Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

jda23

V prvom rade som držal palce hrdinovi, a v druhom zahral stale lepší DiCaprio, ktory by uz aj mohol stačiť na nominantov (ak sa nestane zazrak ako roku 2007 There Will Be Blood). Aj Mr. Scott to zmakol vo svojom lepšom štandarde, určite lepší ako do neba vychvaleny a preceneny Americky gangster. Vždy je samozrejme len a len dobree ak sa film ešte trošku vytiahne zo svojho cieľa, tunajšieho hodnotenia a konečného dojmu. min.82 % za spominane, 100ku nema nik a zostatkových pár per. niekde v nezaplatanyvh dierach (velmi dobre znamych frazach, ktore by uz v tomto roku ani pri takejto akčnovine nemuseli byť) resp. znama, lacna a rychlo vymyslena seria odpovedí, ktorá sa môže páčiť len víkendovým divákom .Aj celkovy dojem z príbehu. No divákom ako som JA (Gj),a to sa radim ku vacsine, to vyrušuje a už neplní účel ako kedysi, veď všetci rastieme, aspoň by sme mali. Russelovi ich dali do úst najviacm jeho opakom sa stal pán v saku, pri ktorom som obdržal dospievaniahodné ponaučenie(nie facku) a zdravší islamský rešpekt pred ich civilizáciou, nieže by som to potreboval( M. Strong- excelentný spoločník na konverzáciu ). Po skončení som si povedal že za malý potlesk to stálo, okrem dopĺňajúcich, žánrov (momenty drámy a špionáže) zostáva cieľovosť v realnej akcii a pre mňa zážitok z kapra : )) V Titaniku bol proste young. Pred zhliadnutim trochu priprava na tuctovinu (podcenene), ku fajn piatim nakoniec naozaj veľa nechyblo. Po niečo medzi 4,5 a 4,98 si zaslúžene prišlo vyzdvihnúť.Ta dáa. ()

Poker_Face

Začátek mě navnadil tak, že jsem po zbytek filmu očekával mnohem víc než jsem dostal. DiCaprio mě potěšil českým škorpionem, Crowe mě rozesmál svým metrákem a Strong si mě prostě získal. 3,5 hvězdičky. ()

FoxMulder

"Nobody's innocent in this shit." Jak trefné... Nejušlechtilejší pohnutky nemusí znamenat vůbec nic a každý tahá za své nitky. Kdo je hodný a kdo zlý se výceméně stírá a zůstává jen pachuť americké hry na bohy... ()

pulDag

Jeden z lepsich R.Scott filmu a rozhodne lepsi jak Black Hawk Down. Prvni pulka rychla a drsna, druha prekombinovana. Jinak velmi povrchni až jednoduche. No ale furt se na to kouka hezky. ()

waska

Tenhle film dává odpověď na jednu otázku. Ano, Leonardo DiCaprio je dobrý herec. Jinak Scottovi se tenhle snímek povedl, jako špionážní thriller to má vše, co film má mít, škoda jen, že neudržel nastavené tempo od začátku až do konce. Lží tam na závěr bylo trochu moc a nedalo se orientovat komu se dá věřit. Ovšem Mark Strong byl ledově výborný a jeho konverzace s DiCapriem jsou třešničkou na dortu. ()

DarkoCohen

Prostředí, které je momentálně ,,in". Jedna nadupanější akce střídající druhou. Sympaťák DiCaprio, který se víceméně úspěšně snaží přesvědčit nejen sebe, že on je ten pravý na to, aby zachránil svět před terorismem. Crowe jako jeho super arogantní šéfik, jehož bych co chvíli nejraději nakopla do řiti, abych si na konci řekla, zaplať bůh, že tam byl, protože mě po celý film udržoval ve střehu a dotvářel tak perfektní atmosféru dobra prolínajícího se se zlem tak těsně, že občas nebylo jasné, komu vlastně fandit. A Mark Strong, který mi v nejednom okamžiku připomínal Andyho Garciu v jeho nejlepších rolích. Tohle vše pod taktovkou Ridleyho Scotta, mistra akčního filmu. Nebýt celkem vlažného konce, nebylo by co vytknout. Takhle 4 a půl. ()

criticson

Skvěle rozehraný thriller plný drásavé hudby a efektních výbuchů,které si však ukously největší kus filmu. Na mezilidské vztahy zde nějak nezbyl čas,neboť Scott se do té teroriscké mise ponořil až moc hluboko a tak tu Leonardo jen běhá, Crow naopak sedí a kamera je tak energická,že film uplyne doslova jako voda. Jako akčňák bez chyby,ale od velmistra Ridleyho bych čekal něco víc nároného na mozek. ()

ecis

Slusne ale narychlo stoceny material o spionazi. Ako jeden z mala neospevujem Leonarda - velmi mi prekazal ten jeho drsnacky vyraz. Naopak, zabery s Markom Strongom musia potesit kazdeho filmoveho fanusika. Inak je to cele prilis pretechnizovane, predimenzovane, neautenticke. P.S: Velmi zbytocna "romanticka" linka. ()

E lan

Povedený drsný snímek, charakteristický v poslední době pro Scotta. Oba hlavní protagonisté Crowe a DiCaprio jsou vcelku zastíněni představitelem jordánské rozvědky Markem Strongem. Výborná hudba, dobrá atmosféra a věřím že realistické podání boje proti terorismu. Na druhou stranu nic moc převratného. Proto ***. ()

BDMarty007

Chtě nechtě musím tento film srovnávat se Spy Game, s nímž má mnoho podobného. Počínaje příjmením režiséra, přes základní osu příběhu. I herci jsou slušně vypárovaní: starý agent Redford zde nahrazen Crowem, mladý a stále trochu idealisticko- romantický operativec Brad Pitt nahrazen Leonardem Di Capriem, osudové dívky, blízký východ, mučený operativec, dokonce i palestinské uprchlické tábory... a i podobný konec. Z tohoto srovnání ale vychází Labyrint lží jako výrazně slabší film. Příběh je méně propracovaný, více na efekt, postavy poněkud zploštělé, ani atmosféra a zvuková stránka věci nejsou tak vymazlené jako u Spy Game. Russel Crowe tentokrát podle mého velmi nepřesvědčivý. Není to asi úplně jeho vina, ta postava je prostě napsaná tak, že není úplně jasné, zda je to karikatura, či zda je to myšleno vážně. V každém případě nepřetržitě telefonující RC, který si souběžně povídá s dětmi během vypravování do školy a souběžně řídí operaci, mezi řečí nechá popravit informátora ... je asi trochu pitomost. Leonardo Di Caprio podle mě vynikající, ale celý film prostě neutáhne. U mě to tedy mladší bratr Tony Scott tentokrát nad starším bratrem vyhrál úpně na plné čáře; a vůbec nechápu, proč se do tohohle Ridley Scott pouštěl. Není to úplně špatné, vidět se to jednou rozhodně dá, ale na víc než 3,5 to není. ()

AbelXavier

Soudoby thriller, kde prave znama fakta, aktualni udalosti (terotisticke utoky v Evrope, krize na strednim vychode) a spojitost se slozkami znamych teroristickych organizaci (al-kajda), dokazi snadneji zatahnout do deje. DiCaprio nezapre svuj osobity styl, at uz hraje agenta CIA ci bezneho oficira v padesatych letech. Nejvice, ale potesil Mark Strong a jeho nekonecna prehlidka obleku. ()

bakeero

Perfektní špionážní drama, jehož skvělou dějovou linii narušuje jenom milostná aférka Lea DiCapria... Hodně jsem si vzpomínal na knížku Nevidět zlo, která byla předlohou k filmu Syriana, ale mě sedla daleko více k tomuhle kousku. :-) ()

Ceberus

Na pět hvězdiček tomu něco chybí, na druhou stranu je to natolik kvalitní film, že se na něj dá dívat víckrát, takže tři by byly málo. Přestože film disponuje dvěma hvězdami, nejvíce mě oslovil výkon Marka Stronga v roli jordánského šéfa rozvědky. Love story se mi zdála do příběhu vložená dost uměle a nešetrně, ale nakonec byla využita pro zajímavý závěr filmu. ()

Dovlatovka

Zklamalo mě, že i přes dějovou gradaci nijak negraduje napětí...a celkově je ho tam vzhledem k prostředí méně než bych si představovala. Navíc mi přišlo, že chemie "po drátě" mezi DiCapriem a Crowem přiliš nefunguje. Půměr, bohužel. ()

vincchuppo

Musím uznat, že Leonardo DiCaprio si umí vybírat role. Stejně tak Russell Crowe a Mark Strong. Skvěle natočený thriller, který má spád, má napětí, má výkony, jak akční tak herecké, má pointu a baví od začátku až do konce. ()

danny_21

Na Ridleyho opět jen průměrný snímek, že by nám docházel dech ? Sterilní podívaná bez špetky pořádného vyprávění, snad jako by to mělo být honem, honem spíchnuté, ať už je to za mnou. Problematikou současného arabského světa za zabývá hodně snímků lepších než tenhle. Co se týče herců rak obtloustlý Russell trochu mimo mísu, všechno na sebe strhli Leo a Mark Strong - Ridley, s tou kvalitu to jde dolů, co se děje ? - 65 % ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)