Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

ER

Komedie,která není komedií nebo thriller,který není thrillerem.Vyberte si,pravda je někde uprostřed.Z počátku loudavé tempo pomalu ,ale jistě vtahuje do děje.Posléze přichází i úsměv,pochopení a nakonec 100% odvaz. Coenové dokázali z tématu náhodných událostí,které se řetězí v logický sled,byť vzájemná souvislost je čistě náhodná,vytěžit téměř maximum.Hlavně však svým způsobem.Pokud přistoupíte na jejich hru,pak se budete příjemně bavit,byť se po skončení projekce asi budete i trochu bát.Co když to je pravda? Co když tu takoví magoři lítají? No jo,ale i takoví tu jsou. Takoví jako Malkovich,Clooney,Pitt a další. Při sledování Brada Pitta jsem se neubránil dojmu,že chce vytvořit totéž,co Tom Cruise v Tropické bouři.Skoro se mu to podařilo.Clooney taky pár ksichtíčků přidal (mohl spíše ubrat).Ale nejvíce se mi líbil šéf CIA (J.K.Simmons,alias šéf redaktor z novodobého Spidermana),finále mu patřilo a podtrhlo kvalitní úroveň snímku. ()

Dovlatovka

No country for old men byl hlavní chod, dosti těžký na zažívání...ale potom, co jsme ho přece zpracovali, dostali jsme chuť na desert. Lehký a jen tak na chuť...a bratři Coenové nám ho dali. Není dokonalý, ale potěší a zlepší náladu. ()

Tyna31

Zas tak úchvatné to rozhodně nebylo. Popravdě mě to bavilo do té doby, než zastřelili Brada Pitta (který tady ukázal, že zvládne i komediální roli)...potom to pro mě byla pouze dlooouhá nuda. ()

radeckator

Coenovci odvedli opět super práci a laťku nastavenou Fargem hodně vysoko, si dovolím říct, atakují od té doby neustále. Skvělá parodie na drsné špionážní filmy s výborně napsanými postavami vybraným hercům snad přímo na tělo. Dal by se v tom sice i vysledovat hlubší podtext, ale já bych to nechal na té komedii a jen se bavil a bavil a bavil. ()

spacylemon

ale jo... akorát občas mám pocit, jako by Coeni točili stejný film furt dokola - aneb variace "kterak se naivní amatér pustil do hry s velkýma rybama" po stoprvé a zase celkem dobře... ()

Chauncey

Neskutečně zábavná černá komedie o idiotech, jejichž pinožení, s nímž si neví rady ani pitomá zpravodajská služba, může mít fatální následky. ()

E lan

Zase dobrá komedie od bratří Coenů, které ale zase něco chybí. Škoda. Co ale chybí? Nějaká dobrá pointa, ta asi chybí nejvíc. Jinak Pitt, Swinton, Malkovich a Clooney fungují na plátně famózně, scénář je také dobrý... No prostě škoda převeliká. ()

alanP

Za film jedna hvězdička, ta druhá za píseň CIA Man od The Fugs v závěrečných titulkách. Navíc v kině Lucerna přehodili kotouče, takže vůbec nechápu proč tam bylo to masturbační křeslo. Ale věta "ještě si stihnu zaběhat" se stává okřídlenou. Blbost! ()

haWranka

Hodně zvláštní film, u kterýho jsem nevěděla, jestli se mam smát nebo co jako. Řekla jsem si, že budu hodnotit s odstupem času. Hned po příchodu z kina by to asi bylo o stupínek lepší, ale bohužel s odstupem častu musím říct, že se mi toho spoustu vykouřilo dost rychle z hlavy a to je podle mě špatně. ()

AbelXavier

Je jasne co nam Cohenovic chteji sdelit. Zenske jsou manipulujici bestie, ktere pohani vlastni chtic natolik, ze nevidi armagedon ktery svymi ciny zpusobuji. Chlapi jsou blbi z Blbous a mohou se pretrhnout, aby jim splnili co jim na ocich vidi. Zpusob, kterym tato skutecnost podana, nemusi byt po chuti kazdemu. Burn after reading tak zapadne mezi ostatni pribehy snazici se s prehnanou honbou za realicnosti vypravet pribehy obycejnych lidi. ()

jda23

Prirodzeny mix Coenovskej tvorby v ramci ich standardu, takze nejaka zbran, prestrelena hlava, zakryty-(ne)odhaleny humor a partia vynikajucich hecov s odlisnymi povahami,postojmi,reakciami,atd.... Ostava to vsak bud pokusom alebo prilisnou snahou tvorit pod ruku co pride, avsak bez poriadnej finalnej korektury ako celku, niektorych slabsich chvil a privelmi preracovaneho scenara, ktory nieje zly ! Ako fanda tejto literatury takmer za 5, a Coenovci oslovuju uz masovejsieho divaka so zachovavanim svojho charakteru. ()

mdouglas

Docela příjemný, avšak pro mě ne zas tak kvalitní snímek z dílny bratrů Coenů. Trošku mi nesedělo herecké obsazení a celkově zpracování. Doufám, že filmy, od Ethana a Joela, které mají vyjít 2009 a 2010 budou lepší... 70% ()

PetrH.

Zvláštní film, klady tohoto filmu pro mě byly velmi trhlý Pitt, který dovede zahrát opravdu cokoli a jemně ujetý humor.Je to film, u kterého si odpočnete, prostě taková oddychovka. ()

waska

Jaksi jsem se s tímhle filmem nesžil. Je tam pár momentů k zasmání, ale jinak mě ta "ujetost" nenadchla. Brad Pitt byl naprosto dokonalý, Johna Malkoviche bych taky zkousnul, ale George Clooney mi už leze na nervy delší dobu..Snad přijdu bratrům Coenůn na chuť u dalšího filmu. ()

BDMarty007

Celkem vtipná satirická komedie s dobře napsanou zápletkou, která rozjede řetězec událostí a náhod, že už se v tom pak nevyzná ani CIA. Nejvíce se mi líbila právě postava šéfa CIA: "...všechny je sledujte a přijďte mi říci, až to začne dávat smysl." Panoptikum postav stejně šílených jako nepravděpodobných. Ve výsledku taková černá krimi-komedie lehce zesměšňující kdekterý pilíř americké společnosti. Pro mě v některých momentech až na hranici trapnosti, ale vždy se to včas zhouplo správným směrem. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)