Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

nickfisher

To máte tak paní když spadne chlívek tak zabije i kozu,, my jsme si najali profesora ....a pan profesor sám říkal, že celý život vystačil s Pinkasem, s kým? ...On myslí Pisaka..." Musím podotknout, že tento film mě baví, směji se od začátku do konce a hlavně herecký koncert pánů Brodského, Libíčka, Sováka a děvčat Bohdalové, Jiráskové a Ivanky Janžurové. Kdy parta obyčejných dělníků si chce zahrát na snoby ..... a jak to dopadlo?....snad víte sami. ()

Pecival

Kdo by nechtěl být světový a oslňovat svým intelektem. Trefná a dnes bezezbytku stále aktuální satira. Hodně vysoká herecká liga, ikdyž nejvíc se mi líbila epizodní role Vladimíra Menšíka. Taktéž šarmantní Oldřich Nový byl šik. Neříkám, že jsem se válel smíchy po zemi (ikdyž ta závěrečá "intelektuální bitka" je hodně mocná), ale celý film jsem se díky pohodové atmosféře potutelně usmíval. ()

voleman

Opravdu dokonalá Česká hudební komedie. Právě v tomto žánru asi ani nemá žádného tak skvělého soupeře. Hlavní herecké trio je naprosto dokonalé a dávají filmu opravdu hodně. Od začátku do konce z filmu sálá pozitivní energie, a po celou stopáž film skvěle baví, a to i přes to, že je skoro 45 let starý. Také s hudební složkou jsem neměl naprosto žádný problém a do filmu přesně zapadala. Vážně skvělé a nesmírně zábavné dílo, které zaručeně zvedne náladu. 95% ()

Rousse

"Vidíte, a přitom ta Marie Kurý obětovala svůj život vědě...." "...a zároveň se stihla i starat o domácnost." Nemůžu jinak! ()

ranp

Jeden z nejlepších filmů vzniklých v bývalém Československu. Tohle se prostě musí vídět, nemám co bych dodal, prostě super film s jasným hodnocením *****. ()

Maynard.

Bohužel nebo bohudík, ale tenhle druh humoru na mě nezabírá. Ano, dá se zde mluvit o perfektně zmáknutých a do puntíku vypiplaných hereckých výkonech, leč já mám problém s dějem. A to ten, že je zkrátka úplně o ničem. Vidět tento film v 69 roce, určitě bych se náramně bavil, ale o 41 let dýl (pozdějc pro moraváky :o) ) prostě nee. Co mě doslova sálo krev, tak byly v podstatě všechny písně, který zde zazněly. Mrzí mě, že sem Světákům nepřišel na chuť o to víc, že si v něm zahrály téměř všechny české herecké legendy, které obdivuju. Ale každý den prostě není posvícení. Oproti Marečkovi, Vrchnímu, Sněženkám, Postřižinám a dalším českým klenotům tento řadím hóóódně "pod ně", no rozhodně né do Top 200. ()

Sdoom

Ústřední trio je vynikající, stejně jako jejich ženské protějšky, jen ty humorné scény mi až tak humorné nepřišly. Potěšila účast Oldřicha Nového, i když už ztratil svůj někdejší glanc. ()

MurielRezek

"Nám není nic cizího lidský." Klenot všech klenotů! Naprosto neokoukatelná a pro mne nejlepší česká (hudební) komedie. Herecký koncert všech našich hereckých es. Jan Libíček ještě o fous vejš:). ()

herr_carter

Další z filmů, které se mi bohužel nevešly do top 10, přitom by tam sedly jak prdel na hrnec, miluju tenhle film...."Byli jsme u zubaře, bolely nás zuby...všechny tři? Né, každýho jeden, ty vole.."..............moje hodnocení = 10 z 10. ()

Lukoboss

Ha, až se divím, že jsem to ještě nehodnotil. Naprosto kultovní snímek, kde hrajou prim J. Sovák, V. Brodský a J. Libíček. Ne, že by dámy v tomhle díle nehrály dobře, ale přece jenom je to víc "mužská" záležitost. Je to plný hlášek, je to velice vtipný a nadčasový (spousta situací by se dala přenést i na dnešní dobu). Taky aby ne, když se tam promenáduje naše herecká elita té doby a ještě následujících cca 20 let. ()

James87

Nejraději bych dal hvězdu za každé naše herecké eso v tomto filmu, ale tolik se mi jich sem ani nevejde. Tak to dáme všem za 5. ()

klúčik

Ak by pán Podskalský nenatočil vôbec nič, iba tento skvost, aj tak by sa zapísal do histórie českej komédie. Tento film je naprostá BOMBA. Ten dialóg v reštaurácii je samo o sebe 100% dielo. Pre mňa je toto jeden z najlepších filmov. Vždy si ho rád a schuti pozriem......100%. ()

velkyvezir

Skvělá komedie Podskalského, ve které hlavní otěže drží trojice Brodský, Libíček a Sovák. Jedna z posledních rolí Oldřicha Nového, který je schopen si dělat legraci ze své noblesy, když trojici učí společenské etikeně. Film obsahuje mnoho humorných scének a gagů, ale je třeba objektivně říci, že kratší metráž by filmu prospěla. Zejména druhá půle filmu ztráci na tempu, film měl mít cca 80 minut. Brodský: No tak svlíkni se Libíček: Proč já první? Sovák: Protože jsi ve straně ()

bari68

Poctivá československá komédia .Trojica Libíček, Brodský a Sovák s ženským trio Janžurová, Bohdalová a Jirásková je už podľa hereckého mena a podpisu značným uvedomením, že o humor nebude núdza. Skvelé vtipy, gagy , typických socialistických robotníkov o ojedinelom výstupe medzi smotánku .Nebyť toľko muzikálových výstupov a nechať to čistou komédiou bolo by to na plný počet. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)