Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

yurnero

Tohle se tedy docela nepovedlo. Přihrávající Clooney, patologicky nesmyslný Malkovich, a korunu tomu nasadila ta blonďatá hysterická kráva, která ve mě zvedla takovou vlnu antipatií, že jsem málem roztříštil televizi, její jméno neznám, jméno její postavy si 5 minut po shlédnutí naštěstí už tak0 nepamatuji. Hrozné, trapné a smutné. Jediný důvod, proč dám dvě hvězdy je Brad Pitt. ()

Rust_Francis

Já jsem se ták řezal...neskutečná jízda od bratrů Coenů. Přesně to, co na nich máme nejradši doslova nacpané v jednom filmu. Excelentní výběr herců s parádními výkony. Kolikrát jsem si říkal, jestli se mám fakt smát nebo se spíš stydět, jestli jsem normální nebo naprostý cvok, ale na některé postavy z tohoto snímku asi fakt nemám. Závěr mě odrovnal úplně. Pitt ve skříni best. ()

moriero odpad!

Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdičku za tu plejádu skvělých herců... ale to se prostě nedá. Jsem v šoku z tak vysokého hodnocení. Tolik nesympatických postav (Pitta ode dneška regulérně nenávidím) a tolik jalově divných situací jsem už strašně dlouho neviděl. Ne. Prostě takhle ne. Fakt ne. Ne. ()

panki9922

Ja som si to užil teda náramne. Dej plný zvratov a absurdných situácií. Keď si človek myslí, že ďalej to už zájsť nemôže, tak vybehne Malkovich so sekerou. Na Coenovských filmoch sa mi páči, že vďaka scenáru a výborným hercom, má človek skutočne pocit, že takýto príbeh by sa mohol odohrať aj v reálnom svete. Ja sám neviem, čo by som robil, ak by sa mi pár dní vyhrážal típek z "gymu" v podaní bravúrne prihlúpleho Brada Pitta, prišiel by som o prácu, ženu, peniaze a našiel by som vo svojom suteréne ďalšieho pracovníka "gymu" ako sa mi hrabe v PC. ()

meda2016

Viděl jsem poprvé a nechtělo se mi dokoukat. Podruhé s odstupem roku - a najednou paráda! Sice osvědčené postupy: Hloupost a neschopnost vlastní/druhých/systému, náhoda, souhra, špatný úsudek. Brad Pitt (palec nahoru)... ale co, to bych musel jmenovat každého. Když už ne blb, tak šašek, tak zmetek, tak šílenec, tak zajatec vlastní důležitosti čí naopak nedůležitosti. A ty koleje systému, které si vytyčujeme sami ...třeba jen v mileneckém vztahu... Mnozí upozorňují na náhlý konec. Jak napsal Malarkey a já pře-parafrázuji: "po shlédnutí spalte". Oni ten konec najednou (ššškrt) spálili. Coenové nepoučují, chtějí jen pobavit. U mne se jim to podařilo. ()

v.indruchova

*Me to prislo jednodussi. Ale vtip jsem tam taky nenasla. Sice je to hvezdne obsazeno, ale jinak nic. Bratt je sice chvilkama roztomile hloupej, ale jinak? XD karma funguje dobre vám tak. už chápu proč mě ten film kdysi ušel. Prijde mi to hloupocke. A za mesic uz o tom nebudu vedet, protoze to proste nestalo za to. ()

brasek

Katastrofálna nuda, pobehujúce postavy čo nedávajú zmysel, žiadna atmosféra a dokola hrajúce príbehové klišé. Niekde za hodinu sa dejová línia slabo prepletie, ale to už som očakával vytúžený koniec. A koniec? To je asi tragédia, proste musíme skončiť, nie je viac filmového materiálu a tak strih, koniec a majte nás diváci radi. ()

PTuranyi

Skvelý príbeh o efekte motýlích krídel, alebo aj o tom ako to dopadne keď sa pár hlupákov zapletie do toho čomu nerozumie. Čierny humor, skvelé herecké výkony. ()

F2003F

Na to aké zriedkavo vídané početné obsadenie hereckých es (teda lákadiel) sa divákovi naskytuje, tu, ako je zvykom vyniká zas jedine Brad. Čudný film s ešte viac čudným komediálnym tónom. Cítiť z toho arómu No Country, údajne to Coenovci písali zároveň. Viac si to asi nepozriem hádam bohate stačilo 2x. ()

onde

Čekal jsem od tohoto filmu víceméně všechno možné, ale že to bude nakonec taková neskutečná slátanina, tak to ani omylem. Nějak jsem nepochopil, co nám tímto snímkem chlapci přesně chtěli říct, či spíše, asi vůbec nevěděli co tím snímkem říct. Totální miš maš, který bohužel nedává výsledný super dojem. Verdikt: Scénaristický a režisérský odpad, který přece jenom zachraňuje hvězdná herecká sestava a místy jejich solidní výkony. ()

1lomeno3

What did we learn, Palmer? - I don't know, sir. - I don't fucking know either. - I guess we learnd not to do it again. - Yes, sir. - I'm fucked if I know what we did. - Yes, sir. It's hard to say. - Jesus fucking Christ! ()

catr

Předesílám,že bratry Coeny a jejich tvorbu mám hodně rád,ale dle mého natočili uplně zbytečný film.Absurdní to bylo,ale k smíchu ne.Pitt výborný a to je tak celé.Mám pocit, že scénaristi už neví co by vymysleli za kravinu a pak už to nefunguje,což je pro mne případ tohoto filmu ()

frenkie

Tak s touto coenovkou jsem měl velké problémy, hlavně co se zábavnosti týče. Dost jsem se nudil a film jsem musel dokoukávat na třikrát s určitým sebezapřením(přeci to nevzdám, je to od Coenů, proboha!). Celá zápletka mi přišla až příliš přitažená za vlasy a hrozně banální k tomu. Tři hvězdy dávám za exhibice všech učinkujících, kteří by se v jiném filmu asi těžko sešli - myšleno v počtu hereckých es na film. Zaujme zejména B.Pitt v nezvyklé poloze nablblého, přihřátého a fantazírujícího pošuka. Takže tento kousek od Coenů byl pro mne ne skvostnou krmí vybraných lahůdek, ale pouze jídlem, které sníte, protože máte hlad, ale žádný chuťový dojem z něj namáte. ()

afroman001

Coenovi to mají s tímto filmem dost těžké. Proč? Je to jejich první film, který natočili po jejich nejúspěšnějším snímku (Tahle země není pro starý) který je stejně jako pro (Tarantina - Pulp fiction) jejich maximum přes které se budou těžko dostávat. I když pár momentů tam bylo originálních, většina filmu byla nudná a zdlouhavá. Celkově na mě tento snímek působil spíš jako upadající zábava než jak bylo u jejich filmů zvyklé. Ačkoliv musím uznat že Brad Pitt to čas od času svou extra improvizací zachránil. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)