Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

Toka

|| Celkové zhodnocení – 90% Tohle je sarkastická a ironická bomba plná emocí všech druhů pro dospělý plná tvrdý reality v americkým stylu bohatých. Můžu jen tleskat. || 1. série – 95% Solidní úvodní série se zajímavými zvraty a celkovém seznámení s hlavními postavami. || 2. série – 100% Co nová série, to nové vedlejší postavy. Zajímavý koncept, který i nenásilně funguje. A s příchodem nových postav se tu objevila jedna, kterou považuji za tu úplně nejlepší z celého seriálu – Lew Ashby. || 3. série – 95% Méňě charismatické vedlejší postavy, na druhou stranu je neskutečná prdel sledovat ten milostný n-úhelník. || 4. série – 85% Zajímavá série, co se hlavního děje týče, která je navíc doplněná o dobré vedlejší postavy. || 5. série – 65% Nejslabší část Californication. Nudný dialogy, nezajímavý děj, nula vtipů. Jediný dobrý díl je The Party, kde se klasicky sejdou všechny aktuální postavy na jednom místě. Snaha o získání Karen už začíná být lehce otravná. || 6. série – 80% Spása po předešlé sérii navíc s třešničkou na dortu – Faith. Nejcharismatičtější ženská vedlejší postava. Dokázal bych si představit, že tady mohlo Californication skončit, pokud by se série na konci vydala jiným směrem. || 7. série – 90% Jakkoliv je tahle série nenáviděná, za mě nekompromisně patří do lepší poloviny seriálu. Troufám si i tvrdit, že se jedná o nejhumornější část celého Californication. Levon je naprosto senzační postava, kterou doplňuje podobně charismatická Julie spolu s Rathem a jeho dialogy. ()

Páně

Mohu-li hodnotit po prvních třech epizodách tak musím říci, že podobný druh humoru není zrovna tím, na kterém bych kdovíjak ujížděl. Ani přehnané lpění na tělesnosti nepatří mezi mé domény. Přesto musím uznat, že jsem se několikrát opravdu od srdce zasmál. Rozhodně chápu, že pro někoho může se stát Californication kultem. ()

K_A_MK_A_M

Při druhé scéně jsem si říkal, že jestli si nenechá opravit to světlo, tak ten seriál dokoukám. Frajer si to auto nedal ani umejt a když už bylo moc.... tak si šel koupit nové porsche. ()

J. T. Kirk

Tato role Duchovnymu skvěle padne, ukázal že neumí hrát jen Muldera agenta FBI, ale také skvěle zvládá roli Hanka Moodyho nenapravitelného sukničkáře, ožralu a spisovatele, který trpí tvůrčí krizí... Kdyby hrál Hanka někdo jiný tak by to nebyl tak skvělý seriál. Další postavou která dává tomuhle seriálu ten zprávný šmrnc Evan Handler v roli Hankova agenta a přítele Charlieho Rumklea a také Callum Keith Rennie v roli Lewa Ashbyho. ()

Lyžař

Je těžké najít v paměti lepší seriál..zpitý a zhýralý Hank Moody jede po všem, co se hýbe, ač miluje jen a jen jednu ženu. David Duchovny je tu opravdu v plné formě, skvěle napsaná role mu doslova padne "jak prdel na nočník"..bez suchého humoru, spousty alkoholu a kouře si tenhle snímek ani nedokážu představit. Když tak nad tím přemýšlím, tak mi jeho postava připomíná Travoltu ve filmu Love song for Bobby Long..až na to, že tady je to ještě povýšeno všudypřítomným sexem. ()

SidneyP

Jednoho nudného dne jsem hledal seriál, který by nastoupil na přední místo mých sledovaných a pak jsem si vzpomněl, že je tu nějaký ten Californication, který dávali na ČT vždycky pozdě večer na konci týdne, kde jsem zhlédnul pár epizod, aniž bych ale znal jakékoliv souvislosti ohledně děje. Pustil jsem si první sérii a naprosto jsem byl do toho vtažen - krásné třicetiminutové uvolnění. A nejlepší na tom je ta ironie toho všeho, jak se obyčejný a jednoduchý nápad o "spisovateli, co (ne)píše" může zvrtnout v tak vynikající dílo plné vtipu, sexu, alkoholu,... a dalšího, co obsahuje jeho divoký život. Skvělé, naprosto skvělé. První série: 85%, Druhá série: 90% (nasrali mě, že zabili Ashbyho), Třetí série: 95%, Čtvrtá série: 90%, Pátá série: 75%, Šestá série: Po docela dobrém rozjezdu této sérky to šlo čím dál tím víc z kopce, začíná to být naprosto o ničem, hlavní postavy už nemají moc co nabídnout, prostě... to co bylo vtipný, vtipný není, je to trapný. Sorry, ale za tuhle dávám jen takových 65%, a to fakt ještě přimhouřím oči. Sedmá série: 50%... Celkový dojem nakonec 75%... You're looking at me like I just finger-banged your cat! ()

t0ny

Spolu s Entourage mi pravidelně zvedá koutky a "plní" ty nejmokřejší sny. :) Otevřte dveře ke svým fantazií a stejně budete daleko od každodenní skutečnosti Hanka Moodyho. Možná by bylo vhodné připojit jako podtitul symbol z pánských záchodků, protože si troufám tvrdit, že obsah a celková "orientace" seriálu může být pro ženy solí do ran. Seriál ale také umí překvapit svou lidskostí a svébytným hedonistickým světobolem. Také proto za 5*. A konec třetí série mi zasadil těžký spodní hák. My California dreamin' and I need another h(H)ankie. P.S. Nemožné kvalitativně docenit, pokud sledujete s dabingem. Jako všechno. Howgh. ()

Olík

Maskulinní Sex ve městě, ale taky Sex na vsi, Sex na stole……no prostě Sex všude. Zapomeňte na uhlazeného milce ufónů – z Davida Duchovnyho se stává Dr.Hyde v kůži novodobého prokletého literáta a sebedestruktivního cynika Hanka Moodyho. Pokud potřebujete svoji denní dávku sarkasmu, obhroublosti, morální lhostejnosti, sexismu, ale i vtipu, ironie, skutečnosti nebo osobitého moudra – tohle je ta pravá medicína pro Vás. A pokud chcete spatřit malou Grace z Chůvy k pohledání, jak si osedlává agenta Muldera, tak jste tady taky správně :) ()

studo

Hlášky Moodyho už budú pomaly kultové. Tento seriál dokáže nehorázne zabaviť lebo preň nič nie je sväté. Nie je to šálka pre každého, no mne to presne sedí :) ()

Loooki

Hank a jeho sexistický, sarkastický a pravdivý obraz toho ako to môže vyzerať v o vzťahu medzi mužom a ženou ma plytko obišiel. Hodnotené po I. sérii. ()

WillyMarks

David Duchovny je Hank Moody... role mu přirostla tak k srdci, že vás ani v tom nejmenším případě nenapadne, že to jen hraje.. Ve skutečnosti tenhle ten zvrhlý seriál táhne a bez něj by to nebylo už to čemu říkáme Californication... Sledováním každého nového dílu mě to bere stále víc a víc..... Copy that Motherfuckeeeeeer? Čím více sleduji tento seriál, tím má nedočkavost na každý další díl stoupá 93% ()

Mahoney.

Sexistický seriál, vtipné scénky, občas aj vážne chvíle v jednom úžasnom seriály. David Duchovny v skvelej úlohe Hanka Moodyho, na ktorého humor si ale nepríde každý. Hank je v podstate muž ktorý sa vyspí zo všetkým čo sa hýbe. :D Ale aj napriek tomu ma istým spôsobom stále rád svoju ženu a dcéru.. Kamarátka mi doporučila tento seriál keď som od nudy nemala čo pozerať. Po prvom diely som si povedala že v ňom nejde o nič ale len o sex a že ma to baviť nebude. Týždeň ktorý som strávila pozeraním non stop tohto seriálu ma veľmi pobavil. Spoznala som ďalší seriál ktorý budem neustále pozerať pokiaľ sa bude točiť. :) ()

dave14

Wrong time. Wrong place. Wrong vagina! Hanka Moodyho si prostě zamilujete. A když ne, tak to nemáte smysl pro humor. Motherfuckaa. :) ()

jura-roy

Po všech čertech (7. sériích) fajnovej seriál. Je tu moc koziček, moc "motherfucker", ale má to šťávu. Popravdě kdo by nachvilku nechtěl být Hankem Moodym. Vtip a kouzlo si tento chlapík drží skrze celých 72 dílů a ikdyž někdy škobrtne, opět rychle vstane a donutí nás se smát nebo alespoň přiblble usmívat. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)