Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

Elvis1994

Kdyz v intru pilotního dílu jeptiška vykouří Hanka Moodyho , situace ukazuje v jakém duchu bude célý serial , nepřekonatelný David Duchovny v roli Hanka Moodyho je tak úžasný že mu věřím všechno co řekne, bezkonkurenční sarkastický humor , výborné hlášky , výborný příběh o hromádce neštěstí co si umí ve vteříne dokonale posrat celý život. Zasluhuje si plný počet *****. ()

Nakash

Seriál, který hodně vychází z Bukowskiho děl. Hank Moody je prakticky Henry Chinaski. Přesto originální, svěží seriál o životě spisovatele, který mu všichni z části závidíme. Méně než 5 hvězd nelze. ()

kreion

Terra incognita tým pseumoralizujúcim seriálom dneška. Nie. V tomto seriály za jeden deň idete piť s kamarátmi ktorých nemáte, aby ste sa po jointe ktorý stiahnete za volantom cestou domov stavili u svojho známeho rockera, ktorý vám zaplatí vlastnú kurvu -moderátorkou úspešnej relácie o varení- po pretiahnutí ktorej vám niekto rozbije hubu, aby ste si mohli na konci dňa chladiť gule mrazeným hráškom pri výhľade na nočné L.A. z okraja mesta. A to celé korenené iróniou a sarkazmom s najvyšším puncom. ABSOLÚTNE 5/5 ()

luke86

Záležitost pro fajnšmejkry. Seriál si drží neuvěřitelnou laťku ve všech seriích! Perla mezi seriály s třešničkou na dortu, tou je samozřejmě David Duchovny. ()

kverula

Budiž komentářem pro všechny, že celou sérii jsem shlédla za 1 jediný den. Né, že by se jednalo o napínavé momenty, ale humor, ač vážně sexistický a sarkastický, pití whisky, kouření v sámošce, věčné stěžování si na život a černý humor namísto emocí je mi blízký, přímo mě vtahuje děje. Děsně mě baví postava strýčka Charlieho, Karen by mohlo být zas trochu méně (ta ženská by si zasloužila svatozář). Pátou hvězdičku si nechávám pro další série, které mě, doufám, nezklamou. Dodatek č. 1: 2. sérii jsem viděla a pátou do počtu dávám. Víc Marcy! Dodatek č. 2: 6. série rocks! Go Runkles, go! Dodatek č. 3: 7. série je už trochu moc perverzní. Myslím, že dialogy o sexu se dají zpracovat vtipně, ale pokud se z toho stávají trapné kecy, u kterých se vám protáčí panenky, dobrý to není. ()

kelet

David Duchovny v životnej úlohe Hanka Moodyho. Perfektný do detailu prešpikovaný seriál, ktorý keď začnete pozerať neviete prestať. Keď som ho pred troma rokmi objavil, mal som taký maratón, až kým som neskončil vtedy na najnovšej a poslednej časti tretej sérii. Je to príbeh, ktorý nemá jednej chyby, vzťahy a udalosti sú geniálne prepojené, jednoducho majstrovské dielo. Hodnotenie: 100% (keby môžem tak dám všetky hviezdičky sveta) ()

vooddoo

Pro mě jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Rozhodně není pro každého.První řada 1OO %, další nemám odvahu zkouknout, protože myslím, že bych byla zklamaná. David Duchovny hraje výborně! ()

rytir1

To má být vtipné? No pro dnešního diváka kterému stačí pár sprostých slov asi ano. Jak hluboce ale klesá umění dělat humor a charaktery postav.. ()

milhouse86

Prekvapujúco vtipný seriál, ktorý ma proste gule. Hank Moody je riadný týpek, agent Mulder poriadne prekvapil. Seriál je ale strašne vulgárny a nemorálny a trocha ma znepokojuje, kam tá naša spoločnosť smeruje. Neviem, či by niečo podobné vysielalo ČT pred dvadsiatimi rokmi. Tým, že to sledujem aj ja a PÁČI sa mi to, smerujem do ... asi aj ja. ()

DjLibnei

Jak je ten svět zkažený... Zábavný seriál, ovšem brát ho s VELKÝM nadhledem! :) Upřímně mě to přestalo bavit, bylo to stále dokola to samé, ale 6. série mě chytla tak, že jsem ji dal za 2 večery. Jsem zvědavý na prý poslední sérii číslo 7. // Tak sedmá série shlédlá a musím říct, že neměla vzniknout... Sračka, který už je opravdu navíc. Role Hanka M. je zahrána dobře, ale ten rádoby vtipný, rozmazlený synáček, katastrofa! Konec taky nijaký... škoda! Takže za sedmou poslední sérii ubírám hvězdu! 70% ()

heavy

Ve zkurveném světě Hanka Moodyho je den, kdy si nezamrdáš se svou studentkou, kamarádkou své dcery, nadřízenou, s úplně neznámou ženskou, případně s manželkou svého nejlepšího kámoše, totálně promrdaný. Buď hovado a bude to sexy, bude to fajn, bude to v pohodě. Mezilidské vztahy zredukované na šukání. Taky se tu šňupe a chlastá. Tak vo tom to je, vy sráči. Jo, už jsem se zmiňoval, že tenhle seriál je strašně sprostý? ()

PeteBuck

Sadol som si, pustil prvú epizódu prvej série a po pár minútach mi klesla sánka až po zem. Toto som nečakal. A potom som už len sekal jednu sériu za druhou. Myslím, že takto dekadentná je naozaj vyššia spoločnosť v Kalifornii. Hank Moody má podobné sebedeštrukčné sklony ako Dr. House, ale tak to mnohí z nás. Šiesta séria šla s kvalitou dosť dole, bolo to také nemasné-neslané, ale inak slušný seriál. David Duchovny chytil druhý dych. Je fajn vidieť, že tie jeho suché hlášky, ktoré trúsil v Aktoch X ako agent Mulder, si priniesol aj do tohto seriálu. ()

SZYslak

Hank Moody, Charlie Runkle a tvurci skupina Petra Zvonicka uvadi Californication. Jak tak rady jdou, nabyl jsem dojmu, ze Hank je kokot bez spetky zodpovednosti (coz je asi pro zeny velmi imponujici?) a stejny spisovatel jako "novinarska" pipina z New Yorku, ale budiz, kazdy jsme nejaky. Serial uz dlouho vari z vodky. Nelze mu uprit moc pekny a kolikrat nahaty holky, chlast, drogy, sex, rock, klasiku, oral, anal, dokonce i squirt a assgasmy. Nastesti to Charlie Runkle dokonale tmeli a Natascha McElholne je porad pekna. Jo jo, dam tomu zase sanci, ale tentokrat uz spise ze setrvacnosti. 90%. ()

lacerta

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů posledních let, pokud počítám první 4 řady. Poslední 3 řady bych hodnotila tak max 2*, takže je nebudu brát v potaz, hlavně díky tomu, že finále se podařilo celkem pěkně a důstojně. ()

cobislav

Ta kombinace sexistického, sobeckého a sprostého Hanka s Hankem schopným zarputile a naprosto oddaně milovat jednu ženu mi sedla jak zadek na záchodovou desku. Dále se mi prostě jen líbí, že je to sprosté, je tam hodně nahých žen a vzdělání ohledně sexu. Přitom to není primitivní, což je často typické pro americké komedie, kde vidíme hodně bradavek. 90% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)