Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

F.man

Je pravdou co tady říkají ostatní... Labyrint lží nemá žádnou chybu, naopak je to zručně a velmi dobře odvedená práce mistra Scotta, ale taky tady není nic extra zajímavého, žádné dechberoucí scény, jednoduše nic co by film posunulo k více než třem hvězdám... Ed Hoffman doesn't know shit until he steals it from the guy on the ground and that's me. ()

Marsik

** Pro mě parádní thriller, který nenudí. Pravdou je, že jsem si film podstatně více užil až na druhé shlédnutí s českým dabingem. Asi proto, že jsem se v kině (koncem roku 2008) kapánek ztrácel při čtení titulků a do toho ještě spousta těch arabskejch jmen. Nicméně k filmu - akce, napětí, propracovanost..toto filmu nechybí, čili thriller, jak má být. ==> 75% ()

hous.enka

Poněkud zdlouhavý, avšak stále velmi zajímavý film s DiCapriem v hlavní roli. Já toho chlapíka miluju. Vybírá si (většinou) samé zajímavé projekty a Body of Lies je jedním z takových filmů. Lákavé prostředí Iráku a Středního východu vůbec je zde zachyceno s americkou perspektivou. A to je možná chyba, díky které film nemá na víc jak na průměrné hodnocení (mně ke čtyřem hvězdám svedl Leonardo). Russel Crowe je nezvykle nesympatický (a nezvykle otylý), ale líbila se mi hlavně teorie lží, které hrají ve filmu podstatnou roli. Ano, zkrátka lhát se nevyplácí. ()

kikuka

Zaujímavá slovná hračka v názve filmu - aspoň pokiaľ ide o ten originálny: body of evidence je hmatateľný dôkaz o skutku (často hlavný, či rozhodný v spore). Nevertheless, mohlo to byť aj horšie, takto je to rutina, z ktorej pre mňa zaváňa postoj "umývania si rúk", ktorý pre iných môže byť ďalším z dôkazov o tom, že Amíci si priznávajú chybu. A v tejto rutine si Leo DiCaprio a Russel Crowe a Mark Strong prehadzujú repliky, zatajujú repliky a pritom udržujú Body of Lies nad vodou. Možno, keby film prišiel pár rokov dozadu, bola by šanca, že naň nebudem pozerať ako na "ďalší". Problém je, že on je "ďalší" a dokopy ničím výrazne nezaujme. Chýba mu drajv, pomerne dlho sa rozbieha a keď sa rozbehne, tak je v závere. Mno. Tak nejako. Veni, vidi..popojedem.. ()

fannah

Výborný akční thriller a svým způsobem drama - pohled na Blízký východ velmi dobrým stylem, zejména pro lidi, kteří se neztotožňují s euforií ala Katrhyn Bigelow. Leonardo DiCaprio i Russell Crowe se opět vyznamenali výborným výkonem, ovšem excelentně zde září Mark Strong. Labyrint lží je působivý, nekompromisní film s perfektním obsazením, jasným scénářem a paradním zpracováním. ()

themic

Další skvěle natočený a obsazaený film. Vynikající Leonardo DiCaprio s dost bijícíma hnědýma očima a Crowe jakbysmet. Prostě super. Drsný, krvavý, docela věrný film z arabského prostředí, ve kterym by snad nikdo dobrovolně nebydlel. Kvalita. 90% ()

ladko

Perfektný špionážny thriller, ktorý ma vtiahol deja už od skvelého akčného úvodu a pustil ma až po skončení. Viac akcie by síce neuškodilo, ale aj tak nuda nedostala šancu. A prednosťou(nie zrovna typickou pre tento typ filmu) je aj prehľadnosť príbehu a postáv. ()

Květula

Kéž bych neznala knížku, podle které je to natočené... Ridleyho film s Dicapriem a Crowem v hlavních rolích - to samo o sobě stačí k tomu, abych ho milovala. Kéž bych neznala knížku, která je precizní a skvělá a které film nesahá ani po prvních pár stran... ()

Adasin

Usnula jsem u toho. A to jsem nebyla nijak unavená. Kvůli tak dobrému obsazení jsem byla ochotna vydržet klidně i do dvou do rána, ale to pomalé tempo filmu mě nakonec udolalo. Naštěstí jsem prospala jen pár minut, takže konec jsem viděla. Upřímně by mi ani nevadilo, kdybych ho prospala taky, není moc o co stát. Díky hercům nakonec za tři hvězdy. 5/10 ()

CBD

Filmy o špionáži, terorismu a chlapech s handsfree přilepeným k uchu nemusím. Labyrint lží mě ovšem naprosto dostal. Výborně zrežírovaný a zahraný kaleidoskop při němž se nebudete nudit. A to, že Stronga nenominovali na Oskara za vedlejší mužský herecký výkon je (nejen) dle mě zločin. ()

Asgy

Terorismus, CIA a moderní technologie se objevili už v mnoha filmech a Labyrint lží bohužel ničím nevyčnívá z řady. Příběh dobrý, téma taky, ale jako celek by to chtělo ještě dost vypilovat. Fakt, že film režíroval Ridley Scott je taky jedním z důvodů, proč bych čekal něco víc... ()

mysiak

Akčná jazda...ktorá je zábavná, čo som si nemyslel o Russelovi "gladiátori a mám rád Oscarov" Crowovovi a drsnom Leonardovi DiCapriovi...podarený akčňák od Ridleyoho ()

Praxis

Víceméně klasickej špionážně akční film, který by byl bez výtečného Leoše a chubby "záporáka" Russella jen přehlídkou téměř béčkově vyhlížejícího VHS filmu z blízkého východu. Takhle, spolu se skvělou režií Ridleyho, jde o solidní zábavu v kulisách salamalejků, které v pozadí řídí někdo z hamburgrové CIA. Klasicky "zamotaný" příběh, který není ani objevný, ale během těch dvou hodinek se občas o hrdinu bojíte. Romantická linka by ještě potřebovala trochu dobudovat, ale jen co se týče mantinelů akčňáku. Spíše slabší čtyři hvězdy, ale za Leonarda teda ty čtyři dám. 75% ()

Ellmariachi

U podobných filmů mám hrozný problém vydržet. Neustálé zvraty, kličky a postavy střídající strany dokáží moje oko a mozek rychle unavit. Ono ne že by to především s tím mozkem bylo složitý. I zde jsem potřeboval pauzu, ale nakonec jsem rád, že jsem to dal v jednom dni. Český název snímek vystihuje dokonale, protože postavy nemohou věřit jedna druhé ani pozdrav. A to i tehdy, když jsou všechny na jedné lodi. Díky tomu vznikají super situace, kdy levá ruka myslí, že ví co dělá pravá. Jenže ve skutečnosti je pravá ruka ta, která tahá za nitky. DiCaprio, je zde výborný jako prakticky kdykoliv. Russell Crowe si odvádí svoje, ale asi nejvíc se mi líbila role a výkon Marka Stronga. Respekt z toho chlapa doslova vyřazoval. Dlouho jsem podobný film neviděl a dlouho vidět nechci, protože mozek potřebuje odpočívat. 80 procent. ()

GodComplex

Ridley Scott se na stara kolena rozhodne neflaka a naopak do nas kazdorocne pumpuje davky velmi kvalitniho materialu. Je ale mozna skoda, ze se nad tim chvili nezdrzi a nevykouzli s tim neco vic, nez je posledni dobou zvykem. Minule American Gangster nebyl spatny, ale chybela tomu stava a nakonec to byl v podstate takovy gangstersky prumer. Body Of Lies je na tom sice lepe, ale opet bych to videl spis na lehky nadprumer, nez nejakou ultimatni dokonalost. Doby kdy Scott tvoril masterpiecy typu Alien nebo Blade Runner uz jsou nenavratne pryc, ale stejne by myslim vubec neskodilo, kdyby si nasel nejaky lepsi potencialni projekt, nez dalsi sterilni variaci na boj s terorismem, stravil s nim o neco vice casu a dal tak dohromady neco zasadnejsiho. Labirynth lzi ma ale stale spoustu pozitivnich aspektu, herci byli super, dokonce mi ani vubec nevadil DiCaprio. Crowe sice trosku zestarl a pribral, musi tak hrat vice manazersky zalozene role, ale zvlada to stejne dobre. Za zminku stoji jeste cool digitalni zabery z ptaci perspektivy a povedena hudba. 6/10 ()

O.Peta

Musím říct, že bohužel celkem průměrný akční thriller. Mé očekávání bylo větší... Zklamala mě první hodina filmu, kdy DiCaprio cestuje po všech státech... to jsem se pěkně nudil a chtěl jsem hodnotit 2* ale druhá hodina už byla lepší, konkrétnější, kde byl jasný cíl a tak mě to trochu vtáhlo do děje. Takže nakonec solidní ale už bych se asi znovu nepodíval. 60% ()

Riddick77

Ridley Scott je již rutinér, který ovšem zpravidla dokáže zaujmout řemeslnou prací, příběhem i vykreslením postav. Zde si vybral aktuální téma islámských radikálů a zpracoval jej z pohledu americké bezpečnostní agentury, lépe řečeno jednoho agenta, který se pohybuje v terénu. Příběh čerpá především z atmosféry, která byla v USA přítomna v době po 11. září, přičemž je nám představen systém spolupráce agentur na Blízkém východě. Postavy jsou vyprofilovány poměrně jasně, kdy divákovi nedává režisér možnost rozhodnout se o kladech či záporech, jak by se dalo dle reálné praxe čekat (nikdo není nevinný), protože vše je jasně dáno. Ovšem největší problém skýtá naivita některých situací, eventuálně logika uvažování některých postav + zcela idealistický závěr. I tak nadprůměrné akční drama, které poukazuje na realitu v islámských zemích a na možné praktiky amerických agentur, kterým jde především o výsledek a neřeší prostředky či potřeby místního obyvatelstva. Scott možná jemně poukazuje na fakt, že konflikt v Iráku (a obecně působení na Blízkém východě) není válkou, ale spíše " americkou okupací či mezinárodním terorismem". 8/10! ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)