Juno (Ellen Page) je šestnáctiletá středoškolačka, která se potýká s nečekaným těhotenstvím. Otcem dítěte je další teenager, Paulie (Michael Cera), kterého ovšem ona nepovažuje za svého přítele. Chce, aby všechno skončilo jako špatný sen, ale zjišťuje, že musí začít situaci řešit. Využije pomoci své nejlepší přítelkyně Leah (Olivia Thirlby) a uvažuje o Centru pro pomoc ženám, aby jí pomohlo s „rychlým potratem“, jak tomu sama říká. Před klinikou ale potká svou kamarádku Su-Chin (Valerie Tian), která odmítá potraty a přesvědčí ji, aby svoje rozhodnutí změnila. Juno nakonec spolu s Leah nachází v Penny Saver inzerát od Marka a Vanessy Loringových (Jason Bateman, Jennifer Garner), kteří zoufale touží po dítěti a právě zde začíná příběh mladičké dívky Juno a jejího dospívání. (oficiálny text distribútora)

glide4ever

Určitě příjemný a velice milý film, ale u toho to končí. Nic na co bych vzpomínal. 4 hvězdy? Ano, Ellen Page držela film celou dobu nad vodou a určitě si nenechám ujít její další herecký VÝKON. ()

Pai-Mei

Tento film som pôvodne nechcel viedieť, keďže podľa obsahu išlo o nejakú teenagerskú komédiu, ale zisk oscara za najlepší scenár ma prinútil pozrieť si to. Ellen Page to zahrala fakt skvelo, film má svoje tempo a dopĺňa ho super hudba. Zaručene sa nudiť nebudete. ()

dol2004

Prostě dost dobrý film. Do ničeho nenutí, nestrhává na sebe pozornost a přitom se na něj rádi divíte. Z Ellen Page bude jednou perfektni herečka (ne že by teď nebyla) a snad poprvé v něčem "amarickém" vidím studenty, kteří sjou opravdu tak mladí , jak mají být ()

lusa

Keby som mala znovu mať 16, chcela by som byť ako Juno. Vlastne, až na to dieťa, som bola :) Roztomilá a držkatá salámistka, ktorá cíti, túži, plače, smeje sa, no všetko vo svojom vnútri, aby nedala do ruky zbraň nikomu, kto by ju mohol zneužiť. Neskutočne dojímavý príbeh, ktorý vo svojej jednoduchosti dokázala Ellen Page pozdvihnúť na skutočne príjemný zážitok. Dobrá hudba, dobre zahrané, žiaden happyend v tom americkom slova zmysle. Tento kúsok ma jednoducho naozaj potešil. 4* ()

LuNaj

Parádní snímek, který zase na druhou stranu toho nepřináší mnoho nového. Námět je fajn, nicméně si myslím, že scénář mohl být trošku propracovanější. Komplikovanější. A ne jeden jediný zvrat-nezvrat. Celý film stojí a padá s výkonem Ellen Page. Ta zahrála fajně, nicméně její postavu jsem prakticky už od začátku nesnášel. A truhlíka Michaela Ceru nekomentuju. ()

RobbieM@N

Žádný patos, žádné moralizování a ucházející ironicky-glosující humor, pro mě jediné plusy. Film nahlíží na ohrané téma jinak, snaží se o svěží a mírně odlehčený pohled, tvůrci viditelně nechtějí diváka jakýmkoli způsobem ovlivňovat, valit mu klíny do hlavy. Příjemný film, ale už tím, že mi postava Ellen Page nebyla blízká (hraje na kytaru, používá hamburgerphone a vyžívá se v béčkovejch hororech) výustilo v celkovou nulovou emocionální vazbu k filmu. ()

JohnnyBoy

Dokonalý kýč pro příznivce indie kultury. Inteligentní a vtipný...(hvězdička navíc od fanouška Kinks, Belle and Sebastians a Stooges, přesto že od nich tam nezahraje jediná písnička a jsou tam jen na fotce) ()

Dragonessa

Opravdu jsem byla blízko tomu, dát hvězdiček pět. Juno a osoby v jejím okolí mě naplnily optimismem, že všechno nakonec končí dobře. Jason Reitman rozhodně ostudu svému tatínkovi, slavnému tvůrci komedií, neudělal. Ellen Page je tak krásně bezprostřední Juno, že mi rozhodně vykouzlí úsměv na tváři, kdykoli si na tento film vzpomenu. ()

ab.dul

Na rovinu...Tento film mě zklamal vzhledem k trailerům a jiným upoutávkám. které mě připravovaly na super film. Ellen Page je skvělá herečka se skvělým projevem, která snímku pomohla nemalým způsobem. Celkově na mě film dojem neudělal, a to je zásadní. Co se týče příběhu a postav, tak bylo překvapující postavení Juno k těhotenství. K situaci, ve které se ocitla a její vyřešení i přes mladý věk a nezkušenost. Čekal jsem nejméně čtyřhvězdičkový film. ()

Mario41

Tento film mi bohužel vůbec nesedl ,zkoušel sem to 2x marně dokoukat ale vždy jsem u toho usnul. Dvě hvězdy dávam za skvělé herecké výkony a vůbec za výborné obsazení hlavně za postavu J.Batemana v roli Hudebního producenta. Postava Juno mi přišla místy otravná a protivná bohužel. ()

DoubleJo

Nech sa na mna nikto nehenva ale tento film isiel uplne mimo mna. Absolutne ma nezaujal a pravdupovediac naozaj nudil. A ked k tomu pridam M.Ceru, ktoreho nemozem vystat so vsetkymi tymi jeho debilkami, ktorych vsade hra, nevychadza nic len 2*.A aj to je len za ocarujucu a odteraz pre mna ostro sledovanu Oliviu Thrilby. ()

Maxmilian

Tak první má připomínka je tématu filmu. Komedie to není ani náhodou. No první připomínka, ona to byla vlastně i poslední. U nás asi né tak moc, ale v americe určitě časté téma mládeže. Mládá Juno, jěště skoro dítě příjde do jiného stavu. Pro většinu by bylo řešení jednoznačné, také pro Juno. Jenže náhoda nebo snad osud chtěl jinak. Juno nešla na potrat, zato se rozhodla dítě věnovat adoptivním rodičům. Hodně citlivé téma pro velkou část světa. No a nebyla by to Amerika, kdyby na konci nebyl happyend. Snad jedna věc, která mě překvapila, no a to je reakce rodičů. Taková nijaká. Pro ni přijatelná, ale pro rodiče až moc klidná. Žádný křik ani pláč. ()

Quendi

Tenhle film byl...jedním slovem divný. Moc jsem postavám nerozuměla. To, co plácaly, jak se tvářily...jako by byly z nějakého cizího, nesrozumitelného světa. V půlce jsem hodně bojovala s touhou to vypnout. Konec sice lepší, ale ten kopec rozpačitých záběrů před ním už to nezachránilo. Narozdíl od tady nadšených kolegů, já jsem teda spíš trochu otrávená. Toto dostalo Oscara? Za scénář?!?! Jdu si dát studenou sprchu, abych se probudila. ()

alpeew

Neobyčejně lidská a ne-klišoidní ukázka jak i sotva dospělé dítě (16 let) má (A NESPORNĚ díky výchově) víc rozumu a odpovědnosti než spousta dospělých :-). Příjemně překvapilo, pobavilo a zkrátka nadchlo, tohle jUNON!! ()

kubeba

Juno má zkrátka něco do sebe. Ta zápletka, i když je vlastně úplně jednoduchá, je podaná s takovou lehkostí a nadhledem, až mě to překvapilo. Příjemně. A ještě nezapomeňme na hudbu, ta se taky povedla. Prostě povedený film. Jediná věc, která mi na tom vadila, byl dabing právě Juno, podle mě se k ní abslolutně nehodil, ale to je jen můj názor a za to tvůrci holt nemůžou, v originále bych byla absolutně spokojená. ()

Mire

Čo ja viem... pre mňa rozpačitá záležitosť. Pekný rodinný film so zaujimavým príbehom, ale k srdcu mi to nejako neprirástlo... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (viac)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009

Za svůj první scénář dostala Oscara. Kromě toho byla Juno solidní hit, takže to vypadalo, že před Diablo Cody leží dálnice ke slávě. Poté, co „hororová satira“ Bacha, kouše! v zámořských kinech v… (viac)