalšiu Vianočnú rozpravku,ktorá sa stava tradíciou na Vianoce. úžasná atmosféra. videné v 3D v slovenskom dabingu .skvelý zážitok. na Vianoce toto nesmie chýbať.za mňa 100% ()

sovereign

Moj prvy 3D film v slovenskom kine, takze by ma to mohlo trosku zvadzat k vyssiemu hodnoteniu, ale nic ma zvadzat nemuselo :) Vianocna koleda je prijemny film, jeden z tych skvelych animakov, ktory sa zavdaci detskemu divakovi rovnako ako tym odrastenejsim. Dojem z 3D vyborny (konecne realne fungujuca technologia, ktora myslim si, vrati, alebo skor udrzi kinam pozicie), pribeh ako inak uzasny (Dickens), a na svoje si prisli aj priaznivci filmov a la Tim Burton (medzi ktorych sa ratam aj ja) - hoci decka v sale boli miestami dost vydesene :P Zemeckis vobec nesklamal, tento film sa moze smelo rovnat jeho inym, velkym filmom. ()

Křepi

Je to detailně udělané a taky hodně 3D (i když jsem to 3D neviděl). V kinech je film dabovaný, takže má být pro děti (tak to chápu já), navíc je to vlastně vánoční pohádka. Proto mi chvílema přišla docela strašidelná (začíná to pohledem na mrtvolu, duch jeho partnera s řetězy a samozřejmě duch příštích vánoc). Pro malou holku, se kterou jsem na tom byl to byl hoodně strašidelný zážitek. ()

Borecz

Chtělo by se mi říci "pěkná animovaná pohádka", ale nejsem si tak docela jist, že se o pohádku pořád ještě jedná. Co se děje týče, zde je to bez debat. Prapůvodní zápletka s jedním mrzoutem, který se díky třem duchům výrazně polepší, ničím nepřekvapí a věrně kopíruje předlohu, což je jedině dobře. Ovšem to zpracování, kde jsou místy strašidelné, skoro až hororové výjevy mi do toho klasického "pohádkového" konceptu nezapadá. To ovšem neznamená, že je špatné, ba naopak. Člověk se aspoň nenudí a do filmu to přináší jisté zpestření. Pochválit musím i technickou stránku věci, která je skutečně povedená a mně osobně se velice líbila (například duch přítomných Vánoc a scény s ním spojené). Celkově je tedy film zdařilou adaptací na klasickou pohádkovou předlohu, která však místy není úplně vhodná pro děti. ()

xxlch

Todlenc dílko jsem měla tu čest potkat mnohokrát a v různém zpracování.Přes knižní a hrané verze k animovaným, kde jedna z nezapomenutelných verzí je s myšákem Mickym,taktéž od W.Disnyho.Perfektní Dickensovsko ponurý styl staré Anglie a dokonalé zpracování animátorské i hudební.Konec je sice trochu uspěchaný,ale jako vánoční příběh pro 3D generaci maých dětí je tendlenc filmík perfektní horůrek.Dickensovský odkaz v hezké podobě,zvláště pro nečtenáře,kterým -jak pevně doufám-ukápne i ňáká ta slzička.Tak přemejšlím jak by todlenc dílko zpracoval T.Burton? ()

habertek

Nádherný příběh! Velmi dojemný, poučný a celkově animace a provedení je nádherné. Nemůžu jinak než 5*! Dostalo mě to a chvílemi i nějaká ta slza ukápla. ()

whysoserious

Nikdy bych nevěřil, že je možné natočit pro děti animovaný horor s tématikou Vánoc a prezentovat ho jako rodinný film. Nebo mi snad chcete říct, že úsek se smrtí, nebo úmrtí dobrotivého druhého ducha, na něhož se při přeměně v kosti a prach, z pro mě nepochopitelných důvodů, soustředí většina záběrů, je pro oko běžného dětského diváka přijatelné? ()

Pavel_Pan

Nejkvalitnější, co do vyváženosti kvalit (Dickens ani Zemeckis jsou patrní a kongeniálně ladí), animák za posledních 5 let. Zase uvěřitelný a invenčně potentní pohádkový vypravěč Zemeckis jak ho mám rád. Těším se na reprízu. ()

yaqwsx

Toto zpracování Vánoční koledy mě napočátku oslovilo svou atmosférou. Jenže po chvíli se ukázalo, že atmosférou tak plýtval, až jí nakonci moc nezbylo - vytratil se celý vánoční duch. Což je škoda, ohromná škoda. Mohla z toho být "vánoční klasika ve 3D"... ()

bujnmi

Dickensovy romány mi nikdy nesedly. Třeba i dobře zpracovaný příběh tu nemůže zakrýt, že se jedná o pouhou realitu. Realismus, snažící se dělat velkoromány z osudů chudých, mě fatálně nebaví. Trochu to připomíná výstavy fotografií ze starých dob, jež jsou bez kousku umění, ale vystavit si zaslouží “pro svou historickou hodnotu”. Naštěstí jsou ve Vánoční koledě i prvky nereality. Zemeckisovo podání stylu svým způsobem atmosféru navnadí, ale pořád působí nedotáhnutě a nevýrazně. Zemeckis je opravdu jedinečný režisér. Málokdo by se opovážil otočit křivku grafické kvality směrem dolů. Animace má na rok 2011 kvalitu podprůměrnou, a stává se tak největším problémem filmu. Průlety městem působí levně, oheň už dnešní PC hry renderují lépe, kazí to tu příšerný 2D padající sníh, všiml jsem si místy vyloženě chybného osvětlení. Od Beowulfa slušný propad dolů. Další slabina se nazývá nepřehlednost (děti se tu budou často ztrácet, nejde tu pořádně poznat kdo je kdo). Samotný příběh mě nezaujal. Především na začátku, kdy se tu pokouší vyvolat temnější atmosféru, mě to vyloženě nebavilo. Ve výsledku je Vánoční koleda nudná adaptace nudného románu snažíce se ohromit mizernými efekty. ()

gicous

S Vánoční koledou mám stejný problém jako s Polárním expresem a Beowulfem. CGI technologie, kterou Zemeckis používá jeho filmům více škodí než prospívá. Nedaří se mi ztotožnit se s hlavními hrdiny a taky se nemůžu zbavit dojmu, že sleduju "jen" pohádku. Je to sice pohádka nadmíru efektní, ale stále zůstává "jen" pohádkou pro dospělé. Kéž by se Zemeckis umoudřil a točil klasicky. Mohli jsme tu mít nezapomenutelné zážitky. Jen si představte Koledu a Beowulfa jako hrané filmy. To by bylo něco! Je sice pravda, že mu tato technologie pomáhá točit, tak jak by to běžně nešlo. A také mu umožńuje doslova nadupat své filmy neuvěřitelným množstvím úžasných nápadů a záběrů, ale chybí tomu emoce, jejichž nositeli jsou primárně herci. Škoda, staré časy, kdy nám Zemeckis dával filmy jako Forrest Gump, Návrat do Budoucnosti či Trosečník jsou definitivně pryč. Zbývá jen doufat, že technologie pokročí natolik, aby se smazal rozdíl mezi hraným filmem a filmem stvořeným komplet v útrobách počítačů. ()

kubas369

Nesmrtelný příběh, vysvětlující podstatu Vánoc, jako žádný jiný. Tomuhle se prostě nedá nic vytknout nádherné zpracování. 100% vánoční atmosféra ()

voldemorf

Slabší čtyři. Zpracování nijak nenadchlo, některé části až moc přehnané, ale nakonec na mě přece jenom dolehla ta dickensovská nálada. Příběh platný v každé době. Vizuálně moc pěkné. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (viac)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)