Humans

Veľká Británia / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (viac)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

Recenzie používateľa neo93 k tomuto seriálu (3)

Humans (2015)

Výborný osmidílný britsko-americký seriál. Už od první epizody mě seriál oslnil a nadšení mi zůstalo až do úplného závěru. S každým dalším dílem se ale ještě zlepšuje, příběh se prohlubuje a také odhaluje další velmi zajímavé skutečnosti. Určitě velký podíl na tom, že se mi ihned zalíbil byly postavy. Jak celá rodina, která se teprve seznamuje s novým členem-synthem, tak i všichni ostatní neobyčejní roboti, jenž se nám představují, jsou velice dobře ztvárněny a zahrány. Nejvíce mě zaujala postava Nisky, která je prostě skvělá. Už se teším na druhou sérii, která bude snad stejně dobrá. ()

Série 2 (2016) (S02)

Staří dobří Synthové se vracejí v druhé řadě tohoto skvělého britského seriálu. Druhá série začíná tam, kde skončila první. Všichni známí Synthové se snaží začlenit do běžného lidského života, jak to jen jde, zůstat v ústraní. Jenže zanedlouho se všechno změní. A hlavní příčinou je Synth Niska. Ta vypustí do světa kód, který způsobí, že se z ničeho nic, na různých místech, Synthové začínají získávat vědomí. Mezitím, se rodinka Hawkinsová nestěhovává do nového domu, kde chtějí začít nový život, po předchozích nepříjemných událostech. Avšak ani tato rodina nezůstane dlouho v klidu a dostává se znovu do centra dění. A nakonec je tu zase jedna společnost, která chce Synthi přímo vyrábět s vědomím. Stejně rychle, jak se mi zalíbila první řada, stejně tak, jsem se naladil na tuto řadu, která je opět parádní. Nabízí přesně to, co poskytovala první a ještě více rozšiřuje minulý příběh. Zachovala si také podobně laděné (pomalejší) tempo jednotlivých epizod, o to více nás, ale uchvátí ve finále. Nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdami, tento scifi-drama-rodinný seriál. A samozřejmě se těším na třetí řadu, která by měla přijít ještě letos. ()

Série 3 (2018) (S03)

Již třetí řada výtečného dramatického-sci-fi seriálu, z blízké budoucnosti. Ano, je sice seriál brán jako sci-fi, ale nemůžeme jej tak úplně považovat, jelikož to, co nám zprostředkovává, se za pár let (maximálně desítek) může (a velmi pravděpodobně stane) stát skutečností. Už v současnosti můžeme pozorovat neustálý technologický vývoj v umělé inteligenci, proto bychom se neměli divit, pokud se dostaneme do bodu, jako v případě tohoto seriálu. Roboti s vědomím, s city, bolestmi, emocemi, přesně s tím, co dělá člověka, člověkem. Přesně na tom, staví celý seriál, ale v právě v této sérii se na to klade asi největší důraz. Třetí řada začíná rok po událostech Dnu nula, tedy dnu, kdy všichni synthi nabyli vědomí, čímž se zhroutil veškerý systém, do něhož synthi zasahovali, což mělo za následek několik desítek tisíc lidských obětí. Většina těchto anomálních synthetiků, jak jsou označováni, je nuceno se shromaždovat v uzavřených oblastech, kde nebudou ohrožovat sebe ani, a to především, lidi. Naopak jsou vyráběni úplně noví synthetici, kteří nevykazují známky anomálie a jsou tedy naprosto bezpeční. Vracíme se rovněž k rodině Hawkinsonové, která je hybatelem celého příběhu. Mattie, která se vzpamatovává z toho, že spustila kód, jenž měl za následek probuzení synthů do „reality", Lauře, jenž je odhodlaná bojovat za práva synthů nebo Joeovi, který se odstěhoval od své rodiny a začíná otevírat obchod. Nechybějí ani klíčoví synthi, kteří si jsou samozřejmě v centru dění, jako např. Mia, Max nebo Niska, tak i noví synthi, kteří dostávají více prostoru. Je stále skvělé sledovat, zejména v této sérii, jakým způsobem se vyvíjí vztahy či konfrontace mezi lidmi a synthi. Na jedné straně lidé a synthi, kteří chtějí žít v poklidu a míru, zapadnout jen do společnosti a na straně druhé, agresoři a odpůrci z obou stran, kteří naopak za každou cenu musí zachovat pouze svou vlastní rasu. Co je na seriálu tak dobré již od první řady je však skutečnost, že si zakládá na reálnosti a autenticitě, a ne na nějakých bláznivých utopických hloupostech, či přemrštěné nebo nevěrohodné akci. Vše zase výborně do sebe zapadlo a budu s nadšením očekávat další řadu. ()