Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (92)

Californication - Orgie v Kalifornii (2007)

Ležérní David Duchovny, bezdějovost, sarkasmus, rozporuplnost, hlášky. A kurvy na obou stranách barikády s příjemným zjištěním, kolik tenhle seriál dokázal „svléknout“ nebo dostat do hodně zajímavých pozic dříve upejpavých ženštin. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. Hýřivý styl života si tak užívá uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky s náctiletými pokušitelkami a ještě u toho zvládá „vychovávat“ dceru a dvořit se své životní lásce, bývalce Natasche McElhone. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět. ()

Season 1 (2007) (S01)

...a tak nás začal bavit jeden sprostý spisovatel. Sarkastické hovado, které neustále něco napravuje, je nicméně upřímné, přímé a pravdivé, kromě něj se nám představily i další zajímavé postavy (i třeba Charlieho rodinka se v nadcházejících sériích stává plnohodnotnější), které se přeci jenom chovají dospěleji, než Hank. Některé hlášky by si každopádně zasloužily vytesat, mnohé momenty jsou trefně opsané ze života. Propadl jsem a jsem za to rád. Možná zamrzí mírná bezdějovost, ovšem v dalších sériích přijdou zajímavé dějové nitky. Palec nahoru. ()

Californication (2007) (S01E01)

Pere se tady na úrovni vztahů hodně špinavé prádlo, protože na nich tahle výborně napsaná taškařice stojí. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. Hýřivý styl života si tak užívá Hank Moody, uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky s náctiletými pokušitelkami a ještě u toho zvládá „vychovávat“ dceru a dvořit se své životní lásce, bývalce Natasche McElhone. Divák je ze přisprostlých dialogů v sedmém nebi, má to styl, nápad, nadhled i tempo a hlavně skvělého Davida Duchovnyho, který odmítá dospět. ()

Pekelná žena (2007) (S01E02)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Hank Moody, uznávaný spisovatel v tvůrčí krizi, který vypouští oplzlé narážky, střídá chlast s drogami, nadržené paničky středního věku s náctiletými pokušitelkami, je pozvaný na party ke své bývalé partnerce, zjistí, kolik let je vlastně agresivní nymfomance a koho je vůbec dcerou. A lehce to přepískne s hulením. Odnese to umění!! ()

Babylonská neviestka (2007) (S01E03)

Solidně přisprostlá kalifornská pohádka pokračuje a autor Tom Kapinos rozhodně nepolevuje. Hank, zosobnění veškerých mužských neřestí, zažívá období, kdy si připadá „jak utahaná děvka, které vypadává děloha.“ Za psací stůl se mu nedaří vrátit, se svatbou jeho životní lásky to vypadá (z jeho pohledu) zle, přesto zůstává zatraceně sarkastický a upřímný. ()

Strach a hnus na dobročinnom večierku (2007) (S01E04)

David Duchovny se pro tuhle roli vážně evidentně narodil. Hank, ztracená existence, která svůj talent rozmělňuje alkoholem a známostmi na jednu noc, se nechá ukecat k účasti na charitativní akci. A slíbí, že bude sekat dobrotu. Nebude. Závěr (po telefonu) je milý. ()

LOL (2007) (S01E05)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Tentokrát má promluvit ve třídě Miy o kreativním psaní, pozná, jakým prasetem je její profesor, připomene si, jaké to je být v roli odmítnutého, a ještě navrch naslouchá dceři, která má za sebou první neopětovanou lásku. ()

Po absinte je srdce nežnejšie (2007) (S01E06)

Zatoulaný prášek v Charlieho kanceláři rozpoutá zajímavou smršť u něj doma v ložnici a sexuálním životě obecně. I Hank si užije, ovšem při ranním probuzení po náročné noci zjistí, že přišel o pár připomínek jeho života s Karen včetně několika vinylů. Peprné dialogy Toma Kapinose si s tím vším ovšem poradí. ()

Ilúzia o šťastnom konci (2007) (S01E07)

Charliemu se zřejmě splní sen, protože jeho manželka chce vyzkoušet trojku a nenapadne ji nikdo jiný, než mužova sekretářka. Nakonec to ovšem odnese bradavka. Lépe to vypadá u Hanka, který ženě svého srdce sežene velmi lukrativní zakázku. A to je potřeba oslavit. David Duchovny se pro tuhle roli vážně evidentně narodil. Můžeme zuřit, že jeho postava leccos žene až na hranici únosnosti, můžeme připomínat, že občasná bezdějovost může vyvolávat kritiku, ovšem tvůrci nechtějí splétat rafinované dějové nitky. Chtějí bavit. I dojímat. ()

Kalifornský synáčik (2007) (S01E08)

Prostřednictvím vzpomínek po zprávě, že Hankův stejně jízlivý a nadržený otec (ve svěžím podání oblíbence Darrena Aronofského pro vedlejší role Marka Margolise) zemřel, se dozvídáme leccos dokreslujícího ze vztahu Hanka s Karen. David Duchovny se pro tuhle roli vážně evidentně narodil. Můžeme zuřit, že jeho postava leccos žene až na hranici únosnosti, můžeme připomínat, že občasná bezdějovost může vyvolávat nevoli, ovšem tvůrci nechtějí splétat rafinované dějové nitky. Chtějí bavit. Závěr vydařený. „Miluju tě. A neříkám to, abych to slyšel od tebe.“ ()

Špinavý kšeft (2008) (S01E09)

Pere se tady na úrovni vztahů hodně špinavé prádlo, protože na nich tahle výborně napsaná taškařice stojí. Tom Kapinos už měl zřejmě dost ženských témat a rozhodl se zacílit na mužského diváka. A funguje to náramně. Hank sedl za stroj a pěkně postaru do toho praštil. Prvním čtenářem musí být Karen – jenže novela se dostane do úplně jiných rukou. ()

Diablova trojka (2008) (S01E10)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Teď se objevila jedna, která jeho špatnou paměť odmění slušnou nakládačkou. A nakonec z toho bude hodně úsměvná trojka. S kouzelným dovětkem. Karen se navíc dozvěděla, že Hank koupil prsten. První série pomalu vrcholí. ()

Obráťme list (2008) (S01E11)

Solidně přisprostlá kalifornská pohádka pokračuje a autoři rozhodně nepolevují. Mia dál mlží a chci si rukopis přisvojit. Charlie naštěstí hned z první stránky pozná, kdo je skutečným autorem. Hank ale řeší i to, že dcera má být jeho zachráncem a odstěhuje se k němu. Ovšem svatba jeho životní lásky, se kterou nedokáže mít fungující vztah, se blíží. Co teď? Ovládne své ego? ()

Posledný valčík (2008) (S01E12)

Mám sice deset let (od vzniku seriálu) skluz, přesto si tuhle sarkastickou kalifornskou pohádku užívám. Den plný problémů. Becca dostala své první měsíčky a Hankova Karen se vdává. A do toho se Mia solidně opije. A bude mít povídavou. Mile trapné momenty přicházejí, postavy uzavírají své drobné dějové linie, ukazuje se, že naše šarmantní hovado má s Karen skutečně velmi otevřený/neuzavřený vztah a divák se okamžitě těší na druhou sérii. ()

Season 2 (2008) (S02)

Becca dostala svůj šťastný konec, rodiče jsou zpět spolu. Ovšem bude to fungovat, když tatík ani nedokáže hned zkraje zalehnout k té správné vagíně? Objevuje se nová a velmi zajímavá postava Ashby, který chce, aby mu Hank napsal autobiografii. Soužití s ním bude jedna velká party, která bude mít nicméně s ohledem na množství vyšňupaného kokainu fatální následky. Přesto je pomyslnou třešničkou na dortu. Velké potíže začíná mít i Charlie, jehož asistentka po jeho zádech stoupá výš a výš. A Charlie se vrhá do pornoprůmyslu, který mu jaksi zničí manželství. Hlavní hrdina už tolik nechlastá, snaží se přestat kouřit a tak nějak se zklidňuje. Ne vždy to ovšem stačí a hlavně zvládá. Zvlášť když se vyspí třeba s matkou dceřina přítele. Holt jak předčasně dospělá dcera varuje, pokud se nesrovná, může všechno ztratit. Divák nicméně určitě ocení to, že tvůrci do bezmála třiceti minut pokaždé nacpou spoustu skvělých dialogů a humorných momentů. Druhá série je navíc oproti první víc dějová. Ano, žili šťastně, a my díky nim taky o krapet lépe. ()

Mlsný jazýček (2008) (S02E01)

Becca dostala svůj šťastný konec, rodiče jsou zpět spolu. Ovšem bude to fungovat, když tatík ani nedokáže zalehnout k té správné vagíně? Nebo co se stane, až na Karen začne doléhat, zda neudělala překaženou svatbou chybu? Stačí jedna obyčejná party a Hank už má zase co vysvětlovat a navíc se dostane do konfliktu s policistou. Kabelová stanice Showtime boduje i dál, druhá série začala výtečně. Úderné hlášky musí bavit. ()

Velký Ashby (2008) (S02E02)

Karen chce, aby si Hank ve vězení uvědomil, že jeho kroky nejsou vždy správné a otálí se zaplacením kauce. Prachy nakonec vysází (zřejmě) nová postava Ashby, který chce, aby mu Hank pomohl dokončit autobiografii. Velké potíže začíná mít i Charlie, jehož asistentka po jeho zádech stoupá výš a výš. A Charlieho podle něj nikdo neposlouchá. ()

Takhle se s dámou nejedná (2008) (S02E03)

Občas má Hank jednoduše smůlu, ale často předhazuje jednu výmluvu za druhou a čeká, že to druzí, Karen zejména, budou neustále akceptovat. Charlie se mezitím snaží utnout špatně nastartovanou kariéru pornoherečky a získat pro ni lepší podmínky, Becca začíná navštěvovat soukromou školu, kde jsou povinné uniformy a to není nic pro ni. Naštěstí někoho pozná (tehdy neznámý Ezra Miller) a hned je jí líp. Hlavní hrdina už tolik nechlastá, snaží se přestat kouřit a tak nějak se zklidňuje. Uividíme, jak dlouho mu to vydrží, každopádně velmi povedený díl. Natascha McElhone k zulíbání. ()

Syrový a vařený (2008) (S02E04)

Zahození minulosti a úžasná žádost o ruku hned na začátku dalšího dílu, který do svých bezmála třiceti minut nacpal zase spoustu skvělých dialogů a humorných momentů. A na party, kterou pro své blízké naše hrdličky uspořádaly, přivedl Ashby zajímavý doprovod. A Beccy proslov o víře u večeře je na potlesk. Pak už to jde ovšem o desíti k pěti. A Karen rozhodně nevěří na kouzelný proutek. Úderné hlášky dál bodují, v řadě druhý cool díl. ()

Vagínská čtvrť (2008) (S02E05)

Zosobnění veškerých mužských neřestí se hned ze startu usadilo v centru mého zájmu, prsatá pokušení mu sama otevírají svou náruč a on u toho ještě dokáže být sakra vtipný. Teď je zase „sám“ a otázkou je, zda je jeho pobyt v Ashbyho sídle tím pravým ořechovým. Nicméně na pořady o vaření začnou mít mnozí po tomhle díle krapet jiný názor. Charlie mezitím investuje velké úspory do „uměleckého“ porna. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)