Joeey

První polovina je nuda (nejspíš variace na poetické Rozmarné léto), ve druhé polovině už je sem tam náznak humoru (např. Petr Forman a jeho šampónový koncentrát), a závěr - kdo by tomu věřil - se docela povedl. Kde mám hodinky? :-) ()

martiňák

Píšu třetí „smutný“ komentář za sebou, ale nemůžu si pomoc. I když vlastně tenhle není až tak smutný. Film sám o sobě mě velmi příjemně překvapil – je zábavný, má spád, ale nepostrádá ani melancholickou atmosféru, má skvělé herce, příjemně se na něj dívá. Kdyby to byl můj 1. film od Hřebejka, byl bych nadšen. Trochu smutné ale je, že ten kdo viděl všechny, nebo většinu předchozích režisérových filmů, neobjeví v tomhle až tolik nového a bude mít pocit, že to všechno už někde viděl a možná se bude i trochu nudit. Obávám se, že J.H. tak kráčí ve stopách svého (i mého) oblíbeného W.A., který rovněž natáčí stále podobné filmy, jen v trochu jiných kulisách, což diváka nutně musí po určité době přestat bavit. Ale co, třeba příští Hřebejkův film bude jiný a jak jsem psal – U mě dobrý samo o sobě je výborným filmem. /// Poznámka po shlédnutí dalšího režisérova filmu, Nestydy: nyní už mi ani tolik nepřipadá, že by se v současné době JH neustále opakoval a ani na "U mě dobrý" tak už tolik neberu. Naopak se zdá, že film je logickým pokračováním režisérovy tvorby (snad) správným směrem. ()

dainio

Po nepříliš povedeném "Medvídkovi" a jednohubkou "Nestyda", přišel Jan Hřebejk s nekonvenční čistou komedií. Opustil na chvíli žánr tragikomedie, i když to ze začátku filmu, moc nevypadalo a pustil se do relativně svižné, zábavné, dobře obsazené a napsané komedie ve stylu "Dannyho parťáků" (samozřejmě v českém provedení). 90.léta byla zobrazená velice výstižně a trefně. Jak po stránce kostýmů, tak celkové morálky a atmosféry. Zápletka s podvodem ve hře "skořápky" určitě zaujme....a navíc, když se do všeho vloží maestro Bolek Polívka, tak už je jasné, že se je na co těšit. ()

guri

Dost pomaly rozjazd a slabsia prva polovica. Potom vsak prisla zmena a s nou aj vynikajuca polovica druha. Pre mna cistych 7/10, ale prizmurim oko a zaokruhlim hodnotenie nahor. ()

Pezza

Nepříjemné prostředí, ani jedna pěkná holka, o hercích ani neumluvím (viz. Schmitzer a Vladyka :), do toho cigoši a divný děj = ** ( a ty dávám jen za ty scénky s rybařením a pár dobrých částí s Bolkem). ()

Kaučuk03

Jako expozice a sonda porevolučních let dobrý. Hlášky, které si zapamatujete, ale už jich poměrně ubývá a nahrazují je méně podařené, občas i plytké. Polívka filmu dodává šmrnc, ale na druhou stranu je všude a jsou tu i jiní herci. První polovina filmu trochu utahaná s pár světlými místy-50% za to v druhé části Hřebejk šlápl na pedál svižnosti a tím si i u mě vylepšil reputaci. Vcelku to nakonec nevyznívá špatně, ale stačí se na to podívat jednou. ()

Liduskaa

První polovina na dvě hvězdičky-druhá na čtyři...Sumasumárum to máme slušné tři:) Trošku napravená reputace Hřebejka po Medvídkovi... ()

Miki68

Mám pocit, že v tomhle filmu jsem dostal 2 v jednom. První polovina - Perfektně vykreslená atmosféra "bezčasí" libeňské kolonie s velmi dobrou kamerou a hudbou. Jen jakoby režisér zapoměl, že se i s celým příběhem musí vejít do nějakého rozumného času...Entrée pojal dost velkoryse. Druhá polovina - vpodstatě groteska s několika povedenými vtipnými (a kupodivu dobře načasovanými) výstupy. jen se nemůžu ubránit dojmu, že mi to osobně vlastně bylo úplně jedno, jak celá ta eskapáda dopadne. Slušné herecké výkony (Vlasáková, Polívka a hlavně Schmitzer a "neodolatelně svá" Babčáková), scénář taky nebyl moc děravý, ale na Hřebejkovy poměry zkrátka nic extra. Neberu to jako krok zpátky, spíš takové přešlápnutí na místě. Ale celkem dobrý. ()

HappyDeath

Myslím že čistých 80% je pro tento film tak akorát. Nato, že jsem nevěděl co od něj čekat příjemně pobavil, naladil a ujistil v tom, že český film není jenom o trapných situacích a skopičinách, ale i tom, že někdo do toho umí dát i kus srdce....Sečteno podtrženo - U mě dobrý :-D ()

Mr.FreeZer

U mě dobrý i když režisér nenabízí komedii u které bych se bavil od začátku do konce. Hlavně bych vyzdvihl druhou půlku snímku ve které už jel humor na plné obrátky. ()

Gabretta

Zatím žádný jiný film mě od Jana Hřebejka nezklamal tak jako tenhle. Čekala jsem standartní úroveň humoru s dobrým příběhem, ale nedočkala jsem se ani jednoho. Film mě doslova a do písmene uspal. Možná to tak bylo i lepší, možná ne, ale první více než polovina mě opravdu nezaujala. Doufám, že s příštím dílem se vrátí "starý dobrý" Hřebejk...! ()

Dimo

Lehká sranda s kopou velmi dobrých herců, které hraní viditelně baví a příběh si užívají. Dobrý dojem se přenese na diváka a ten je spokojen. ()

mi-ib

"Co to piješ, vole?" - "Prosim?" - "Co to pijete, pane... vole?" Předem řikám, kdo jste to ještě neviděl a počítáte s tím, že se potrháte smíchy jako u Pelíšků, tak s tim nepočítejte. Já jsem teda čekal, že to bude sranda. Nečetl jsem si tady ten popis, který je na můj vkus moc dlouhej. Takže po půl hodině jsem byl celkem zklamanej. Jenže nejsou jen vtipný filmy. Tenhle zobrazuje nostalgii doby, kdy naše demokracie byla ještě v plenkách (kdo ví, jestli dnes už aspoň leze), nostalgii ročního období, nostalgii Libeňského ostrova. Děj je plný lidových postav, běžných situací, které řeší každý z nás, nebo aspoň v okolí někoho takového máme, avšak zde je jedna řešena velmi svérázně a o tom je druhá, řekl bych silnější půlka snímku. Když přidám velmi příjemné obsazení v čele s Jiřím Schmitzerem, musím tu jednu hvězdu přidat a zaokrouhlit to na 4*. Takže u mě dobrý! ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)