Hrdina amerického romantického dramatu Art Bechstein (Jon Foster) stojí na rozcestí. Školu má za sebou, mejdany už ho nebaví, ale na usedlý život a založení rodiny ještě není připravený. Nepočítá ale s tím, že mu do života vstoupí láska. A to dost zvláštní...  Možná nejhorší období v životě mladého člověka je doba, kdy dostuduje. Ve škole už po něm nikdo netouží, nekonečné pitky s kamarády unavují stárnoucí organismus víc, než by se člověku líbilo a budoucnost nenabízí nic jiného, než vyhlídky na stereotypních čtyřicet let strávených v nudném zaměstnání. Co teď? Art Bechstein (Jon Foster) neví. Školu má za sebou, ale na usedlý život a založení rodiny dosud není připravený. Rád by si zkrátka ještě trochu užil. Vyzkoušel nové typy alkoholu, seznámil se se zajímavými lidmi a žil bez přemýšlení o tom, co bude zítra. Nepočítá ale s tím, že mu do života vstoupí láska. A dost zvláštní. Art se totiž zamiluje nejen do vdané ženy, ale zároveň i do jejího manžela. Tohle první léto po univerzitě zkrátka nebude úplně normální... (HBO Europe)

sona123

Všichni se snažili ostošest, ale co z toho, když je scénář tak slabý? Melodrama o jednom létě klučiny, který končí školu, tatínek na něj nemá čas, neb je to mafián, ale zato synáčkovi poskytne nabitou kreditní kartu. Náš milý hrdina si tedy zpestří letní brigádu v knihkupectví jedním flirtem a potom poněkud komplikovaným vztahem k jednomu páru. Ten pár ho bere na různá malá dobrodružství a mladík zjišťuje, že vlastně miluje oba. Nic, co by mělo jiskru, nic, co bychom už neviděli, nic, co by si člověk pamatoval po skončení titulků. A ty rádoby dramatické vztahy a myšlenky, to si tedy mohli odpustit! ()

Gore

Nemám rád ňoumovité hlavní postavy a navíc namachrované jako v tomto filmu, kde Jon Foster skoro nesleze z plátna a při tom se celej film tváří jako by mu banda černochů opíchala bráchu. Krajně nesympatický herec stejně jako Scoot McNairy ve filmu In Seach of a Midnight Kiss. A ještě jsem nechápal postup režiséra, kdy Menu Suvari nechá ukázat úplně zbytečně kozy a při svlíkání Sienny Miller zabírá celou dobu jen její tvář. Trošku nezvládnul logiku. ()

ivonca

Celý čas som mala pocit, že film o tom, ako sa chlap skamaráti s bláznivým párikom a pritom je zaľúbený do hlavnej hrdinky, som videla mnohokrát predtým a že nesledujem nič nové, nič zaujímavé. To ako sa vzťahy kamarátsko-milostného trojuholníka vyvŕbili ma nakoniec prekvapilo, ale na hodnote filmu to nič nemení. A ani krása Sienny Miller to nezachráni. ()

jiri.twist

Film svůj příběh jistě má, ale mě se zdá (a zdá se, že nejen mě), že to není to hlavní, co chtěli tvůrci říci. Tu velkou hloubku sdělení budou zřejmě vnímat jen citlivější dušičky a že to má grády ... a já rozhodně na film jen tak nezapomenu. Moc pěkné včetně hezkého zpracování (především to hudební) … A ten neobyčejně obyčejný (myslím sympatičností a krásou) Jon Foster to zahrál moc s citem včetně půvabné, ve skutečnosti o tři roky starší, Sienny Miller a k tomu si střihl jednu z menších rolí i legendární Nick Nolte. Tím vyprávěcím stylem mi film trošku připomněl Švédskou trojku (ne příběhem). Užil jsem si i dabingu s Lumírem Olšovským … zato postava Clevelanda, namluvená stařeckým hlasem Libora Hrušky, to bylo jako pěst na oko (spíš pěst na ucho) ... 7899 ()

merigieren

Občas se to tváří jako komedie, aby vám záhy mohla zmrazit úsměv na tváři. Jako u Vicky Cristiny jde o trojuhelnik zvláštních postav, kde dojde na všechny oddělené postelové možnosti, ta poslední moc nenadchla :-). Příběh není ani moc obsažným, jde jen o to, kdo s kým zrovna obcuje na WC, podlaze, kuchyňském pultu, posteli, a všude možně, že pomalu člověk ztratí přehled na koho má zamířeno náš hrdina. Tyto chvíle vyplňují vtipné okamžiky, přátelské trojky a trocha školy, práce a historie. Ten konec s překvapivým zvratem mi trochu vadí. Bylo zapotřebí ukončit divákovo trápení, ale užít nesmyslné smrti ? Tu část o osvobození se neučastí na poslední zkoušce také moc nechápu. Podle mě to ten film docela zkazilo... ()

Olík

Romantické drama podle stejnojmenné knižní předlohy držitele Pulitzerovy ceny (Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye) Michaela Chabona (v Pittsburghu vystudoval literaturu na univerzitě). Režie se ujal na takové téma nepříliš zběhlí R.M.Thurber (trochu jiná káva než jeho prvotina Vybíjená), který do hlavní role obsadil stejně nezkušeného Jona Fostera – což se projevuje na celkovém projevu filmu. Fosterův hrdina stojí na rozcestníku svého života, hledajíc svou lidskou i sexuální příslušnost. Hořkou cestu životem i sebepoznáním mu pomáhá definovat přátelství s nekonvenčním párem i revolta proti mafiánskému otci. ()

mourinho

Tento komentář píšu asi z ročním odstupem a...........já vám už vlastně ani nevím, o čem to bylo. Takže ta jedna hvězda v podstatě jen za kozy Meny Suvary. ()

Adm.Nelson

Jún za 5 hviezd, júl takisto, august za odpad. Od jednej WTF scény to absolútne stratilo nejakú tú vnútornú logiku, no predovšetkým atmosféru. Tak výborný film s takým sprašteným koncom som hádam ešte nevidel. 6/10 ()

radaza

Spousta poměrně nadějných motivů nakonec není dostatečně uchopena. Neznám knihu, ale jsou knihy, které i při slušné adaptaci na plátně nevyznějí...a tady to tak je. Jinak mi uniká, proč pro mě dosti slizký Sarsgaard je obsazován do rolí neodolatelných hrdinů...Příjemně mě překvapila Mena Suvari... ()

Adiemus

Začínám se bát přepisu skvělé Chabonovy předlohy Úžasných dobrodružství Kavaliera a Claye. Režiséři předlohy tohoto spisovatele zatím nevelice zvládají. Naprosto nechápu sloučení dvou postav (Clevelanda a Arthura) v jednu a posun vztahů Flox a Jane k hlavní postavě. Jde prakticky o dost odlišný příběh; scénář je skutečně hodně volně "na motivy" románu M. Chabona. A jak přišel distributor na to, že Jane a Cleveland jsou manželé, je mi taky záhadou. Mimochodem: proč je představitel hlavní postavy Arta (Jon Foster) v seznamu herců až na bůhvíkolikátém místě? ()

BaronX

Po pravdě moc nevím o čem to bylo, takové zmatené a zmotané nic. Ani Sienna Miller to nezachrání, a hlavní hrdina mi byl totálně nesympatickej od prvního okamžiku - tenhle herec to tedy krásně zazdil. ()

TommyDiamond

Je opravdovou záhadou, že na okraji Pittsburghu je stará zapomenutá továrna, které z komína i přes její nečinnost uchází kouř. Ještě větší záhadou ovšem je, jak někdo dokáže zprznit svou adaptací tak dobrou knížku. Hlavní věc, která filmu chybí je záživnost, cit pro metaforu a jemný smysl pro humor, kterou je zdoben celý knižní příběh.... U mě to bohužel nebude víc než za dvě hvězdy.... ()

jafuska

výborný film skvělé obsazení, film vypráví o synovi, který musí poslouchat svého otce, i když je mu to proti srsti, nachází přátelé, dívku, do které se zamiluje, aspon si to myslí a ejhle objeví se i její kamarád do kterého se taky zamiluje, proží spolu vášnivou noc, a najednou zjištuje, že je bližší on než holka, a snaží se mu pomoci v jeho problémech, jenže netuší, že jeho otec na něho udělá podraz, a jeho přítel se zabije, konec smutný, ale v něčem dobrý, ukončil vztah se svým otcem a jde si svou cestou taky proč by ne, žádný dospělý nemá právo někomu diktovat život, at už člověk dělá chyby, je to jen a jen každýho věc, doporučuji, ale jen těm, kteří jsou empatičtí k lidem, ten kdo není tomu to nic neřekne, a je to dobře, každý at se rozhodne podle sebe, milovat a pomoci, nebo odkopnout člověka a žít si na úkor druhých? ()

Trishka

Tři suvenýry z cesty do Pittsburghu: 1, Abnormálně asexuální hrdina Jon Foster měl otce mafiána. 2, Abnormálně asexuální hrdina Jon Foster měl tak velké srdce, že se do něj vešli všichni jeho dva přátelé bez ohledu na pohlaví. 3, Abnormálně asexuální hrdina Jon Foster měl to štěstí, že celou tuhle slátaninu zachraňuje už jen svou přítomností Sienna Miller. ()

david666

Film jsem chtěl vidět díky Sienně a Sienna je taky to jedniné, co na něm za něco stojí. Jinak nuda a šeď. Zápletka žádná, postavy o ničem. Bez S.M. by to bylo tak za * ()

djcremo

Film ktorý sa snaží hrať na čo očividne nemá, ale tvári sa tak akoby mal. Námet v tom vidím dobrý, na tom by sa dalo niečo postaviť, ale dosť to potom padá na scénari, hlavne od polovice filmu a aj v réžii by sa určite našli nejaké rezervy. Niektoré scény mi prišli dosť zbytočné, ale to bolo asi tým, že nevedeli poriadne vyťažiť z možností, ktoré film mal, tak kvôli stopáži pridali niečo navyše, čo tam ani nepatrí. Nie je to vyslovene zlé, ale skôr také divné a rozporuplné. ()

RebeccaLynn

Film mě velmi zklamal. Četla jsem nejdřív knihu a scénárista zápletku výrazně pozměnil (ubral jednu hlavní postavu, dal vztah mezi Arta a Jane, který tam nebyl) ...asi aby byla pro film jednodušší. Tím se ale ztratila hloubka a je z toho další průměrný příběh. ()