Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

elgato

tenhle románek nemá s Almodovarem krom krásné Penelopy Cruz nic společného. Je to strarý (bohužel nemohu dodat dobrý) Allen, kterému tady ty emoce nevěřím. Proč v 70 letech točí film o hledání sama sebe. Jelikož sám občas něco vyfotím, tak pasáže se Scarlett Johansson jak chodí po ulicích s digitálním kompaktem, posléze analogovou zrcadlovkou a nepřirozeně cvaká mi kazí obdiv k Allenovu filmařství. I přes pekné exteriéry jsem se zřejmě díky americkému plkání nemohl přenést do slunného katalánska. Zklamání. ()

matkoslav1

Woody Allen se dlouhodobě profiluje do role mého ne-příliš oblíbeného režiséra a Vicky Cristina Barcelona tento trend jaksi sleduje. Film vychází z jakéhosi bohémského ideálu, který víc než do současné doby spíš zapadá do století dávno minulých. Ženy na požádání po pár sklenkách otevírají své náruče pak obraz španělského macha, který dostane, co chce a přitom miluje svou bývalou ženu... Postrádal jsem kousek reality, takže šedý průměr za výbornou hudbu a bravurní výkon psychotické Penelope Cruz. ()

Devon74

Viděl jsem to docela dávno,ale hodně jsem se bavil. Bardem je sympaťák a Allen nepíše špatné filmy. Navíc tam je Scarlett...dovolená kterou si jen přát. ()

Figuto

Tento snímek mě i přítelkyni velmi nudil a štval. Vadila mi hudba, vypravěč, dlouhé blbé kecy, kamera, scénář. Byl jsem v pokušení to vypnout již v prvních 20 minutách! Nevím, jestli budu riskovat další podobný zážitek s tvorbou Woodyho Allena. ()

calisto

pripadalo mi to ako telenovela, ale pritom to bolo bohatšie o herecke výkony a veľmi pekné prostriedie.. a najväčšie spestrenie bola penelope cruz, taká šialená španielska manželka a svojej úlohy sa ujala veľmi dobre, ktorá jej presne šitá na mieru.. ()

KcarlosK

Tak tahle lahůdka mě dokonale překvapila a uzemnila. V podstatě to nemá chybu. Výborní herci (a to nemusim Scarlett), krásně romantická Barcelona a jednoduchý a uvěřitelný příběh. Nádherně to zabrnkalo na mojí umělecko-romantickou strunu a já jim prostě záviděl. Z obrazu na mě čišela vůně života a na 90 minut jsem se nechal rád unášet Woodyho uměním. Rozhodně jsem to neviděl naposled. ()

Calvus77

Dávám čtyři hvězdičky hlavně za vizuální stránku filmu, krásní lidé v krásné zemi… Ale přiznám se, že nevím jak tento film ohodnotit jako celek. Mám v sobě rozporuplné pocity, ale je možné, že to je záměr tohoto filmu. Asi mi vadí, že nevím, jestli byl Javier Bardem pouze poživačným samcem nebo nespoutaným romantikem nebo jestli mu pouze závidím :-) ()

marmal20

prázdninový film, kde mě učaroval zejména herecký výkon Cruz a Bardema; pro Allena typické narážky na Američany a nádherná Barcelona všude kolem, ideální oddechovka, doporučuji :) ()

M.Gift

Zajímavý, přesto jednoduchý děj, výborně ztvárněné role, mnoho slunce a vína, příjemná hudba, lehce iritující vypravěč a konec, který vlastně popře podstatu celého děje- aneb co že měl ten film vlastně za myšlenku? Oslava Barcelony, bohémského stylu života a naivních amerických turistek. Příjemná záležitost, která snad ani od nikoho jiného než Woodyho nemohla vzejít. Místy velmi vtipné, místy nudné, vyloženě nezahřeje u srdce, ale ani nepohorší. ()

Lízomila

Jedno velké zklámání. V první třetině filmu jsem čekala, kdy to konečně vypukne, v polovině, kdy už to konečně skončí. Příjemná atmosféra Barcelony, nádherná Penelope, chytlavá hudba - a to je asi tak všechno. Příběh o dvou zmatených rozmazlených ženských, které roupama neví co by - skoro mi leze na jazyk "typický Američani", ale ono to asi bohužel neplatí jenom pro ně. ()

Honey007

Filmy Woodyho Allena zrovna nevyhledávám, ale poté, co opustil New York, musím říct, že jeho příběhy dostaly opět jiskru. I když v tomto případě mi vypravěč přišel místy až otravně narativní, jedno se Woodymu nedá upřít – na milostná dramata je prostě expert. Stejně jako ve Hře osudu byl skvělý výběr herců, i tady není co vytknout. Zejména Penelope Cruz je přímo fantastická! :) Příběh se sice pohybuje na hranici moralizujícího imperativu a zcela bezuzdné posedlosti, ale svým humorem se dokáže oprostit od běžných klišé a i když příběh končí tak, jak by asi měl, přece v sobě nese jakýsi nádech neklidu. Celkově je to spíše „odpočinkový“ film, ale Woody tady krásně a názorně ukazuje, že jde i značně komplikovaný milostný příběh vtlačit do příjemné jeden-a-půl-hodinky! 70% ()

r.v.

Rok po mrazivém dramatu (Kasandřin sen) přichází teplé pohlazení té nejvyšší jakosti. Při závěrečných titulcích jsem si v kině přes mobil bookoval letenku do Barcelony – tak moc mě tenhle film nahlodal. Je to typický romanticko-intelektuální Allen, kterému nic nechybí a nic nepřebývá, zkrátka ideál. Casting je famózní, dialogy nadpozemské, kamera hravá a režie neskutečně nonšalantní. Pokud by se inteligentní, umělecky hodnotné a výtečně zahrané romantické komedie dávaly do muzea, pak bude Vicky Cristina viset v hlavní síni hned vedle Annie Hallové, Amélie z Montmartru a Lásky nebeské. ()

boticelli

Pribehu jsem jednoduse neuveril. Ja, milovnik zenskych osudu jsem jen nevericne koukal jak se jedna kraska chova hloupeji nez druha! Jen by me zajimalo, proc zrovna ja to vidim uplne jinak nez vetsina tady... Celkem me mrzi, ze tomu Woodymu neumim prijit na chut a pritom vsechny primesy jeho filmu (zeny, vztahy, New York....) jsou ma oblibena temata! Vzdycky mi prijde, ze postavy placaji nudne, zdlouhave nesmysly...A pokud se na obrazovce zjevi sam Woody vypinam rovnou. (respektive pretacim). Skoda - moje ovsem. Ale ja to nevzdam a treba za par (50) let objevim kouzlo jeho filmu! ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)