Strýček z Ameriky byl odjakživa – zejména v komediálním žánru – populární postavou. Tentokrát však autor televizní hry Josef Eismann nabízí tetičku. A vlastně to ani tetička není, jen přítelkyně matky našeho hrdiny. Věruška (N. Gollová) je bohatá, a jak se sluší a patří, zamýšlí udělat svého „synovce“ (J. Adamíra) univerzálním dědicem. Jenže ten není situací nijak nadšen nejen proto, že ta roztomilá a vtipná stará paní má ráda klepy… (Česká televize)

mh.mail

30% - Podprůměrná televizní „detektivka“. Příliš upovídaná a úvodní fáze zbytečně dlouhá. Naopak způsob odhalení pachatele příliš rychlý a nenápaditý. Ovšem výkony hlavních představitelů, především Jiřího Adamíry a Nataši Gollové, byly opravdu vynikající. Rozhodně to není dílo, které bych musel znovu vidět. ()

domirovec

Neslaná, nemastná televizní inscenace s jako vždy, už i v určitých letech, mimořádně úžasnou Natašou Gollovou. První polovina bavila, druhá neurazila, ale bez přítomnosti Nataši to bylo o něco nudnější a místy poněkud bez života. Špatné to nebylo, Nataška s Jiřím Adamírou byla příjemná dvojice na sledování :) P.S. Trvalá od Květy Fialové vypadá naprosto hrůzně.. 3/5 ()

Pitryx odpad!

Tak čekáte přes sedmdesát minut na odhalení vraha, které proběhne jen tak, mezi řečí, jakoby o nic nešlo. Do tří čtvrtin filmu netušíte, že jde o „detektivku“, Herci jsou nevýrazní a slabí. Snímek naprosto k ničemu. ()

ostravak30

Proč se vraždí starší dámy je svým způsobem až příliš dlouhá detektivka, u níž je dopředu jasné, že hlavní hrdina nevraždil. Vůbec je zvláštní, že teta z Ameriky hodlá obdarovat muže, který ani není jejím skutečným příbuzným. Všimněte si, že když už přijel do československých děl někdo ze západu, byl to agent nebo boháč. Zde jde o tetu, což se trochu divím, že cenzoři pustili. Dlouho se však nic neděje a vražda přijde vlastně až ve druhé polovině. Do té doby musí divák přežít řeči tetičky a útoky na hrdinu v podání Adamíry, jak od manželky, že dědictví odmítá, tak od příbuzných, že má být zrovna on dědicem. Závěrem nám jen oznámí kdo je vrahem a proč. Dost nudné dílo, u kterého za řeč stojí právě jen tradičně skvělý Jiří Adamíra. ()

Lish84

Když Nataša Gollová vstoupí na scénu, jeví se její postava jako karikatura z nějaké bláznivé komedie - něco na způsob americké tetičky z "Co je doma, to se počítá, pánové…". Naštěstí tento dojem netrvá dlouho, protože Gollová si postavu dámy, co ráda ovlivňuje dění a lidi kolem sebe, nádherně vychutnává. Třeba ve scéně, kdy se snaží na svou stranu získat dceru Jiřího Adamíry, je vyloženě kouzelná. Ostatně Adamíra jako "synovec" marně se snažící vymanit z vlivu "tety" také předvádí kvalitní herecký výkon, přestože jeho postava přirozeně není tak diváky vděčná. Škoda, že jinak příběh vyznívá celkem průměrně a končí až moc dobře a že identita vraha byla snadno předvídatelná. ()

tatka

Trochu sofistikovanejší koniec sa priam núkal, toľko krásnych motívov a toľko skvelých podozrivých. Aj ja by som bola v pokušení po dvoch týždňoch milovanú tetičku klepnúť po hlave. Ale nie, socialistická kinematografia musela divákov ideologicky poučiť za každú cenu, aj za cenu sprasenej detektívky: Každý, kto nám tu chce rozvracať naše devízové hospodárstvo, bude po zásluhe potrestaný.!!!!!!!!! ()

Cesty timem

Souhlas s už. Snorlax. Citím se pohlazen a utěšen hlasem Jiřího Adamíry, kterého mám spolu s Eduardem Cupákem na společném trůnu nejpřijemnějších hlasů. ()

len.tilka

Vypadalo to výborně, skvělé herecké výkony, Natašu máte chuť skřípnout jako Pátek a pak švih, přijde konec a ...titulky.. Cože? Rychle, hbitě, stručně, z ničeho nic. Škoda.. ()