Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

GIK

Komedie, u který jsem se nahlas zasmál asi jednou a zhruba dvakrát pousmál, což je za celej film málo. Zoufale předvídatelný a prkenný vtipy. Kupříkladu houpe se na židli, vo co že spadne? Za dvě vteřiny je na zemi. Nebo: je tam šílená fronta. Neboj, ty v krojích maj přednost. Nebudou náhodou na slavnosti všichni v krojích? Za dvě vteřiny záběr na dav lidí v krojích. Toť dva příklady za všechny. Dělání totáních vypatlanců z lidí. Ty blbý policajti, to byl vrchol. Policajti líčený jako kreténi, pražáci líčený jako kreténi, Moraváci hraní pražskými herci zoufale nevěrohodní. Nedávno jsem viděl českej film z 50. let Advent, kterej se odehrával na moravskoslovenskom pomezí. Nářečí (podle mě, nejsem znalec) a věrohodnost všech postav byla perfektní, i když tam taky hráli ňáký role pražstí herci. Ale prostě si dali práci s tím se to naučit! Jediné pozitivum na Bobulích je tak Voříšková, která je krásná, ale její hereckej výkon tady taky nic moc, svezla se s ostatníma. Na tohleto si za týden tož kurva snad ani nevzpomenu. ()

jacko

je to spis na 2,5* ale porad fajn...obdoba dobreho rocniku s krasnou znojemskou krajinou a bohuzel nekterymi notne dementnimi postavami a herci...kazdopadne po shlednuti zustava prijmeny pocit ()

LyBerion

Film, který neoplívá originalitou, nebo fenomenálním dějem a přesto se na něj vcelku pěkně kouká. Nahlédnutí do Moravských sklípku, vináren a hlavně výborné komunity kam Václav Postránecký zapadl víc než dokonale dělá z Bobulí příjemný snímek, u kterého se dá vypít nejedna sklenka vína tudíž si zaslouží 60%. ()

..Anya

Asi hodně dělá má láska k Moravě a domácímu vínu. Bavila jsem se přímo královsky, stačilo pár decek Pálavy a byla jsem zpět v okolí Znojma, kam se tak ráda vracím:). U scény s beranem jsem se vskutku málem počůrala smíchy. ()

don_mingo

Strašná pitomost. Naprosto přesně to ukazuje, do jakých sraček se dostala česká komedie. Nejenže to není vůbec vtipné, ono to není ani dojemné, nic, prostě obrovské smradlavé nic. Proč má dřív geniální česká kinematografie potřebu utápět naprosto VŠECHNY prostředky v otravně hořkosladkých, unyle nevtipných, zaprděně pseudofilozoficky rozevlátě prázdnouslámumlátících rádobykomedií? Ble. ()

patroklos

Film by snad ani nebyl špatný, námět je dobrý... jenomže jak chcete natočit něco o Moravě, když neobsadíte dost moravských herců... aspoň kdyby Ti pražáci mluvili nářečím, ale ani to se neobtěžovali... škoda... ()

dakarin

Viděl jsem před rokem na výletě v autobuse. Příjemné překvapení, lehká oddychovka s nádhernou barevnou kamerou, nádherná Morava, milí herci (Postránecký a spol. to táhnou nahoru ;-) vcelku spousta nápadů a vtipu a přiměřený příběh. Žádné velké umění, žádné velké otázky - prostě taková lidovka, co neurazí, jste-li vpohodě, tak i pobaví :-) Scénář zvládá přechody i kontrasty Praha-Morava slušně zdařile. Ve smyslu výše uvedeného mohu doporučit ;-) ()

Ygnor

Tetsuo, Subjektiv a Monolg bodují !! IMHO naprosto zbytečný film. Z letních rozhodně raději "Marhulový ostrov", i když z něj pak smutní hlava. Tady bolí z něčeho jiného. Bod za hudbu. ()

1Legend1

Nemůžu si pomoci, ale Bobule se mi líbí čím dál víc. Ale pozor, žádný vinař nejsem, takže na tom bude něco jiného. Postupem času řadím tenhle kousek k těm lepším z Česka. 75% ()

Ozzy2

Dávám dvě hvězdy,ovšem pouze za to,jak jsou tu moraváčci frustrovaní z pražáků.Kde se tam ve vás ta nenávist k Praze a pražákům bere,lidičky?Jste hnusáci, a měli byste se trhnout a uchlastat se tam sami bez pražských peněz.Je vás tu v Praze jak nasráno a chováte se tu jak hovada, mluvíte jako hovada a myslíte jako hovada, protože jste hovada. Jinak bych dal odpad!,protože tento film je jen reklama na Vinařské závody a Hádek je ochotnická šmíra. ()

Biopler

Divák si užije krásy Moravy i Voříškovej, no ináč sa čudujem celkom fajn hodnoteniu tohto snímku. Hádek je hercom, ktorému moc neverím a Langmajer, to ani nebudem radšej rozoberať. Ono celkovo, až na výbuchy burčiaku, to je aj nudný film. Aj režijne, aj príbehovo. ()

Torgal

Česká verzia Dobrého ročníka vsadila na mladých podvodníčkov, ktorí spoznávajú krásy vidieka (a nádhernej Terezy Voríškovej). A ústredné duo bol pre mňa najväčší kameň úrazu, takéto charakterové typy sú mi vyslovene nesympatické a tak som si k nim hľadal cestu dosť dlho. Víno je ale všadeprítomné, podobne ako uvoľnená nálada a hoci celý film tiahnu dopredu absurdné náhody, vlastne mi to ani tak veľmi nevadilo. Fajn oddychovka. 6+/10 ()

MrGregor

Nesympatický hlavní hrdina, nesympatický sidekick, nijaký děj, pražsko-moravské frky, špatné herecké výkony, hudba od Krajča. Co dodat? ()

duffi

Přiznám se, že jsem se po dlouhé době dostal do kina na dva české filmy, prvním byl Václav a nyní Bobule. V obou případech jsem byl výrazně spokojen, Ivan Trojan snad nedokáže zahrát špatně a tady Kryštof konečně předvedl lepší výkon než v Expertech, nemluvě o Bestiáři. Terezka je roztomilá a role jí také sedla, kdo by si nepřál s ní být v tom peří, že? :-) I další herci jako p. Postráncecký, Táborský a Lipský dobře sekundovali, možná jenom Tomáš Matonoha mi tam neseděl. ()

Jonatána

Příjemné letní koukání. Mám ráda jižní Moravu, miluju víno a "jedna pro ni, ať je povolnější a dvě pro mě, ať neztratím kuráž" je kouzelná hláška, která se mi moc líbí. Nic extra to není, ale tři hvězdy jasné a kdyby to šlo, tak tři a půl. ()

Perr

Ve filmu je pár pěkných záběrů, hlavně ty krajinky s hudbou, ale dialogy jsou nepřirozené, vtipy uměle vkládané a celé je to chvílemi hodně trapné. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)