Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Kvico

podľa Woodyho sa netreba uspokojiť len s tým čo je fajn, ale treba ísť za dokonalosťou. Vicky Cristina Barcelona môže predstavovať obidva prípady, záleží od uhla pohľadu. Nič na filme nie je úplne odzbrojujúce, ale vďaka výbornej réžii a atomsfére si ma tento film dostal. je to možno tak na 9/10 no nedokážem nedať plné hodnotenie. v každom z nás je trocha z túžob a životných postojov hlavných hrdiniek a podanie Allena je výborné ()

AlBertzap

Kdo sám nezažil něco podobného, nepochopí tento film:P Woody Allen perfektně odhalil tajemství konfliktu toho, co chceme a po čem toužíme, a toho co je správné, rozumné a pro budoucnost lepší. Nevím jak u vás, ale já trpím stejným problémem - "nevím co chci, ale vím, co nechci" - a přesně o tohle v tom filmu jde... Jinak nemám co bych vytknul, vynikající:) ()

PavHer

Woody Allen stále umí. Tentokrát nás zavedl do romantikou překypujícího Španělska, aby nám vyprávěl příběh čtyř lidí, kterým v lásce něco chybí a každý se tu svou chybějící ingredienci snaží najít po svém. Vicky (toužící po konvenční lásce) a Cristina (toužící po netradičním vztahu), se vydávají na prázdniny do Barcelony, aby zjistily, že ne všechny jejich touhy musí být zákonitě správné. Při svých toulkách narazí na bohémského malíře a poté i jeho ex-manželku, a pak už nic nebrání v rozjezdu hereckého koncertu všech čtyř zůčastněných na téma lásky a mezilidských vztahů. Včechny tři dámy navíc oplívaly neuvěřitelným sex-appealem, a do nádherně vykresleného prostředí Španělska náramně zapadly, jen radost pohledět. 88% ()

THORasgard

A to jen kvůli Javieru Bardemovi, kterého miluju a budu ho žrát i když bude třeba hrát ve filmu, kde bude dvě hodiny čumět do blba. První a poslední Woody Allen, ke kterému nepíšu slova nuda a kravina. ()

vykyn

Po dlouhé době Allen jako Allen.Ale otázkou je.jestli v dobách sexů ve městech a pod,je tento konverzačně partnerský přístup ještě vůbec snesitelný.Pro mě už moc ne.Celé mi to přišlo jako jeden z dílů zminovaného seriálu. S tím rozdílem,že tam hrají velké hvězdy současného hollywoodu a je to přece jenom filmařsky zdatnější.Ale ten film si už určitě nezopakuji.Všechno bylo předvídatelné a konec nic nevyřešil,jakoby končil díl seriálu.Je to film pro ženy,vůbec ne pro fandy W.Allena,protože ve srovnání třeba s Hanou a sestrama je to hodně dole.Co se týče výběru herců,johansson,penelope i bardem sexy a dobří.Prostředí Barcelony,Ovieda taky velmi pěkné.Ale prostě jinak nezajímavé až nudné.Match point se povedl o poznání lépe. ()

gizi

Poslední film Woody Allena, který byl pro něho charakteristický a typický, byl dle mě film Cokoliv. Následující Melinda a Melinda mě silně zklamal, ovšem příjemně mě překvapil Match Point i Kasandřin sen (Sólokapra jsem neviděl). Ke shlédnutí Vicky Cristiny jsem se musel trochu přemáhat, měl jsem z toho obavy, které se potvrdily. Film samozřejmě již nic nenabízel ze starého klasického Allena, ale navíc nenabízel ani nic z nového Woodyho. Snímek je takový neslaný nemastný a prostě mu něco chybí - trochu krimi zápletka ala Match Point či Kasandřin sen nebo trochu víc mezilidskosti ala Hana a její sestry apod. Zklamání a jen 55%. Po 7 letech mám asi jiné oči - 75% (mírně pomalejší rozjezd, pak zajímavé a dobře rozjeté, ale pak tomu zase nějak dochází dech; celkem ovšem příjemné, lehké, lidské, a pěkná španělská atmosféra). ()

SpeedyL

Příjemně až smutně reálná možnost pokušení. Snímek spíše na popřemýšlení pro dámy a to asi stejně, jako je k zamyšlení pro pány "Poslední polibek" ... 75% ()

ewerell

Skarletka je vlastně moje holka z vnitřní strany skříňky minimálně od doby co ztratila překlad, takže jsem se pohodlně usadil a mručel blahem. A jak nastoupila další z mých favoritek Penelopka tak to už jsem přímo mlaskal. Tu hysterku hraje úžasně! Takový milostný víceúhelník je pro mě jako rodinného konzervativce překvapivě uvěřitelný a tak nějak pochopitelný. Asi kvůli kytaře, vínu a vůbec jižní atmosféře. ()

juluch

joj, krasni ludia, krasne prostredie (a teplo!, hned bookujem letenky do barcelony), krasne city (laska nadevse) a pre mna malinko nepresvedciva karikatura genialnej muzy v postave marie eleny (hlava jej nakoniec nepraskla...) do toho typicka workingklasova otazka mojho spolupozerajuceho: z coho oni ziju? ()

SantaCruz

Allenův styl a provedení, mě doslova omráčilo. To se nedá srovnat absolutně s ničím to se musí vidět. Luxusní kousek z tohoto žánru. Španělská půda s jejím temperamentem je nesrovnatelná s chladem anglických románků. Gracias :-) ()

montel

Vicky (Rebeca Hall) a Cristina (Scarlett Johansson) letí na léto do Barcelony. Zde se seznámí s charismatickým Juanem Antoniem (Javier Bardem), který obě dívky svede. Nakonec začne žít s Cristinou a Vicky se mezitím vdá za svého dlouholetého přítele. Do všeho ale vstoupí bývalá přítelkyně Juana, Maria Elena (Penélope Cruz)....Jeden z těch zajímavějších romantických filmů, které jsem doposud viděl. Výkony herců jsou dobré, ale těmto snímkům moc neholduji. Takže 55% ()

Sindymindy

Specifický rukopis Woody Allena a pro mě obrovský filmový zážitek. Mám velice ráda filmy o vztazích a vášni, protože to je jedna z nejhežčích věci na světě a lidech v něm. A Woody Allen to umí moc hezky podat a vystihnout. Tento film je navíc obšťastněn skvělým hereckým obsazením, které mu sluší. Obzvláště ohnivá Penélope Cruz se ve své roli našla. ()

Matt2626

Jeden z mála všeobecne obľúbených "80"tkových filmov, ktorý ma výraznejšie neoslovil. Zamotané, rozvláčne, miestami chaotické. Johanson a Cruz to ale značne oživujú svojim hereckým umením, zato Rebecu Hall nemôžem ani cítiť. A záver filmu? Dostratena....tz žiadny ()

Jevablo

Mám Woodyho moc rád, ale tohle je slátanina. Není to ani romantické ani dějové (ano, tyto dvě věci se podle mého názoru vylučují). Ve filmu o nic nejde a navíc je přeplněný, zastavěný a obestavěný zcela nesmyslně dlouhými komentáři, u nichž jsem měl občas pocit, že by Woody radši nechal postavy mlčet a všechno jen vyprávěl ve formě živých obrazů. Ale skutečně hlavní problém je chybějící děj, a to zejména v druhé polovině filmu. ()

tata22

Tak tohle je asi nejlepší film od Woodyho co jsem viděl. Je to hustě ze života. Takhle přesně to je ať si kdo chce co chce říká. Láska nebo zopdpovědnost ? Nuda nebo život ? Je tam těch otázek požehnaně, už jsem je taky řešil, věřte mi, že je to těžký a a Woody to moc dobře ví... ()

sarianna

Nemůžu říct, že se mi ten film nelíbil,ale rozhodně nenaplnil moje očekávání. Čekala jsem po všech těch nadšených reakcích něco víc. Woodyho Allena nemám moc v lásce,ale z jeho filmů se mi tenhle líbil asi nejvíc. Penélope Cruz byla skvělá, Oscara si právem zasloužila,ale jinak je to u mě průměr, není to špatné,ale že bych to chtěla vidět znovu, to nemohu říct:) ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)