Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

ona.takova

Je to stejně tak zajimavé a úžasné jako to, že Marie Sklodowská Curie vypracovala metodu, kterou se jí podařilo roku 1910 v jáchymovském smolinsku teda z jáchymovského smolince získat radio No v úplně kovovém stavu !!!! :D:D ()

curfew77

Geniálně jednoduchá premisa, trojčlenné týmy plné těch největších komediálních es, scénář plný neskutečně vtipných dialogů... tohle byla sázka na jistotu od první klapky. Snad jen ty pěvecké vsuvky si Podskalský mohl odpustit. Přesto spolehlivá volba pro opravdu nekonečné výbuchy smíchu :). 90 %. Ať žije šokující výstředník Salvátor Dalí. ()

kubas369

Pro mě naše nejlepší komedie. Herecký koncert tři velikánů českého filmu pánů Sováka, Libíčka a Brodského. Viděl jsem to snad stokrát a stejně se znovu a znovu řežu smíchy. Film, který je inteligentní a sám sebe bere neuvěřitelně ironicky a s nadsázkou je na něm přeci jen znát, že byl natočen ve zlatých časech našeho filmu. ()

offlineman

Zase taková pecka k popukání, jak se nám to snaží druzí namluvit, to zase není. Film drží nahoře především dva Páni Herci - Vladimír Menšík a Oldřich Nový!!!! ()

Pavel666

Až teprve ve svém pokoji, obklopen poklady elektrotechnických společností, jsem si uvědomil, že můj život před zhlédnutím tohoto filmu byl velice mělký, tudíž se budu snažit ztrátu dohnat ve svém volném čase podobnými filmy, součástmi pokladů národa našeho. ()

Bredy65

Kouzelná doba a kouzelní herci, jako nevzdělanci v proměně, která se úplně nepovedla v režii Z.Podskalského. Vznikla v době nejlepších českých superkomedií a i mezi nimi kraluje. Můžu jí vidět i několikrát za rok. Pan Libíček č.1. ()

Ferenzo

Překvapivě velice dobrá komedie, prl mě mladší ročník velice překvapivě :) Černobílý film, měl jsem obavy ale naprosto neopodstatněné. Skvělá komedie. Doporučuji. 80%. ()

VlastaFlaksa

Nejlepší, nejvtipnější a nejpovedenější česká komedie, kterou zatím nic nepřekonalo, ani Zdeněk Troška a jeho Slunce ,seno.... nejsou lepší. Koncentrace českých hereckých osobností, kteří zde podali excelentní výkony a hlášky již předem očekávané mě pobaví i po padesáté. ()

Moiseiwitsch

Zlatý věk šedesátých let naší kinematografie. Jedna z nejlepších českých komedií, u které se vždy válím smíchy od začátku až do konce. Nejlepší Libíčkova role. ()

Olafson

Skvělému Janu Libíčkovi ve filmu sekunduje Jiří Sovák. Brodskému se ale fasádník věřit nedá, protože je to od pohledu aristokrat. Nepočítaje čurdu v Takové normální rodince poslední pořádná role Oldřicha Nového. Z dam je naprosto parádní samozřejmě především Iva Janžurová, ale i Jiřina Šejbalová. Nezbývá než si s gustem čmeláka vymlsat tuto skvělou komedii. ()

marek29

don corleone****, kleopatra*****, golfista*****, Lima*****, Blizzard*****, Gemini*****, KevSpa**** i B!shop ***** teď zavřou oči, protože jdu psát recenzi a jenom proto, že je to českej film starší než rok 1980, nebudu si brát servítky 3:-D ! Film jsem si pustil v rámci filmové středy na Seznamu a po "honičce" se zaměstnanci Diplomat Grillu, kde Bróďa + Sovák a ten co vypadá jak Oliver Hardy podpálili ubrus, jsem usnul.. Muhahaha, všichni se za břicho popadáme. Díky a nazdar :D Za to, že to odpovídá žánru (písničku sem slyšel a pokus o komedii to jistě je), 1 * ze soucitu. Odpad si nechávám na chuťovky :) maucta ()

hepi_

Československo - Sovák, Brodský, Libíček, Menšík... .Škoda, že sa dnes už také filmy netočia_Nenútený humor a vynikajúci námet 95% ()

bohhous22

Bravurní.Distingovanost Oldřicha Nového je tak komická.Velice roztomilý film,kde jsou zmíněny jména řady umělců či vědců.Je vidět,že snímek vznikal z pera a pod taktovkou skutečných géniů!!!Jeden z mála stálevtipných českých filmů. ()

pekas

Ale jo, asi dám plný počet, protože nenacházím příliš vad a hluchých míst. Procenta tady a teď sedí ideálně. 87% ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)