Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

JimiH

Příjemný coenovský výtvor - sice schéma se podobá starším filmům a snaha zavděčit se Fargovcům i Lebowským je znát, ale čert to vem. Je to pořád zábava na kterou se vyplatí jít do kina. ()

Blaogranas

No pane jo, to ale byla kravina. Netušil jsem, že se spousta špičkovejch herců propůjčí nečemu takovému. Skutečně se jednalo o komedii, ale já se dost nudil. Hodinu a půl trvající film mi přišel jako tříhodinový. Jako něco vtipného mi ale přišel Brad Pitt. Ten hrál takovýho vymaštěnce, že byl k smíchu v každé scéně. Za něho dávám 2*. ()

Miki68

Od Coenů jsem měl vždycky raději ty úsměvnější (nebo snad cyničtější) filmy (Big L.+Fargo), takže tahle humorná historka mě fakt potěšila. Lehce absurdní, mile zábavné. Nebylo to popravdě nic světoborného, ale při sledování jsem tušil, že jak filmaři, tak i herci se při natáčení bavili a něco z té potměšilosti se dá vycítit přes plátno (obrazovku). Pěkné herecké výkony (mimochodem - pětihvězdičkový casting!), oje oblíbená Frances McDormand je k sežrání...S nadhledem napsané, natočené i zahrané. jen se nemůžu zbavit dojmu, že tomu něco chybělo k dokonalosti. A to přesto, že některé schény byly neuvěřitelně dobré. A stejně jsem si říkal po skončení: "co to ksakru vlastně bylo...!?"...("what the fuck...!?") ()

raelz

Burn After Reading.. opravdu zvláštní film. Trochu bych ho přirovnal k lidským vzpomínkám - čím vzdálenější sou, tím světlejší se stávají. Při sledování tohodle filmu jsem z něj měl špatný pocit, sledovat ho bylo skoro bolestné. Po nějakém čase jsem ale zjistil, že s přáteli za doprovodu hlasitého smíchu probírám různé scény. Burn After Reading je skutečně hodně absurdní a drsný černý humor a potřebuje notný nadhled. Na druhou stranu, celou dobu spíše ale vypadá, že se diváka snaží dostat k nějakým hlubším myšlenkám. Kdo se má v tomhle vyznat.. ()

Shona

Po přečtení spalte a po dokoukání smažte. Bratři Coenové mají na mnohem víc. Bez pořádného děje, bez nápadu to pak ani ,,vibrační křeslo" a ,,ujetý" Pitt nezachrání. Navíc když je i 96 minut příliš, tak něco nebude v pořádku. ()

MJ

No, tak tenle film nemůžu hodnotit nijak jinak než jako "divnej". Pár vtipnejch scén, pár dobře zahranejch rolí (Bradovi ten dementek fakt sel, jedna hvězda navíc pro něj ;-), ale jinak v celku o ničem. Průměrnej film (možná i lehce pod průměrem, ale co už... ), co neosloví ani neurazí. Nebudete to chtít vidět dvakrát. ()

Torgal

Po prvej tretine som si hovoril iba "wtf?", bol to strašný bordel medzi postavami, ktorých zmysel bol krajne pochybný a príbeh praktictky neexistoval. Potom to našťastie začalo do seba zapadať a začali sa reťaziť absurdné situácie oplývajúce čiernym humorom a ja som sa konečne začal baviť. Pomohlo tomu aj vynikajúce obsadenie (najlepší bol očividne si rolu užívajúci Brad Pitt). Záver bol parádny, ale prišiel nečakane a niektoré príbehové linky boli dosť nedotiahnuté do konca. Vo výsledku je tento film len taká zábavná blbinka bez väčšieho zmyslu, ale na jeden krát celkom pobaví. 7-/10 ()

shereen

Po prvním shlédnutí bych dala 3 hvězdičky, po druhém 4, každé další filmu jen přidá. Těch báječných gagů a grimas si totiž nejdřív ani nestihnete všimnout. Dejte tomuto filmu ještě jednu šanci a uvidíte, že to stojí za to. ()

Yomega

Pro mě obrovské překvapení, poslední filmy bratří Coenů mě moc nenadchly, ale tohle zavání jejich nejlepší formou. Geniální Pitt, stejně jako černo černý scénář. Vedle Big Lebowski a Bratříčku, kde jsi? Jejich nejlepší film! A Fargo nebo Tahle země není pro starý se můžou jít vycpat! Jen velmi málo chybělo k dokonalosti. ()

BadCough

Pohodovka. Inteligentný humor, zaujímavá, aj keď za vlasy pritiahnutá zápletka a hlavne geniálne obadení herci. Nie je čo vytknúť, 80 percent istých. ()

Pořez

Tak tohle je velice příjemná úchylárna. Hrdinové, pokud se vůbec o nich dá takto mluvit... No dobrá, takže znovu. AKTÉŘI vytvářejí totálně absurdní mozaiku všech možných nízkých pohnutek, které ve zručně namíchaném mixu dávají velmi slušnou zábavu. ()

Ygnor

Moc prima! Plnotučná smetana to ještě není, ale moc nechybí. Po kolosálním a cynickém Fargu, čestné druhé místo. Coenovi dospěli a snimi i jejich hrdinové... Až film umocníte určitými životními zkušenostmi, bude to dozajista trefa do černého. Mj. výběr herců je výbornýí a to na všech postech. Bravo! ()

Filmárik

Štandardná porcia krimi zábavy od Coenovcov ničím nevybočujúca z ich zabehnutej šablóny. Nechýbajú skvelé momenty plné náhlej zmeny tempa (kukuk v skrini) ale ani klasická prekombinovanosť deja ktorému treba venovať vyššiu pozornosť ak sa nechcete stratiť. Duo Pitt a McDormand hrajúce prostoduchích kolegov je špičkové inak film spadá skôr do kategórie Ladykillers než ich opus magnum Big Lebowski. ()

charmin

Akoze...ja som asi do trisvrtiny filmu nerozumela o com je do certa ten film. A vlastne tomu nechapem poriadne ani teraz :)Ale ti herci, na vybornu. ()

Gixian

Zábavná úchylárna. V úplně absurdním ději sledujete bandu větších či menších looserů, které spojuje především akutní nespokojenost s vlastím životem, kterak se zaplétají do stále ulítlejších kotrmelců, aby se na konci, ve správně Coenovském duchu, trochu povraždili. Zábavných 90 minut, které neurazí, na víc než jedno shlédnutí to ale není. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)