Morloth

První půlka je natáhlá až běda, navíc tematizace let devadesátých se nám stálě ňáko nedaří. Možná je to dáno, tím, že ty roky byly tak šíleně kýčovitý, odporný, nevkusný a veskrze úsměvný, že se jakákoli filmová či knižní stylizace nemůže tomuto paskvilu přiblížit, a tak působí jako kýč a paskvil sám o sobě. Ale to jen možná... Štvali mě kašírované dialogy, štvala mne nedostatečně vysvětlená motivace postav, nelogičnost (Jak ksakru Polívka všechno věděl?). Ale bavil jsem se, o tom žádná. Hřebejk ani nenadchnul, ani nezklamal. Příjemný byl pro mne návrat Vladyky na plátno, stejně jako přítomnost řady neokoukaných herců. Je fajn, když film není tvořen známými a provařenými xichty. ()

rakovnik

U mě dlouhý a někdy nudný. To bylo vše, co bych na filmu nepochválil. Více je toho "dobrýho" :-) Opět velmi dobrý film, s mnoha skvělými momenty, ale připadalo mi, že příliš dlouho krouží okolo hlavního tématu. Nicméně asi nejlepší film, který se vrací k počátku devadesátých let se všemi neduhy té doby: skvělé přípravky na všechno, obrovské trhy, kde se dalo sehnat vše, vytřískej peníze jak umíš a můžeš, realita drsného kapitalismu a globalizace...hezky vykresleno, s citem, který Jan Hřebejk prostě má. ()

Martin741

Nic viac nez priemerny film od Hrebejka, ktory natocil podstatne lepsie filmy : Pelisky, Musime si pomahat. A ked som uz pri komedii, radsej si pozriem normalizacny Jachyme, hod ho do stroje. Dal by som len 1 puntika, ale zaverecna scena vytiahla film na cisty priemer. Ani kvalitny Bolek Polivka /Dedictvi aneb Kurvahosigutntag, Pelisky/ nezabezpecil filmu nadpriemer. 51 % ()

Aljak

Síce pomalý rozbeh, ale ako náhle sa začala tá skořápková show, tak to poriadne nabralo na kvalite a potom z toho bola naozaj dobrá dramédia. Aj keď na Pelíšky, na ktoré sa to tak trochu snažil hrať, to ani zďaleka nemalo (neviem, či vôbec ešte niekedy sa podarí vytvoriť niečo také perfektné ako Pelíšky). Ale ani "U mě dobrý" rozhodne neurazilo a nebyť toho stereotypného fádneho úvodu, tak by to bolo ešte lepšie. Aj keď práve ten začiatok vytvoril príjemný kontrast s tým, že aj v dedinke kde sa nič nedeje sa niečo zaujímavé naozaj stať môže. K tomu výborné herecké výkony, a naozaj niektoré scénky a hlášky boli dosť zábavné a vtipné, navyše aj celkom prirodzene. No musím povedať, že u mě lepší než jen dobrý (teda na 4* určite). ()

William_

Úžasný film, pochopím i kritické recenze, ale tento film naprosto skvěle vystihuje dobu divokých devadesátek, a to herecké obsazení? O tom nemá cenu se bavit, skvost. 9,5/10. ()

cariada

Byl jsem velice příjemně překvapen. První polovina je spíš taková melancholická a seznamujeme se s postavami. Pak to ,ale nabere ten pravý děj a vtip. Heracké osazení je bezvadné snad nikdy jsem ještě nebyl tak spokojen jako tady, všechny postavy naprosto sedí. At je to otec bigbíták a hospodský J.Schmitzer a jeho žena L.Vlasáková ,jejich syn pankáč M.Kubaš ,dále somráka V.Javorského. Smolař M.Vladyka a jeho děsnou ženou S.Babčáková. Varietní umělec B.Polívka či Petr Forman ,který bydlí na lodi a jiné figurky. Vše krásně zapadá do jakési přístavní komunity. Celé se to odehrává někdy v roce 1993. Velice dobře se povedlo udělat jakýsi bleší trh kde se prodává všechno možný ,hrajou se skořápky provozuje se erotické služby. A o skořápkách se to vlastně točí druhá polovina filmu ,kdy M.Vladyka prohraje všechny peníze co našetřil a požádá B.Polívku jestli by s tím nemohl něco udělat. A tak se domluví Polívka se všema v hospodě a udělají na ně dokonalou boudu plnou vtipných a nečekaných situací. Velmi příjemná komedie. ()

shyster

Oproti předešlým pokusům je U mě dobrý krok vpřed v kariéře Jana Hřebejka. Znovu vede film silnou rukou a i průměrný scénář se pod jeho dohledem a v podání dobrých herců mění v něco uvěřitelného a živého. Jen se zase nevracej k těm rádoby bilancujícím filmům o vztazích. ()

Vojťas

Takže: první polovina filmu je na 30%, ale zbytek mě zaujal o poznání více, tudíž průměruju na přesných 60%. Polívka a Vladyka překvapili. ()

Attta

FIlm povedený, zábava, herci perfektní, ale od vyššího hodnocení ho dělí jen jedno. A to že je to komedie. Rád bych se někdy podíval na něco takového ve vážnějším podání. Proti komediím nemám zcela nic, naopak rád jsem se u tohoto filmu zasmál, ale už dlouho čekám na něco vážnějšího a přitom né pochmůrného z naší české filmové produkce. ()

Sinn

Já teda nějak nevím...Hřebejka mám ráda, ale tohle mi přišlo oproti předchozím filmům tak nějak rozplyzlé a nicmoc. První polovinu filmu bych klidně zkrátila jen na nějaký lehký úvod do atmosféry porevoluční doby, s druhou si mohl klidně víc pohrát, ta zajímavá i zábavná byla. Takový průměrek, ale rozhodně se k němu nebudu vracet tak jako k ostatním jeho filmům. ()

Crawler-D

Hřebejk se konečně zvedl ze dna, aby natočil příjemný film. Co v podstatě stojí za kvalitou filmu? Že je to přímočaře odlehčený film. Žádná snaha o kritiku tehdejší doby ( i když něco by se našlo, ale není to primární funkce filmu a spíš dokresluje atmosféru roku 93), ale poetický, lehký humor, který se nesnaží rozesmát za každou cenu, být trapný, ale naopak se využívá humoru situačního, obrazového a prostě příjemného. V čem je rozpor filmu, tak je to pomyslné rozdělení na dvě části - první se nese v pomalé náladě pěkného léta, kdy kamáradi sejdou v hospodě a o něčem diskutují a do toho se promítá ten "normální" až vančurovský humor. Druhá půle pak sklízí větší obdiv, i když mě samotnému připadá až násilně vecpaná do filmu. Ve stylu Dannyho parťáků se okrádají samotní zloději. A Bolek Polívka předvede pár skvělých triků. Od Pelíšků první Hřebejk, který mě potěšil. ()

Phos4rus

Aneb jak se točí Dannyho parťáci po česku. A mě se to líbilo. Dodal bych, že Polívku nemusím, ale tohle byla role přesně pro něj. Milý a chytlavý český snímek, který rozhodně stojíé za pozornost. /// edit : absolutne souhlasim s komentarem uzivatele psema.. Jen holt se snazim ten cesky film podporovat:) ()

zette

Nejvice me potesila slusna pravovernost doby kolem roku 1993 ( noveho loga Ceske sporitelny a policejnich majaku jsem si nevsiml ) a pochopitelne te akce na skorapkare, i kdyz si myslim, ze mohla vyustit lepe. Jedna se sice o komedii, ktera ale neni zase tak vtipna jako treba Pelisky, Horem Padem nebo i velmi slaby Medvidek. Nebyt, zkratka te pripravy na akci a jeji provedeni, u filmu bych se celkem nudil. Jinak je film natocen velice ume, to Hrebejk umi. Narozdil od vyberu scenare a tahani do filmu naprosto zbytecne veci jako vse kolem Mc Donalds ( v Horem padem zase KFC, priste se muzeme tesit na Burger King a Pizza Hut ) a zaverecnou plavbu po Vltave, kde jim z okna mava reziser... Prodej predrazene kosmetiky sice taky nemelo s pribehem moc spolecneho, zde bych vsak chapal, ze chtel pripomenout dobu drivejsi. Kazdopadne lepsi film nez Medvidek, coz je u sestupne Hrebejkovy tvorby snad prvni naznak lepsich zitrku:-). ()

Flynn

U mě se tento film trefil naprosto geniálně do nálady jakou jsem měl, takovou obyčejnou. Takovou kdy člověk leží a má chuť se kouknout sám na nějaký film a ono cyk ho, obyčejný film o obyčejných lidech, jaký se dá natočit snad jenom v Čechách. Pro mne to bylo jako balzám na duši, Polívka a Vladyka byli prostě fantastičtí. Nemůžu si pomoct, před chvíli jsem to dokoukal a jsem z toho nadšený, hrozně mě pobavily ty drobné fórky (výrobky RunWay) prostě příjemná záležitost.... ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)