Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

kobejn

Shlédnul jsem obě verze den po sobě - výhoda moderního světa - dá se vidět prakticky všechno v jednom dni - a dánská původní verze je prostě lepší - silnější - syrovější - opravdovější a především - je to originál. Toto je prostě jen kopie původního, nic víc, upravená jen pro english speaking countries a zvláště pro americký publikum, proto byly do hlavních rolí obsazeny nikoliv neznámé tváře, ale major stars...film je to stále dobrý, ale pouhý plagiát, malé holčičky ale byly fakt skvělé, na to, že byly americké :) ()

Ellmariachi

Společný odpoledne s Figuskem, kdy si říkáte, že dáte pohodovej film před finále fotbalové Ligy Mistrů. A tak vybíráte a když vyberete, tak pustíte. Že to žádná pohodovka nebude bylo jasné po pár minutách a po první rodinné večeři. Na naší omluvu, o filmu jsme záměrně nic nezjišťovali. Film má několik silných a zásadních momentů. Člověk se ani radši nechce zamýšlet jak by se v nich zachoval. A nemyslím jen zlomový okamžik v životě Sama. Celému tomu napomáhá herecké obsazení, kdy jak v poslední době můj oblíbenec Gyllenhaal tak i Tobey Maguire odvádějí sakra dobrou práci. Tobeymu sice toho Spajdýho už asi žádná role neodpáře, ale zde je v obou polohách vynikající. No a Nat je jako vždy nádherná a okouzlující. Na film se ne vždy dobře dívá, ale jen v tom dobrém slova smyslu. 75 procent za výborné drama. ()

Riddick77

Další aktuálně bolavé místo americké společnosti, jež odkazuje na neustále přítomná válečná dobdružství hegemonické velmoci a na dopady, které toto snažení má na obyčejné lidi (nejen vojáky, ale i jejich rodiny a blízké). Ano, zde je případ talibanského mučení a vězení extrémním příkladem, ale psychickými poruchami (méně závažnými) trpí velké procenost afgánských či iráckých veteránů, což se následně projevuje i v jejich civilním životě. Zachycení posttraumatického syndromu (stresu) je bravůrní, protože Tobey je absolutně důvěryhodný a věříte mu každé gesto a pohled. Bohužel, chybí v první polovině lepší a hlubší vykreslení bratrského vztahu, které by následně dávalo možnost probudit silnější emoce. I tak se dostaví mrazení a pocit bezradnosti nebo solidarity, protože snímek tlačí na nejbolavější místa v lidské psychice (binární opozice: láska / nenávist, dobro / zlo, pravda / lež, štěstí / bezradnost). Líbí se mi kontext, nicméně postrádám hlubší porozumění a současně trošku lituju, že film nepřekročil určité morální mantinely a nebyl trošku syrovější a bezprostřednější. 6/10! ()

Macejko

Proste... nemá to tie správne grády. Fakticky jediným dôvodom, prečo Bratov odporučiť, je ústredné herecké trio, ktorému kraľuje úžasný Maguire (po tomto filme ho už nikto nebude jednoznačne vidieť ako Petera Parkera, to vám garantujem). Celé mi to prišlo ako nedotiahnuté do konca, navyše samotný konflikt, štartujúci s návratom Maguireovej postavy domov, nastúpi až niekedy po hodine (!!!). Scény nevyznievajú tým správnym dojmom a nezanechávajú v divákovi hlbšie pocity. Ak by sa celý film niesol v znamení perfektného finále, bola by to pecka. Takto by som Bratov síce odporučil, ale iba ako príklad, že Tobey Maguire je HEREC, a nie Spider-Man. ()

Freemind

Silná trojka, protože něco mi říká, že všechny lepší a originálnější okamžiky byly beztak nakradené z dánského originálu. Výtečná je scéna s balonkem a pak samotný vrchol filmu - psychický kolaps hlavního hrdiny. Což je sice dobře napsané a natočené, ale kazí to gumák Maguire. Natalie Portman vcelku bez problémů zastíní oba mdlé bratry, vedlejší postavy dělají klasické křoví. Ve zkratce : dobrý nápad, hezky načrtnuté schéma, slušné provedení, průměrné až podprůměrné dialogy, standardní set předvídatelných postav. Přesto jsem si tento film vcelku užil, významněji mi to pokazila pouze typicky přeslazená scénka u krbu (kombinaci svíček a slaďáků od U2 opravdu nezkousnu) a závěr - tentokrát U2 a záběr na zimní krajinku. Blah. ()

Alementina

Portman and Gyllenhaal v rezii Sheridana, kdo by se netesil, ze :) No ja se tesila hodne a prestoze jsem verila, ze zklamana byt nemuzu, tak jsem, i kdyz film je to dobrej. A to je prave to, je to "jen" dobry, lehce nadprumerny film a ja proste od svych favoritu cekam vic, nejenze budou dobre hrat, nejenze budou dobre vypadat ;) ale ze me neco na tom filmu totalne dostane tak, ze ho alespon na chvili nepustim z hlavy... A kdyz uz se tu tolik lidi zminuje o hereckych vykonech trech hlavnich predstavitelu, tak me nejvic dostal vykon Bailee Madison v roli starsi dcery Isabelle. ()

Ferry

Vcelku zajímavé drama, čekal jsem to ale trošku provázanější a víc rozebrané. Ta starší holčička to zahrála opravdu dobře, moc se mi to líbilo, určitě má naději. ()

Tirion

Emočně plné drama a konečně taky další dobrá herecká příležitost pro Maguirea (po Pravidlech moštárny). Jediné co filmu ubírá na kvalitě je ohraná zápletka. ()

blackrain

Po dlouhé době konečně pořádné drama, které bylo i perfektně zahrané. Zvlášť dobře vypadala přeměna Sama. Než odjel na bojovou misi do Afgánistánu, byl vzorným otcem a milujícím manželem, zkrátka mužem, na kterého může být rodina právem hrdá. V Afgánistánu došlo k situaci, která mu na vždy změnila život. Jeho vrtulník byl sestřelen. Afgánci ho zajali. Vrátil se domů jako zlomený muž, už nebyl takový jako před tím. Jeho chování bylo nevyspytatelné a nebezpečné. Přestal se úplně ovládat a ohrožoval své blízké. Film plyne poměrně pomalým tempem, ale v závěru všechno pěkně vygraduje. Na začátku mi Tobey Maguire připomínal Forresta Gumpa. Bylo to tím jeho sestřihem. ()

Tony.cs

Právě jsem viděl herecký trojkoncert, a nedovolím si tvrdit kdo byl lepší. Natalie Portman je nejen krásná, ale nadmíru talentovaná, Tobey Maguire podává famózní výkon, patrně nejlepší jeho života, no a můj oblíbenec Jake Gyllenhaal se nenechává zahanbit a udržuje nastavené tempo s absolutní grácií. Film, který mě naprosto uchvátil. ()

ABLABLABLA

Krásný film s pohledným Jakem Gyllenhaalem a o hodně méně hezkým, spíš hodně ošklivým (strašný účes, oblečení ke krku), Tobey Maguirem a naprosto okouzlující Natalie Portman, která je prostě rozená herečka a ještě jsem neviděla, že by někdy zahrála svou roli průměrně. Scénář zajímavý, zpracování také, ale něco tomu chybělo, takže takové 3-4*, neumím se rozhodnout. ()

Makky

Pozoruhodný sled udalostí, ktoré vôbec nie sú cudzie. Zvlášť Amíkom, ktorí si to robia síce sami, no poteší ich, keď ich sem-tam poľutujeme. Kritika vojny je však evidentná a zámer je jasný. K tomu sa pridáva morálny aspekt v podobe brata obete. Je to jednoduché, je to do očí bijúce, ploché, no nevadí to. Pretože herecké obsadenie je natoľko silné, že dokáže diváka emočne strhnúť a vyžmýkať na maximum. Vyvrcholenie som si predstavoval inak, napriek tomu (alebo práve preto?) spokojnosť. ()

whitas

Je hezké, že se v Hollywoodu točí i filmy bez snadných problémů, amerických snů, které se vzápětí splní a klasických vztahových několikaúhelníků. Bratři jsou film postihující spoustu současných problémů americké společnosti, který jde svým tématem proti "růžovému realismu" většinové produkce. Ale bohužel jenom tématem, neboť film používá stejnou rétoriku jako "růžový" mainstream, proti kterému se vymezuje. Proto vyznívá tento snímek trochu do ztracena a jediné co si po projekci průměrný Američan řekne, bude: "Fucking Afghanistan." ()

René.girl

Většina sem píše, že film je předvídatelný - a ano to opravdu je. Pokud se podíváte na trailer ihned víte o čem bude, ale i tak vám podstata filmu dojde až po jeho shlédnutí. Pro mě osobně jsou filmy jako je tento, mnohem cennější než milion filmů o úpírech, které vám krom úniku do světa fantazie nic jiného nedají. Tento film je o životě a o tom, jak jeden emocionálně bolestný okamžik dokáže změnit osobnost člověka. Film mě velmi potěšil a herecké výkony bych tu mohla vynést do nebe - Tobey je pro mě ode dneška "pan herec" a o jeho šíleně prázdném pohledu se mi asi bude pár dní zdát! ()

Remedy

Skvěle vybraní herci, chytlavý hudební motiv, emoce, emoce a zase emoce... Za shlédnutí ale určitě stojí - minimálně kvůli zmíněnému hereckému triu a jen tak mimochodem - Natalie Portman to opravdu zatraceně sluší:)) ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)