Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

___Tuco

Vtipná svěží pohodovka o hezkých lidech, kteří jsou za vodou a ktreří nemají zjevně žádné problémy - teda až na ten zásadní. Na filmu se mi líbyla jeho plynulost, jednoduchost a zaměření na příběh hlavních postav a nelíbylo se mi příliš idilické podání Barcelony a španělského venkova. ()

JAzzeURo

Tvorba Woodyho Allena mi nikdy moc blízká nebyla. Ale tento film dokazuje, že má ten stařík pořád ještě co říci. Dobrá hudba a kamera. Stojí za shlédnutí. ()

UjoLenin

Woody Allen sa vrátil, omladol a ukázal, že aj jeho stokrát opakovaný námet môže byť stále príťažlivý. Film je, trochu nečakane, plný vášne a pseudointelektuálne dialógy ustúpili čisto "animálnym" emóciám (veď pochopíte). Javier Bardem a Penelope Cruz excelujú a rola šialenej umelkyne Penélope dokonale sadne. Scarlett Johansson, na ktorú to Woody pôvodne celé napasoval, hrá až druhé husle, no to filmu nič neuberá na príťažlivosti. Z celého snímku som mal úžasný pocit a vedomie, že môj obľúbený Woody ešte nepatrí do starého železa, ma nesmierne teší. A garantujem vám, že po zhliadnutí dostanete silné nutkanie ujsť do Španielska :) ()

Kyblik78

Woody Allen sa nezaprel, brutálne dlhé dialógy. To čo sa dá povedať piatimi slovami rozťahal na 40 viet. Príbeh žiaden zázrak,kto má rád Allenove filmy bude určite spokojný pre ostatných sklamanie s nudov. ()

Tarsis

Nakonec jen čtyři hvězdičky, film je to moc pěkný, pěkné kulisy, pěkní lidé, vše jelo jak mělo, ale něco tomu chybělo. Jakoby se Woody Allen bál jít pod povrch věcí, nakouknout víc postavám do duše. Navíc se mi zdálo, že mnohem zajímavější by bylo sledovat dramatický a vášnivý příběh obou malířů (J. Bardem a P. Cruz) od počátku vztahu, ale co už naděláme. ()

maart

Bolo mi ľúto, že to skončilo, kľudne to mohlo niekam pokačovat, ale zas potom by som frflal.... Proste fakt dobrý Woody Allen ()

bronik

Woody Alen je čím dál lepší. Je to lehké, letní a krásně vystihující vyšinutost uměleckých duší:-) Byla to po Volverovi druhá role Penelope Cruz, v které se mi opravdu líbila. Mám chuť se jet podívat do Barcelony, ještě, že nemám před svatbou:-) ()

Mezerník

Druhý Match Point se bohužel nekonal. VCB je nečekaně fádní, až klišoidní film (dívky se za hranicemi utrhnou z řetězu, vášnivý Španěl), s předvídatelným dějem, který navíc dopředu musí posouvat dlouhé vstupy vypravěče. Jen z lásky k Woody Allenovi dávám čtyři hvězdičky. Samozřejmě je to nadprůměrný film, ale v měřítku WA slabý průměr. ()

corax8

Penelope Cruz je fakt dobrá. Koktejl je zde namíchán opravdu dobře. Jednoduchý příběj, krásné Španělsko, dráždivý sex a to vše okořeněno uměním Allenovým. Kdo by si nechtěl takhle užívat a mít se fajn, až na ty důsledky. ()

premiant

Výborný oddechový film se zajímavou zápletkou, krásné prostředí doplněné skvělou hudbou a k tomu úžasná Penélope Cruz. Pro mě jasných pět hvězdiček. ()

NemesisNox

Po zhlédnutí tohoto filmového kousku vlastně nevíte, jestli se vám líbil nebo ne. Dvě povahově zcela rozlišné holky, Scarlett Johansson jako bohémsky smýšlející dvanáctiminutová herečka a Rebecca Hall jako zásadová a realistická pragmatička, se vydají na léto do Barcelony. Čekáte, co se v tomhle nevině vyhlížejícím příběhu zvrtne? Vlastně téměř nic, jen si projdou jistou životní etapu, do které se zaplete upřímný Javier Bardem se svým bezelstným výrazem na tváři a zdrcenou manželkou Penélope Cruz. A protože Woodovcovskému tvůrčímu vyjádření je lépe nesnažit se porozumět nebo jej dále rozvádět, dávám tři hvězdičky. ()

restahonza

woodyho filmy mám velmi rád, ale toto mě mírně překvapilo. Musím říct že velmi, ale velmi příjemně:) Krásná letní oddychovka, inteligentní humor, perfektní zápletka a moje oblíbená Penelope Cruz :) k dokonalosti už jen chybí ta Barcelona ()

kika1650

65 % - Podľa mojej skromnej mienky je asi najvýstižnejšie povedať, že nielenže VCB neprináša nič nové, ale navyše ani spôsob akým to stokrát omieľané prezentuje, nie je nijak originálny alebo čo ja viem aký iný... Skrátka tie komentáre a dialógy postáv, ktoré sa tvária, že sú sofistikované a kultivované a intelektuálne sú ...prázdne. Dej sa nehýbe, stále prešľapujeme na tom istom mieste, vlastne je to celé taká jedná strnulá póza, na niečo sa to hrá – je to natočené ako z nejakého pomyselného piedestálu snobizmu a cynizmu, ale táto kritika nemá hrot, ten nadhľad je zbytočný a vyčpelý. ()

IKOLA

To, že je v názve okrem dvoch hlavných predstaviteliek aj mesto v ktorom sa prevažná väčšina príbehu odohráva nie je náhoda. Barcelona ,ako v divadle javisko, tvorí priestor pre všetky životné osudy. Mohlo by sa to celé odohrávať v nejakom inom meste? Mohlo...ale unikla by z neho jedna podstatná esencia, ktorá dovoľuje postavám byť tak hlúpo impulzívny a ľahkovážny . Je ľahké si uvedomiť, že vnútorne krvácate v raji. Potom pre vás návrat do zabehnutých ( ale možno správnych) koľají neznamená uspokojenie. Naopak. Je to väzenie. A možno za celým príbehom vidím viac, než musím. Viac, než tam je. Možno je to iba príjemná letná turistická agitka s výbornými hereckými výkonmi. Ale možno, ... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)