Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (viac)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

Oonika

No moc mi neseděla tahle loutková animace. Bylo to občas vtipné, fajnové hlášky. Ale děj mě moc nebavil, žádnou postavu jsem si neoblíbila. Bylo to prostě takové zvláštní no :-) ()

Múra

Strašně divný, ale zároveň strašně vtipný a originální. A pro mě asi nejlepší animák, fakt. Kdo by to byl řekl. (Čmuďajs!) ()

s1r1us

Kdo nemá rád absurdní humor, tak nekoukat. Je to něco jako Slepičí úlet, akorát míň vtípků a ještě víc ujetý. Celkově to ale má spád a já se fakt bavil. ()

Doski

Wes Anderson opět ukazuje svůj smysl pro zvláštnost a smysl pro detail a originalitu. Z vizualniho hlediska opět geniální. Krásná pohádka. 86% ()

RajAthen

Wes Anderson ve světě zvířecích animáků. Bizardní? Jistě. Je v tom nějaký rozdíl od klasické tvorby? Možná, ale popravdě jen trochu. Důležité je, abyste měli tu správnou chuť se pustit do dobrodružství pana Lišáka alias George Cloonyho ve zvířecí kůži. Hlavně v tom nehledejte nějaký vyšší smysl, žádná vlčí alergie prostě vyššího smyslu nevdechne. Ale ... vypadá to dobře ve svižném duchu, Za mě těsná čtyřka bez zpětného ohlížení. ()

Likan7

Z mých top uživatelů to nejhůř hodnotila Galadriel, a i přesto kladněji než já. Jsem asi barbar, ale tady mě to absolutně minulo. Animace mě na začátku překvapila, pak ale potěšila a pokud je něco na tomto filmu dobrý, tak určitě animace. Příběh mě nebavil (pokud tu nějaký je). Postavy mě nezajímali až na mladýho lišáka vůbec. A vtipný nebo humorný mi nepřišlo nic. Přestože má film 83 minut, což je na dnešní dobu hodně střízlivé, po 45 minutách jsem se nudil a skoro jsem nevěděl o co sarka jde. Pro mě dost fail. ()

Argondia

Vtipná a chytrá pohádka, která má nápad, nadhled, jiskru, přiléhavý hudební doprovod a nezaměnitelnou atmosféru, která mě vrátila zpátky do dětství. ()

neo93

Jaký může být Fantastic Mr. Fox? Jedině fantastický. Bezesporu. Je zajímavé, že k tomuto snímku Wese Andersona, jsem se dostal až nyní, tedy až poté, co mám jeho filmografii dosavadních celovečerních filmů celou zhlédnutou. Tím pádem jsem přesně věděl, co dostanu, což jsem také získal. Znovu Andersenův specifický styl, jen tentokráte s tím rozdílem, že je zabalen do skvělé loutkové animace. Už teď rovněž vím, že jedno zhlédnutí, je strašně málo a bude potřeba film vidět opakovaně, to ovšem nebude žádný problém, jelikož snímek nabízí opravdu spoustu motivů a odkazů, třeba na samotnou osobnost režiséra Wese Andersona. Parádní snímek, který jen potvrzuje, to co jsem věděl již dávno a to, že jsem propadl poetice Wese Andersona. ()

insomnis

Vskutku originální snímek. Pokud máte také rádi Roalda Dahla, bude se vám snímek velmi líbit. Pokud ne, přesto je tu velmi vysoká šance. U mě osobně si zasloužil zařazení do nejoblíbenějších filmů, na čemž má hlavní vliv způsob zpracování. Děj je originální a vtipný, objevuje se velká řada postav. Mám dojem, že i způsob dabingu byl pojmut trochu jinak a inspiroval se dobrými prvky dabingu amatérského (myšleno u animovaných snímků). Přijde mi, že byl tento film trochu opomíjen, což je škoda. ()

Gromit

Už jsme si zvykli, že ne všechny animované filmy jsou točeny pro děti. Toto svérázné dílko jim sice žádnou újmu nezpůsobí, ale těžko v nich vyvolá takové nadšení jako u nás, u dospělejších diváků. Fantastický pan Lišák je tak trochu satira, která si utahuje z konzumního způsobu života a zvířecím hrdinům propůjčuje ryze lidské rysy. Za sebe musím říct, že jsem byl Andersonovým filmem doslova nadšen a nepochybuji o tom, že se k němu brzy vrátím. P.S. Vřele doporučuji titulkovanou verzi! ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (viac)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)