Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

peto580

dlho som čakal a usádzal sa než k tomuto napíšem komentár nech bude nejaky pompézny ale bohužel nič ma nenapadlo? Prečo? lebo to je tak dobré až to je ťažké slovami vyjadriť. Jednoducho a bez debaty najlepší serial aký kedy vznikol. Radosť a šťastie strieda behom minúty smútok a beznádej... ........................................... ............. .............................JUST FUCKING AWESOME. Najlepšie herecké výkony- TU, najlpšie filmové hudby a zároveň najlepšie zasadena hudba- TU, najlepšie scenáre- TU. Jednoducho toto je seriál čo má dušu ()

Martin_W

Californication je seriál, který si neoblíbí každý. Při první sérii jsem uvažoval že to se sledováním vzdám, nakonec jsem však rád, že jsem se dostal až k páté sérii. Těžko se hledá seriál jako je tento. V jednu chvíli se smějete, v druhou chvíli zase soucítíte s hlavní postavou. David Duchovny (aka. Hank Moody) je hlavním důvodem proč je seriál tak oblíbený a proč jsem si ho oblíbil i já. Jeho styl hraní je nepřekonatelný, nedokážu si představit v hlavní roli nikoho jiného. Vážně ne. Ostatní herci jsou taky výborní. Hlavně Pamela Adlon (Marcy) a Evan Handler (Charlie), ti jsou jako pár naprosto dokonalí. Jako poslední musím taky vychválit hudbu, která je vždy výborně vybrána. Tyler Bates a Tree Adams hold umí. 1. série - 65%, 2. série - 74%, 3. série - 78%, 4. série - 89%, 5. série - 88%. Celkově - 98% ()

Mikino00

Hank Moody je ikona, legendární postava, kterou si každý chlap dá za vzor. Sex, chlast a rokenrol to je oč tu běží. Duchovnému věřím, že hraje sám sebe a že tohle je jeho život v kostce. Jeho postava už zkusila hodně, propadá se více a více do svých problémů, pije jako o život a žádnou ženu nenechá chladnou. Sledovat ho přitom je neuvěřitelná zábava, plno hlášek a situací ještě podporují neméně šílené vedlejší postavy. Co teprve ty herečky co se tam každou sérii střídají, to je nádhera, obzvlášť pěkná byla Maggie Grace, bto byla láska na první pohled. Měněním postav i charakteru seriálu s každou novu řadou se tvůrci vyhýbají prokletí svých komediálních kolegů, jsou tak stále zábavní i originální. Šestá série nasadila laťku hodně vysoko, děj ustoupil vtipnost, představil je Atticus Fetch, který snad přiletěl z jiné planety a neskutečně krásná a sympatická Faith v podání Maggie Grace, škoda že nemohou tyto postavy pokračovat i do další sezóny, na konci mě opravdu zamrzel návrat ke Karen, chtělo by to už změnu (zůstat s Faith) a ne pořad prodlužovat nadbytečnost této postavy. Sedmá řada je pak neskutečně křečovitá, trapná a nudí, je naprosto nadbytečná a jsem jen rád že to skončilo, i když dost trapně. ()

Shogin

1. série - 5/5 (100%) ; 2. série - 5/5 (100%) ; 3. série - 5/5 (85%) ; 4. série - 5/5 (100%) ; 5. série 5/5 (80%) ; 6. série 4/5 (75%) ; 7. série 3,5/5 (70%) ()

NJD

Poslední série už byla většinou jenom recyklace starých zápletek, ke kterým se pouze přidalo pár uměle vytvořených nových, ale při celkovém hodnocení stejně zůstanu u 5*. Asi hlavně proto, jak mi Hank a jeho příběh za tu dobu přirostl k srdci a já jsem se každý týden těšil, co ten starej blázen zase posere a pak to svým šarmem zachrání. Nemluvě o tom, že jsem se hlavně díky Hankovi naučil pít whiskey a nosit 2 rozepnutý knoflíky u košile :D MADAFAKAAA :)) ()

mira007

Je to takové americké filosofování nad sexem, ale to můžou baštit jen ti Američané nebo ti co jsou vychováni tou jejich kultůrou. Kdyby to mělo deset dílů, tak to ještě beru ( dialogy vtipné, občas nahaté holky, charizmatický Duchovny ), ale víc dílů je opakující se nastavovaná kaše - myslel jsem, že přes osmdesát dílů mají jen Dalllasy a Dynastie. ()

Garch

Obrácená variace na Sex ve městě, ale bez módy, a s tím chlápkem z Akt X. Moc se nebavím. Končím po půlce první série a testovacím začátku druhé. ()

kecinzer

Naprosto brutální eL óO eL seriál. Opět jsem zůstal jenom zírat, jelikož serii tohoto žánru jsem ještě neviděl. Líbí se mi, jak mě ještě stále dokážou překvapit nové seriály. Naprosto úchvatné dialogy se skvělým humorem. Tohle se prostě musí vidět. Nic sprostějšího snad nenajdete :D ()

kujon

Naprosto špicoidní záležitost, po které zaplesá srdíčko nejednoho filmového diváka. Hlavní postava je přeze všechny své "neduhy" naprosto cool a její (jeho) vztah k rodině je ukázkový ;) David na celé čáře ukázal že mu jde i něco jiného, než jen honba za létajícími talíři a v tomto "díle" dal notně na frak uhlazenému "soft-vztahu" se Sculyovou, tak jak sme jej všichni znali :-D Nemohu jinak než za 5*, je to prostě paráda, radost pohledět :-) Doslova. ()

CamperCz

Hank lives! Miluju serialy, kde hlavni hrdinove ozivaji, jako by byli skutecni - a presne to se stalo u Californication. Duchovny je pasak, prosadit se i potom, co si vykopal nedobrovolnej hrob s agentem Mulderem a jestli se me nekdo pta na muj nazor, tak mu to v roli cynickeho Hanka Moodyho jde jeste mnohem lip. Mirkove Dusinove mi zkratka nikdy nedokazali prirust k srdci tak, jako kontroverzni, zivotem omlaceny don juanove. Za 5* P.S. Postelova scena s poblitym obrazem je jednoduse jedna z nejlepsich, ktery jsem videl za hodne dlouhou dobu. ()

bidja

Seriál pro dospělé, kde hlavní hrdina osciluje mezi James Bondem a Big Lebowskim. Slušný návrat agenta Muldera (ten obličej to je maska) mě dal zavzpomínat na nejlepší hercův film Kalifornia. Jinak jak lechtivé, tak vtipné (některé hlášky jsou k zapamatování), tak i místy moudré, byť prostředí je mi cizí. ()

werus

Tak tenhle seriál mě fakt chytnul. Proč? To by mě taky zajímalo. Hustota sprostých slov na jednu větu je až neuvěřitelná, je to sexistický, někdy nechutný. Jenže taky (a možná právě proto) vtipný, zajímavý, chytlavý. Vtípkování za použití ironie, sarkasmu, cynismu mi vážně sedí, k tomu postavička Davida Duchovneho, který (světe div se) už pro mě není a nebude agent Mulder, nýbrž Hank Moody. Jeho hlas, výraz, ksicht, chůze - všechno to do sebe perfektně zapadá a maximálně to zapadá do seriálu Californication. Navíc (světe div se podruhé) Hank působí fakt neodolatelně :). Ikdyž 75% mého hodnocení patří právě Duchovnemu, musím říct, že i na ostatní role padla dobrá ruka - Hankova rodinka, šéfik se ženou a sekretářkou, BoboBill se svou vydařenou dcerkou, Hankovy známosti.. Prostě parádní pětihvězdičková zábava, congratulation Californication. Mimochodem, dala jsem šanci i dabované Californication a bylo to poprvé a naposledy. ()

JM87

Tenhle serial miluju, skvělej Hank a vybornej Charlie, není co dodat, je to paráda!:) U Třetí sérky ubírám dvě hvězdičky, jestli to tak pujde dál, tak z toho bude solidní fraška.To si jako přibrali nějaký scénaristy z Prciček nebo co? ()

Maslord

Tak videl som Davida Duchovneho vždy len ako agenta Foxa ale toto. Pripadá mi ako novodobý Bukowski. najlepšie je, že sa to stále prikoreňuje a jeden diel je lepší ako druhý. Verím, že trend ostane taký a bude to pecka. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)