Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiálny text distribútora)

in4mator

I když jsem viděl obě části filmu hned po sobě, nemůžu se ubránit pocitu, že je mezi nimi velký kvalitativní rozdíl. Zatímco první díl byl takový uhlazený a nastavil velmi dobrou atmosféru mírného napětí, které se ke konci stupňuje, druhý díl je poměrně dost nepřehledný, hlavně co se týká dialogových pasáží a působil na mě "béčkovým" dojmem snad ve všech aspektech. Kdybych měl tedy hodnotit odděleně, tak první část by byla za **** a druhá za **. ()

Hapretor

Ani tak akční, jako chytré, skvěle sestříhané a zahrané. Tím vlastně dokonale poutavé. Nečekal jsem přes tu vražednou stopáž, že to bude tak ... dobré!? ()

char_t

Všimli jste si někdy, jaké žánry mají filmy, které jsou v TV rozděleny na dvě části? Vždycky katastrofáky, neznám snad žádnou výjimku... Čím to je? Andromeda se sice oficiálně hlásí ke sci-fi škatulce, ale z katastrofického filmu si taky bere hodně - třeba lehké opovrhování vlastními pravidly a menší i větší logické díry v zápletce... Zamrzí hlavně černobílé rozdělení postav - vojáci jsou blbí, umírají, vždy se mýlí. Vědci jsou naopak geniální, morálně na výši, vždy mají pravdu... Nuuudaaaa... ()

Barak

Vážně jsem byl potěšen, jak na mě tento nenápadný snímek zapůsobil. Těžko říct, jaký podíl na tom měli producenti Scottové (Ridley a Tony), ale někdo tady odvedl hodně dobrou práci. Má to atmosféru, super triky, je to napínavé, v jistých směrech velmi chytré a hrozně mě bavilo se na to koukat. Benjamin Bratt - toho chlápka nemám rád.. a ani tady se mi nelíbil. Objevuje se tu přemíra vědeckých keců, kterým jsem vůbec nerozuměl a které způsobily, že se z vědců staly chytré mašiny, které problém řešily lusknutím prstu. Nevím, proč se do filmu míchaly "láskyplné" vztahy z minulosti, když se jen nakously a šlo se pryč - nejspíš aby se prodloužila stopáž. (Spoiler) Inteligence vymizí až v samém závěru, kdy se zjístí, že Andromedě nepodléhají bla bla bla (vědecký kec) a načne se tam něco z budoucností a časovýma dírama. Na všechno se pak nějak zapomnělo a nikdo už to neřeší - konec je prostě odfláklý.. po tak parádním rozjezdu jsem asi čekal hodně. Btw, první část je lepší.... ;) (7/10) ()

darkreider

Skvelá prvá časť! Druhá časť už sem tam strácala nápad a prepracovanosť(Šírenie víru = plynulé červenanie/Zničenie víru = plynulé odčervenanie. BLEH). Ale najviac to zhodila posledná polhodinka, konkrétne akcia v tunely. Úplne zbytočné dve úmrtia(Naozaj tupá smrť, podá kartu a pustí sa, aby za ním išiel ďalší pre prst - a umrel.... viem si predstaviť o veľa inteligentnejšie dôvody ich utonutia). Nebyť veľmi hlúpej poslednej polhodine dám v kľude 4. ()

longercz

První polovina nebyla vůbec špatná, ta druhá ale nestojí za nic a hlavně konec je až směšný. Skoro by se mi až chtělo věřit, že to klesající kvalita je zamýšlená. Podivné... ()

Drom

A hopla... tak to sem kapku ujel někam do říše fantazie s těma čtyřma. Bych si měl namlátit a za trest si to dát ještě několikrát, abych se poučil. Ano, zdálo se to bezva, ale když tomu člověk věnuje pozornost a čas, začnou na povrch vyplouvat nehezké věci. Třeba rozličné nesmyslné bláboly, někdy debilní dialogy, špatné herecké výkony některých aktérů, nelogičnosti a ještě navíc ta linka s tim bojovníkem proti konspiraci... A nebo jsem se už zdárně transformoval do konečného stádia nesnášenlivé svině? Čtyři teda ani náhodou, tak možná lepší dvě. Na tu verzi z roku 1971, která je daleko studenější a depresivnější, to může vzhlížet jedině za cenu bolesti za krkem. Jdu se bičovat, voči si vypíchat a ruce usekat za svoje původní hovnocení. ()

Kessler

Zajímavě natočené, na televizi navíc poměrně kvalitní efekty a režie. Ale nemohu se zbavit dojmu, že v druhé části začínal ztrácet dech, přesto stojí za podívání. ()

Allan

Bohužel příjemné překvapení se v mém případě rozhodně nekonalo. Především s přibývajícími minutami začal film ve velice svižném tempu řadit jedno klišé za druhým. A od okamžiku, kdy si hlavní vědec po několikadenním vyčerpávajícím bádání, kdy se prakticky nedostal ani do postele, jde zašaškovat s ručníkem kolem krku na rotoped, stala se z filmu opravdová nefalšovaná sračka. Tento snímek vznikl jen pro to, abychom si o to více vážili mimořádných kvalit Wiseova originálu. P. S.: Ten dokonale rasově a politicky korektní vědecký tým zkrátka nelze nezmínit - průměrná běloška, průměrná černoška, tedy možná bych měl říci afroameričanka, asiat pravděpodobně s korejskými kořeny, západoněmecký fricek a jako bonus mutace kokršpaněla s emigrantem z Indonésie. Skutečně korektněji už to nešlo, gratuluji! ()

E lan

Je pravda, že se jedná jen o televizní film, ale jinak musím říct, že mě příbě a děj hodně zaujal. Námět je bezesporu největší tahoun. Na druhé straně špatné herecké výkony (téměř všech hlavních představitelů) táhnou film dolů, stejně jako divný závěr, který byl hodně přitažený za vlasy. Přesto ** by bylo málo... ()

Vojife

Taková překvapivě příjemná blbost. Základ a nápad dobrý (taky je podle knížky), efekty pěkné, je to napínavé, ale nemůžu nepřehlédnout spoustu nesmyslů a nelogičností. Tak například (SPOILER!), když byl ten virus potom už tak chytrý, že třeba rozežral to letadlo s atomovkou, aby se rozmnožil pomocí radiace, proč nerozežral ty vrtulníky, které ho letěly zničit? O_o A ten konec jsem taky moc nepochopil. ()

RajAthen

Všem kritikům lze pouze říci - a co jste čekali? skoro všechny tyto katastrofické filmy mají obvykle dějovou strukturu jako přes kopírák a zde se stane přeci jen jedna, dvě věci, které přímo nalajnovány nejsou (ovšem u slova "dějový zvrat" bych se asi zakuckal). U poslední třetiny, kde probíhá skutečně ohavná, laciná digitální "machinace s barvami přírody", se už trochu hůře drží pozornost, ale pořád jde o poctivý standard. jen nemějte velká očekávání. nejvtipnější jsou genetické mutace viru, které byly jen kousek od absurdum:) (jakkoli děj se to nějak vysvětluje) ()

danny_21

Tentokrát velmi podařená Crichtonova adaptace, které kupodivu prospěl televizní háv a tříhodinová stopáž. Překvapivě napínavý příběh, který rozvádí Michaelovu novelu, s dobrými triky a skvělou epidemiologicko / apokalyptickou atmosférou a ne tolik známými ale přesvědčivými herci. Já jsem byl příjemně překvapený a věřím, že i Michal by byl spokojený narozdíl od Konga, Timeline nebo Pojídačů Mrtvých. Jedinou výtku mám k tomu závěrečnému padajícímu prstíku, čekal jsem promakanější finále - 80 % ()

Likan7

Téměř o půl hodiny delší než originál, nudnější a absolutně bez atmosféry. Nejspíš je chyba, že jsem nejdřív viděl originál z roku 1971, a až pak tuhle televizní 3 hodiny trvající nudu, která je Kmenu Andromeda vzdálená na míle daleko. Není tu atmosféra, pocit, že je tu něco neznámého a nebezpečného. Dokumentární styl, který je TAK dobrý v prvním filmu, tu není vůbec. Naopak tu přibylo spoustu vaty a absolutně nezajímavá linka s reportérem. Nečekal jsem raději nic s tím, že bych mohl být příjemně překvapený, ale film jsem dokoukal snad na 4x, 1x to vypnul, protože jsem usínal a poslední 2 minuty proskákal. ()

Hellknight12

Pred chvíľou som to fopozeral a aj, keď som to videl už asi 2x stále ma to baví. Film je natočený podľa knihy M. Crichtona. Knihu som si vypočul tiež asi 2X. A to je už tiež pár rokov dozadu. Samozrejme film porovnávať s knihou nebudem ale musím uznať, že sa im to celkom podarilo zachytiť. Na to, že sa jedná o TV film. Za mňa je to rozhodne skvelý príbeh, ktorý je veľmi dobre natočený. Nejedná sa o AAA záležitosť ale mne to neprekáža. Mamu tu sci-fi príbeh, s celkom slušnými hereckými výkonmi, fajn hudba a pekne napínavá atmosféra, od začiatku až do konca.Film môžem odporučiť každému kto má rád sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

sigin21

Po skvělé minisérii The Company z produkční dílny bratří Scottů, jsem od předělávky dnes již klasického filmu Kmen Andromeda, čekal opravdu hodně. Jak už to u velkých očekávání bývá - přichází velké zklamání. Tvůrcům se někde na půli cesty vytratila solidní atmosféra a k ní se přidal i smysluplnější scénář. Místo toho, aby jsme byli s vědci neustále zavření v docela klaustrofobickém komplexu a řešili s nimi, jak vyzrát na záhadnou nákazu, tak nám tvůrci servírují docela nezáživné pátrání jednoho otravného reportéra, případně politické pletky, které pozbývají valnějšího smyslu. Škoda přeškoda, protože scény z laboratoří mají docela slušný náboj a rozhodně stojí za zapamatování taková dekontaminace, která je natočena opravdu efektně. Sympatické je, že tvůrci alespoň nešetřili na brutalitě - scéna vlastnoruční dekapitace motorovou pilou je docela síla:)) Z herců vyniká snad jen Ricky Schroeder, kterého můžu už z 24ky a Andre Braugher, který snad v každém druhém filmu nosí uniformu. Pro mě naprosto mimo, je obsazení Kima ( Jin z Lostů), který se v roli evidentně trápí a vypadá, že by z placu nejradši utekl. Pár dobrých scén, slušné triky a výprava (v rámci televizní tvorby) a místy dobrá atmosféra minisérii zachraňují od naprostého průměru, takže divák se určitě bavit bude (zvláště neznalý originálu), ovšem Scott+Scott by měli být zárukou mnohem větší kvality. ()

Allegro.g.

Nepovodená televizní selanka, ze které do všech stran čouhá ubohost. Ubohá výprava, ubohé až tragické herecké obsazení na úrovni školní besídky, chatrné ztvárnění u kterého jediné napětí, které jsem byl schopen pociťovat, bylo jestli se mi podaří nebo nepodaří usnout. On už sám námět asi není nic moc, tady je ale zazděný totálně. ()