Novinář rozpoznal na ulici v Los Angeles kdysi slavného hudebního génia, který hraje na své housle náhodným kolemjdoucím. Snaží se nadanému bezdomovci pomoci a díky tomu se z nich postupně stanou blízcí přátelé... Publicista Steve Lopez (Robert Downey Jr.) se ocitl ve slepé uličce. Novinový průmysl je vzhůru nohama, jeho manželství s kolegyní novinářkou se rozpadlo. Nedokáže si vybavit, co že to tak vlastně miloval na své práci. Jednoho dne se prochází po losangeleské ulici Skid Row, když v tom spatří záhadnou postavu Nathaniela Ayerse (Jamie Foxx), který se snaží vylít svou duši na dvoustrunné housle. Zpočátku Lopez přistupuje k muzikantovi jen jako k dalšímu materiálu na příběh. Ale jak postupně odhaluje jeho tajemství, napadne ho, že by mohl muži pomoci. Ayers je brilantní a lehce roztržitý pouliční muzikant, ale kdysi býval dynamickým hudebním géniem, kterého čekala hvězdná budoucnost. Novinář se rozhodne, že se pokusí změnit hudebníkův život a vydává se na bitvu s větrnými mlýny. Snaží se dostat Ayerse z ulice zpět do opravdového světa hudby. Nakonec se však ukáže, že nadaný bezdomovec vlastně pomáhá jemu – se svou nezničitelnou vášní, láskou ke svobodě a statečnými pokusy o nový život. Nakonec je to především Lopez, kdo prochází zásadní proměnou. (oficiálny text distribútora)

JPM

Bylo tam pár okamžiků, kdy jsem byl skoro dojat, nicméně jsem viděl lepší filmy,které jsou natočeny na podobné téma. Downey je ve své postavě skvělý a Foxx mě taky přesvědčil ... Když to shrnu, tak herci výborní, téma slibné, přítomnost klasické hudby taky plus. Přesto jen 3*. Dalo se z toho vymačkat víc, mám ten dojem. ()

embee

Skvělé herecké výkony hlavních představitelů a úúúžasná hudba, která mě dostávala. Jen něco málo chybí k těm pěti*. ()

BeaVV

Další z nudných skutočných príbehov. Aj napriek tomu, že film má čo povedat (tisícky bezdomovcov v Los Angeles) vobec ma neoslovil. Tri len z úcty k Ludwigovi lebo je je to aj moj oblúbenec. ()

Treatys

Joe Wright a něčí životní příběh. Zní to jako zajímavá kombinace, ale je? Rozhodně se v tom dá najít určitá poezie, možná cíl něco dokázat, ale co? Toť dobrá otázka a nevím, jestli se na ní dá prostřednictvím Wrightova snímku najít odpověď. Já nemůžu říct, že se mi film nelíbil, ale přijde mi to jako typicky stavěný film do citů. Jistě, téma k tomu vybízí, tak proč toho nevyužít a já myslím, že Wright jej využil dokonale. Ve spojení dobré režie a obsazení s Foxxem a Downeym v hlavních rolí jsem ani nečekal, že by to mohl být špatný film a nezklamal jsem se. Jenže jak tak čtu komentáře, tak se tady kritizuje námět. Ale proč? Když je využito jeho potenciálu, tak není důvod nadávat. Jistě, existují tucty podobných filmů, ale nikdy nebyly dotáhnuty do dokonalé dějové linie a kvalitního snímku. Rozhodně před Wrightem, ale i před Downeym a Foxxem (hercům hlavních rolí), smekám. 100% ()

Unrealik

Zatím asi nejslabší z hudebních filmů, které jsem viděl. Nuda jdoucí pomalu vpřed, herci nevýrazní (jasně, až na "blázna", ale ten byl nesympatický).. ()

snupko13

Priznávam, čakal som viac, malo to na viac, ale niekde sa to v priebehu minút stratilo a tretiu zvezdu vlastne dávam, len kvôli skutočnosti príbehu. Kniha je v tomto prípade možno opäť viac. ()

desnik

Navzdory tomu, že je to vlastně dost obyčený film, musím dát čtyři hvězdičky....Joe Wright se opravdu nezapře, jeho rukopis se mi čím dál víc líbí a každé jeho dílo tím dostává nový rozměr! Skvělé zostření smyslů a zachycení vjemů se mi prostě líbí. Každopádně musím říct, že herecké obsazení bych si líp nedovedl představit, zvláště Jamie Foxx je brilantní! Bylo to tak přirozené a bezprostřední, že to doslova vtáhlo do příběhu. Inu, všechna čest....nevěřil bych, že film - podobný už tak desítkám dalších, mě chytne za srdce.... ()

Tucinka

Vážná hudba ??? krásné téma k filmu... ale proč režisér celou dobu tak moc tlačí na pilu, aby to byl emočně silný film... ()

LejdyFajfka

Příběh tohoto filmu je sám o sobě zajímavý, až ušlechtilý. Nicméně také tak trochu předvídatelný od samého začátku. I přes výborný výkon ústřední dvojice mě však příběh nedojímal. Vlastně upřímně, krapet jsem se nudila, což bych u filmu založeném na skutečné události a ještě k tomu s Robertem Downeym Jr. nečekala. Něco tomu prostě chybělo. A český dabing to tady místy fakt nevychytal. ()

Margeline

Celkom príjemná zmena a celkom príjemný film. Slovné spojenie herecký koncert sa tu hodí ako mechanický oblek na RDJ-a. Príbeh je zaujímavejší aj tým, že je skutočný. Hlavná dvojica sa nezaprie, Jamie Foxx je geniálny až z neho miestami zabolí pri srdiečku. Svieže je aj prostredie a postavičky na hollywoodske produkcie nezvyčajné: útulok pre bezdomovcov a pestrá škála individualít s vlastnými problémami. Miestami bolestivý, no vo všeobecnosti hrejivý filmík, ktorý je pre fanúšikov Roberta Downeyho a Jamieho Foxxa príjemná povinnosť. ()

JackBauer

Táto záležitosť sa snaží zahrať na city a z môjho pohľadu sa to darí, Downeyho ležernosť a štýl hrania žeriem ako vždy a Foxx svojho geniálneho magora zvláda skvele aj keď mi lezie čas od času na nervy. No celý film ma skvelé čaro a mne sa veľmi páčil, navyše tá klasická hudba film pozdvihuje a samozrejme aj vtipné vsuvky robia film skvelým.. 85% ()

KAZISVĚT

Mám rád bezdomovce takže za mě dobrý, jinak co nám měl tento snímek přinést ? Těžko říct, nemocní zůstanou nemocní, reporetér zůstane reportérem, žádný veliký zázraky se nedějou, život jde dál. Výbornej výkon Robert Downey Jr. Doporučuju nepouštět si tento film s manželkou, manželky čekají, že alespoň v televizi uvidí štastnej konec. Nakonec za všechny bezdomovce a nemocný budete moct vy..:) ()

ghostwo

Držím se pravidla, že když si něco pustím, tak se to snažím dokoukat a nevypínat to. Tento film podrobil toto pravidlo a mé odhodlání tvrdé zkoušce. Filmu dávám 2* a sobě 5*, že jsem to vydržel. A to jsem se na ten film těšil, v ukázkách než to šlo do kin, mi film přišel v pořádku, slušná kamera, slušné obsazení, slušné výkony... Akorát, že v něm nic nefunguje a vyloženě se mi zdá, že režisér přesně ví, jak lidi nudit, znechutit, otrávit a drží se toho. ()

Režisér Pokání a indická móda

Režisér Pokání a indická móda

15.03.2009

Indie je v kurzu. Kdo by se tomu po diváckém i oscarovém úspěchu Milionáře z chatrče divil, že? V šlépějích Dannyho Boylea se vydá Joe Wright, který se po „současněji laděném“ Sólistovi vrátí ke svým… (viac)