Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Mangodjango

5/10 Nebylo to špatné, ovšem ani nic světoborného z toho mistr Ridley Scott také nevykouzlil. Leo hraje svůj standard (rozuměj: viděl jsem od něj i lepší výkony), Russel Crowe jako Amík s pupkem, kterej je schovanej v teplíčku svý kanceláře nebo ještě lépe obýváku (a když to náhodou hoří jede si pokecat na velitelství v Jordánsku nebo na základnu, kde poté není schopen sledovat čtyři auta najednou) a radí, jak se má agent Ferris chovat v terénu a celé to šéfuje při vodění dětí do školy mě bohužel ani trochu nepřesvědčil a to tohoto charismatického Novozélanďana jako herce uznávám. Pak jsou tu také scény s Markem Strongem, nejmilejším překvapením snímku. Podal parádní výkon, ve kterém smísil nepopiratelné charisma s lehkou, ale tak nějak příjemnou arogancí. Mnoho arabských tváří, lží, intrik, divných rozhodnutí a hlavně minut! Ridley se podle mého pustil do vážně ožehavého tématu terorismu a války na Blízkém východě. Mám na politiku USA vpravdě negativní názor a asi hlavně proto mne ani moc nebaví sledovat americký film o válce v arabských zemích - tedy čistě ze znechucení z chování všech zainteresovaných stran. Nezachrání to ani DiCaprio s Crowem, ani Scott a ani vhodná Streitenfeldova hudba. Podtrženo, shrnuto: jednou to vidět stačí. ()

Pe4Ce22

Decentní film který se pohybuje na hranici 3 a 4 hvězd, kterému dám nakonec jen 3. Na jednu stranu jde o velice slušné špionážní drama, které nepostrádá dějové zvraty a napínavé situace, na stranu druhou jsem si nemohl pomoct, ale chvílemi jsem se nudil a navíc mi vůbec nesedí volba DiCapria .. ať se nikdo nezlobí, ale tohle mu prostě nevěřím. 3 hvězdy ()

BH7

Leo odvedl klasicky výbornou práci. Russllík mi tam zase skvěle seděl v pozici kliďasáckýho kravaťáka, kterej všechno řídí z teplýho kanclíku. Film měl samozřejmě složitý děj, ale scénář byl tak chytlavý a především srozumitelný, že jsem se ve filmu perfektně orientoval a také tam velmi dobře vyzněly všechny myšlenky. Akce střídaly dialogy tak šikovně, že jsem ani já a ani moje rodiče u filmu za celý dvě hodiny nezvládli usnout. ()

stuj

Špionážní záležitost z blízkého východu. Dalo se, no. Ale žádná bomba. Mark Strong měl nejzajímavější postavu. Ostatní bylo tak nějak obyč. ()

DavidAAAA

Romantická slaďárna o agentovi sí aj ej, který se zabouchne do arabské sestřičky. Jasně, v tom všem cukříčku občas vystrčí hlavu nějakej ten islámskej terorista, semtam někdo někoho zmučí, zastřelí nebo si s ním jinak zalaškuje, občas někdo s někým vyjebe, trošku zalže atd atd. Správně bezcitný Russell Crowe, perfektní Leonardo a nade vše slušný Mark Strong. Po skouknutí tohohle mne docela zajímá, proč tam v těch zemích vůbec někdo žije, vždyť tam je akorát písek, prach, bordel a hromada divnejch lidí. Nic, dost srandy, tenhle film za podívání rozhodně stojí. ()

Daumatin

Špionážny thriller so slušnou réžiou Ridleyho Scotta, ktorý vás vôbec nevtiahne, no na druhej strane ani nenudí. Hlavná zápletka mi prišla nepriehľadná a finále také klasické aké poznáme z thrillerov. Film so si pozrel iba kvôli Dicapriovi, ktorý si zahral svoj štandard a Russel Crowe sa mi zdal podpriemerný a nevýrazný. Tvorcovia vôbec neexperimentovali a nevymyšľali takže je to film iba na jedno pozretie, nič viac. ()

kratajirka

Lež má krátké nohy i v Hollywoodu. Ridley nám to převyprávěl ve dvouhodinovém snímku z Blízkého východu. Nasadil teď již ověnčeného oscarového Capricota a zešedivělého Cowa. Chlapci se rolí lhářů zhostili dobře a vlastně dokázali zalhat i tam kde se zalhat nedá a to je ten kurev... skvělý přesah. :) Z toho vyplývá - lež má sice krátké nohy, ale jednou porostou. ()

mdf

Není to tak špatný thriler,vyprávějící o špinavých praktikách CIA na Blízkém východě.Leonardo DiCaprio a Russell Crowe to dali na výbornou,nic extra,ale bavilo. ()

andy60

Už v Nepříteli státu mně vadilo, že se to příliš zabývá politikou a stejnou připomínku mám i u Labyrintu lží. Děj si vzal tentokrát na mušku terorismus na Dálném Východě, i když lokace se každých 10 minut mění. Víc jsem si sliboval i od romantické linie, mezi DiCapriem a zdravotní sestřičkou. Ale na druhou stranu - Ridley Scott je záruka určité kvality, což se potvrdilo i nyní. ()

peproch

Film je postaven na akčních scénách honiček přestřelek a sofistikovaném sledování. Jeden je v poli a druhý je v zázemí, Ferris (Leonardo DiCaprio) je naivní, Hoffman (Russell Crowe) je až cynický. Bez těchto dvou tváří a bez akčního mistrovství Ridley Scotta by film byl slabý. Onen spletenec lží, který Ferris spoluvytváří a který Hoffman kočíruje je natolik intenzivní, že jsem ztratila nit, schopnost sledovat klamy a falešné podněty. Vypátrat vedení teroristické jednotky a hlavně jejího šéfa se má podařit fingováním jiné teroristické instituce, aby se ješitnost vůdce stala jeho vlastní pastí. Pozoruhodné je, že hvězdy sice ve filmu hrají, ale fakticky se setkají jen minimálně, tak je možné je mít spolu v scéně, ale zároveň netřeba s nimi společně natáčet. Leonardo umí hrát opravdu všechno, je to jeho osobní angažovaný výkon. Je super se na něj dívat. ()

Sejkorka

Já jsem agent CIA, jsem nebezpečnej a zlej. Přesně o tomhle je tento film. Di Caprio hravě výborně, vlastně i Crowe. Nicméně, k filmu mě dovedlo brouzdání ve filmografii Golshifteh Farahani, konkrétně po shlédnutí skvělého snímku Paterson. Tenhle film nezklame, ani nenadchne. Záleží na preferencích diváka. Mě filmy, kde je v hlavní roli násilí a zabíjení, zrovna moc neoslovují. ()

leafroller

Výraz terorista se dnes používá v podstatě na kohokoli, kdo odmítá přijmout násilně vnucovaný styl života a rozhodne se proti takové agresi bojovat všemi prostředky. Armády a tajné služby "vyspělých" zemí systematicky, a především násilím manipulují oblasti svých zájmů a v tomto jednání jdou doslova přes mrtvoly. A o tom je tento film. Na americký snímek až překvapivě kontroverzní ukázka zahraniční politiky CIA. Politiky, díky níž mimo jiné zaplavuje naše domovy příval uprchlíků. Politika, která uvrhla zeměkouli do studené války. Hle, jaká ironie: Když nám na základní škole soužka učitelka vymývala mozky vyprávěním o imperialismu, nikdy by mě nenapadlo, že měla ve většině věcí pravdu. Ale zpět k filmu. Vše je uvěřitelné, herecké výkony uspokojivé a pointa smrtící. Kdo je tu vlastně ten špatný? Kdo je ten nepřítel? ()

lialia

Koktejl všech jmen zněl neodolatelně a jako sázka na jistotu. Ale absolutně mě to minulo a vůbec netuším, o čem to bylo nebo proč jsem se na to teda koukala. Možná je to ale tématem špionáže a teroristů, které úplně nemusím, a nepřebila to ani trojka Ridley Russel Leo okořeněná Markem a Oscarem. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)