Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

Alqarin

Dobrý ročník po česku. Neurazí a příjemně se na to kouká. Typické české přešlapy a úlety tu takřka nenajdeme a tak je tato parafráze Ridleyho Scotta vcelku vítaným zpestřením domácí scény. Bez Kryštofa Hádka by to bylo asi o hvězdu slabší, ale i takjsme někde na pohodovém průměru. ()

Paxxx.cz

Pěkná komedie, u které jsem se příjemně pobavil. Jelikož k Moravě mám trochu vztah (prožil jsem tam pár hezkých dní na návštěvě u známých od taty) tak za plných pět...85%. ()

Bakllazaan

český film, ve kterém je konečně použit jiný filtr, NENí statická kamera, nehraje tam Macháček, a není to drama.... PS: Marian Roden je velmi zajímavý. Doporučuji ho v divadle. 60% ()

Asgy

Moc vážně se to brát nedá, ale jako oddechovka parádní. Krásné záběry krajiny, výborná hudba a vesměs neokoukaní herci, ale ten happyend... ()

Bajda

Sice je námět a polovina scénáře zkopírovaná z Dobrého ročníku, ale aspoň (návštěvností) uspěl český film, který je natočený a vyprávěný trochu jinak než Hřebejk. Sice jsem jako moravák musel přetrpět, jak se pražáci snaží mluvit moravsky a melou o víně věci, který ví snad každej, ale zase se mně pěkně dívalo na Terku Voříškovou :-) Sice to nebyl nadprůměr, ale ani podprůměr...takže fajn. Mimochodem Bařina očividně točit celkem umí, tak uvidíme, co se stane až dostane lepší scénář. ()

Praxis

Velmi příjemná komedie, která vás prostě musí zahřát a donutí vás těšit se na léto a vyrazit na jižní Moravu do sklípků. Pokud překousnete ten relativně nudnější začátek, scény z Moravy jsou k popukání. Doporučuji sledovat se sklenkou Rulandského nebo Pašáku teda Vlašáku :-)) ()

ivishka

No nelíbí se mi moc hodnocení ,které tento snímek schytal.Ale jako člověk,který moc nevyhledává to české tak tenhle film prostě zbožňuju. Miluju víno a atmosféru Moravy na které žiji a i když tihle dva pražáci Honza a Jirka jeli na Moravu za uplně jiným cílem, tak jim nakonec učarovala.Mám moc ráda Kryštofa Hádka a celou rodinu Langmajerů ,takže pro mě více-méně pastva pro oči a vtipné momenty jsou opravdu jedinečně vtipné! ()

Sandiego

Konečně komedie bez křečovitého humoru, plně využívající prostředí děje a navíc i náznaky romantické poetiky, která z našich komedií skoro vymizela. Jen mě vadil trochu nevyrovnaný děj (Langmajer z příběhu zmizí poněkud předčasně) a některé nahozené situace, které by se daly rozvinout a tím by se povznesl humor snímku. ()

Popluh

Český Dobrý ročník se má od svého amerického bratřička ještě hodně co učit, hlavně co se týče práce s klišé. Jinak mírně sympatická letní pohodovka vhodná pro kteroukoliv roční dobu, navíc s ne úplně špatnými hereckými výkony a většinou i s humorem na úrovni. 65 % ()

Jillen

Za tu krásnou Moravu, písničku od Kryštofa a fakt, že po filmu zaručeně dostanete chuť na burčák, nebo jiný vinný produkt :)... ()

JJ.Gibson

No tak tohle bylo teda peklo! Přijde mi, že se tento film skládal pouze z nejakých malých epizod, které někdo slepil dohromady a vůbec to nefunguje! Není to zábavné, příběh je úplně mimo mísu a jediný kdo ve filmu hraje je Václav Postránecký. Ostatním hercům jsem nevěřil ani nos mezi očima. Nebavilo mě to, ale i přesto jsem to dokoukal, takže si to jednu nejspíš jednu hvězdičku zaslouží aspoň za Terezku Voříškovou, které by možná svědčilo více prostoru a trochu propracovanější charakter její role. Zbytek asi určitě utek... ()

Freemind

Do budoucna slibný talent, ale tohle je ještě dost velký nedodělek. Záběry na krajinu jako z reklamy z 90tých let, klišovité postavy a násilný humor. Přesto se ale těším na další dílko, možná, že režisér ty porodní bolesti rozchodí. ()

Vojcl

Ryze průměrný malý český film, který neurazí nenadchne a jistojistě zakrátko zmizí v propadlišti filmových dějin. Přitom je to veliká škoda, protože námět i herecké obsazení slibovalo veliký potenciál. Kryštof Hádek je jeden z nejtalentovanějších mladých českých herců a je jenom škoda, že od Tmavomodrého světa ještě nedostal roli, jenž by byla hodna jeho kvalit. Velkým plusem je pro Bobule také postava Terezky Voříškové, která mě zaujala už v Rafťácích, ale tady předvedla nejen svoji dokonalou postavu, ale že umí taky dobře hrát a taktéž se jen těším na její další role. Nezklamali ani herci starších ročníků jako Václav Postránecký nebo Lubomír Lipský a tak kamenem úrazu je opět scénář. Děj je hodně nereálný a místy dost přitažený za vlasy. I přes krátkou stopáž se film místy hrozně vleče a kromě několika vtipných sekvencí nenabízí vlastně vůbec nic nového. Bařina přitom podle mě není špatný režisér, do budoucna ale by to chtělo více zapracovat na obsahové stránce. Poctivé tři hvězdičky za herce a vizuální stránku, ale víc nic. ()

Siegmund

Film mě velmi mile překvapil. Zaujal mě hned od začátku. Musel jsem ocenit skvělý herecký výkon Kryšofa Hádka. Také jsem byl spokojený s obsazením Lubomíra Lilpského, st.. Děj má spád. Jen málokterá scéna je zbytečně delší, než by se slušelo. Ve filmu se vyskytují scény, které jsou přitažené za vlasy, ale nikterak to nevadí. Co mi však opravdu vadilo, byla nějaká anglicky zpívaná písnička, která mi do záběrů kamery na moravské vinice ne a ne zapadnout. Jako rodilému moravanovi, mi nesedl docela trapný pokus o moravské nářečí. Role policistů mi přišly jen jako jakási výplň děje. ()

J3dla

Takový Dobrý ročník po česku pro mladšího diváka. Není to čistý čtyřhvězdičkový film, ale sám se přiznávám, že mi Bobule vyčarovaly spokojený úsměv a dobrou náladu s vůní prosluněného léta. Pro: Terezka Voříšková, Kryštof Hádek, atomsféra, hudba Proti: Václav Postránecký, Lubomír Lipský, málo místa pro nohy v poslední řadě ;-)70% ()

Pragrik

Tož Morava volá!!!tož vy jste Pražáci co?:)nj hold pořádně pít vínko se umí unás jen na Moravě...klasická česká komedie s příjemnou mladou herečkou Terezou Voříškovou a Kryštofem Hádkem...a scéna s burčákama je parádní...hold burčák pořád pracuje:) ()

buldock

Nenásilná , pohodová , vtipná a lehce romanticky laděná podívaná z prostředí moravských vinic s příjemným obsazením hlavních rolí a s neutuchajícím rýpaním do řad naší policie. ;-) Film: 72% ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)