Dva kamarádi jsou propuštěni ve stejný den z věznice. Zatímco Cliff (George Raft) se chce stát spořádaným občanem, Chuck (Humphrey Bogart) neuvažuje o nápravě ani minutu. Cliff se tedy sice s pomocí své rodiny snaží o nápravu, ale zjišťuje, že to bude mnohem obtížnější než čekal, ne-li nemožné. Po ztrátě všech iluzí se staří známí opět sejdou v gangu nejtěžšího kalibru. Film bez příkras ukazuje fakt, že kriminálníci se do normálního života často vrátit nemohou, a to i kdyby chtěli sebevíc. (worm14)

liquido26

Dva kriminálnící se vrací z vězení. Humphrey Bogart se vrací na dráhu zločinu, zatímco George Raft se chce živit poctivě a udělat vše pro to, aby na šikmou plochu nesklouzl taky jeho brácha. Což se ukáže jako docela obtížné. ___ Typicky třicátkové krimi drama o propuštěných vězních. Díky skvělým hercům se na to hezky dívalo. ()

Flego

Dobrá práca. Krimi dráma o navrátilcovi z väzenia, ktorý sa chce začleniť do spoločnosti. Nič však nie je jednoduché... George Raft podáva uveriteľný výkon a typologicky sa hodí do postavy. Druhá recenzia. ()

Dale

Ďalšia z kvalitných gangsteriek z 1930s, aj keď záverečná prestrelka trochu kazí dojem. Kvitujem kvalitný príbeh o tom, aké ťažké to majú prepustení z väzenia, keď si chcú nájsť normálnu prácu a žiť slušný život. Filmov s touto témou je dosť, ale toto je asi jeden z prvých. Pokiaľ ide o hercov, George Raft mi vždy pripadal zvláštny, nielen pre jeho oči. Nie že by to nebol dobrý herec, snaží sa, ale nie je to úplne ono. Aj tu ho s prehľadom zatienili mladučký William Holden s Bogiem. ()

hanagi

Já si na George Rafta asi nikdy nezvyknu, jeho výraz "leklé ryby" je možná pro někoho fascinující, ale já při něm trpím. A když se v jednom filmu potká s temným, živelným charismatem Bogarta, je to fakt v háji... ()