Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (viac)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

BardDeLune

Je to zvláštně až vlezle příjemná a zábavná podívaná a ačkoliv se k ní nejspíš nikdy nevrátím vůbec mne to shlédnutí netíží na srdci. ()

Gyrxiur

Nikdy ma nebavili bábkové filmy, dlho mi ten film ležal doma, no nakoniec som sa odhodlal pozrieť si ho – a milo ma prekvapil. Animácie sú výborne spracované, a hlavne srandovné, miestami zabúdajú na personifikáciu a parodujú prirodzené správanie zvierat. Napríklad keď jedia, to nemá chybu. Keď sa tieto drobnosti spoja a pridá sa dobrý dej, je tu jedna z najlepších rozprávok, aké som kedy videl. ()

PATWIST

Divím sa prečo má táto rozprávka vysoké hodnotenie ako tu tak aj na IMDb, pretože vo mne nič nezanechala. Málo úsmevných scén, pri lúpežiach chýbala nejaká väčšia akcia, tu všetko prebehlo hladko, chýbala nejaká zápletka. Keď to porovnám s animákmi z roku 2009, tak Hore a Wall-E boli určite zaujímavejšie. Ako som čítal v traileri: "Nepodobá sa na nič čo ste doteraz videli", ale napriek tomu ak chcete vidieť niečo iné nech sa páči ()

MickeyH.

Výprava i zpracování geniální. Do toho mnoho humorných scén a hlášek a v kombinaci s charakteristickými vlastnostmi jednotlivých postav a odlehčeným příběhem to je nadprůměrný zážitek. ()

kristynn

Pro mě naprosto skvělá kombinace originálního autora s ještě originálnějším režisérem. Výsledek je velmi povedený, vtipný a vizuálně zajímavý a jistě potěší fanoušky obou autorů. Velmi jsem se nasmála. ()

JosefTomas

Hodnotím s rezervou, neboť na jedné straně máme sice netradiční vizuál, zajímavé postavy a dost nápadů ohledně fikčního světa. Na té druhé ale nevyvážené tempo, nelogičnost a ne vždy úplně konzistentní příběh. Bohužel pro mě, šlo pravděpodobně o záměr režiséra, ale já se i přes veškerou snahu na tuhle vlnu ladil dlouho a neúplně. Škoda, protože Andersona mám rád, jen mě teď úplně nechytnul, jako se mu to povedlo minule. Bavil jsem se, to ano, ale minule jsem se bavil víc. Naštěstí je délka přiměřená, takže jde film lehko dokoukat. ()

Miloško

Po dvoch predchádzajúcich Andersonových filmoch Život pod vodou a Darjeeling s.r.o.,som sa "zaprisahal",že stači,Anderson u mňa končí.Ale o to väčšie prekvapenie vo mne zanechalo tot nádherné svojské dielko.Na jednej strane svet prešibaných zvierat na čele z hlavou celej skupiny pána Foxa v skvelom dabingu G.Clooneyho,a na druhej strane svet troch posadlých farmárov.Okienková primitívna animácia,skvelé hlasy a chytľavá hudba .Najlepšie asi bolo sledovať ako sa tie zvieratá podkopávali chodbami,a hlavne úplny záver to zaklincoval. 9/10 ()

Blazis34

Příjemný animák od Wese Andersona, který musel vymýšlet které zvíře ještě nebylo v hlavní roli nějakého animáku. Lišák se svojí rodinkou je fakt originální. Děj je takový rozmanitý, hodně specifický. Musím i pochválit pozitivní hudbu. Celkově spokojenost - 75%. ()

elgreco

Roalda Dahla by to potěšilo (pravděpodobně/snad víc než zfilmovaný Karlík). Mě to taky potěšilo (pravděpodobně/snad víc než zfilmovaný Karlík). Dahl je potrhlej. Anderson je potrhlej. Já jsem pravděpodobně/snad taky potrhlej... Ale upřímně: Do čtyř bodů (z uvažovaných tří) to pro mě vytáhla až skoro Trnkovská scénka s vlkem - to je ten moment kdy lusknou prsty, rozsvítí se žárovka a slyším slovo "magic"... Jinak je to pouze "fantastic". ()

SB

První polovina slibovala napínavou a neotřelou zábavu, ale druhá spadla nejen do klasické sladkobolné americké sračkovistosti (se vším, co k tomu patří), ale díky vydatné demagogii ještě hlouběji. Tři farmáři jsou právníkem jezevcem popsáni jako darebáci, kterým je třeba škodit - snad jen proto, že každý z nich je trochu divný, jiné provinění mě nenapadá. Tím je další jednání Lišáka zdůvodněno a omluveno, přestože je to právě on, kdo někomu škodí a jehož požadavek likvidace by byl logickým vyústěním pro každého, kdo by podobné újmy došel. NÁSLEDUJE SPOILER. Zde je ale postaven do role trpitele, který musí přežívat v kanálech. Nakonec se podaří v stupidním akčním vystoupení s farmáři vyj*bat. Korunu nasazuje dílku závěr, kdy se se svou bandou probourá do obchodu, který plánují postupně vyrabovat a vyžrat, čímž by měl u diváka (dítěte?) vzniknout dojem, že je to v pořádku a že na to má plné právo. KONEC SPOILERU. Proč jsem tomu nedal odpad??? ()

Thovt

1) děti bych na to nevzal, na ty je to moc velká podivnost 2) dost pochybuju, že si na sebe film vydělal, 3) užil jsem si to (-: ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (viac)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)