Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

deckardx

Na Ridleyho Scotta pomerne malo velkolepe, ale i malo je nekdy dobre.. Filmu nevevodi ani jedna z hvezd jako Crowe nebo DiCaprio, ale opravdu perfektni Mark Strong, ze ktereho charisma a suverenost primo cisi... DiCaprio predvadi take strhujici vykon a jediny, kdo me trosku zklamal byl Crowe.. Na jednu stranu je pravda, ze ve filmu nedostal takovy prostor, ale na druhou stranu jsem od nej zvykly na neco, co zastinuje ty ostatni.. Tady se to moc nepovedlo.. Labirynt Lzi rozhodne neni spatny film, ale k tem nejlepsim od Scotta ma docela daleko.. Ale i tak prijemny pokoukanicko.. ()

Styxos

Labyrint šedého průměru, ve kterém se Ridley Scott dokonale ztratil. Škoda, kdyby s tímto snímkem přišel o pár let dřív, byla by to bomba. Ale v dnešní době plného agentů nemá šanci ()

horpe

Asi to není úplně pětihvězdičková záležitost, ale jelikož jsem dlouho žádný akčňák neviděl, tak mi to prostě sedlo. Dicaprio byl výborný. ()

jenik71

Politicko-špionážní filmy obecně moc nemusím. Tohle jsem zkouknul jen kvůli obsazení a také mě zajímalo, jak toto téma zpracoval Ridley Scott. A vůbec nezklamal. Nevím do jaké míry se to přiblížilo realitě (špičkových odborníků na mezinárodní terorismus u nás asi moc není), ale přišlo mi to dost povedené. DiCaprio se mi v roli agenta kupodivu líbil hodně a Crowe tentokrát tolik prostoru nedostal. Ten byl neustále tak nějak v pozadí s přiloženým telefonem u ucha. Přesto to zahrál také slušně. Není to asi film úplně pro každého a je třeba neustále sledovat, kdo, s kým a na koho kuje pikle. Kdo se vydrží soustředit a v labyrintu lží se neztratí, pravděpodobně zklamán nebude. Jako já. ()

Pecival

Vcelku sympatická sonda do světa podrazů a špehování. Nebýt závěrečných třiceti minut, které se mi nelíbily a přišly mě poněkuď nelogické, dal bych za 4. Vlastně celá ta linka s ženskou byla dost otravná, bez ní by to bylo určitě lepší. Velmi se mi líbil Mark Strong. ()

prasacimor

Skvelý špionážny thriller z exotického prostredia, ktoré je hlavne veľmi atraktívne prenesené na filmové plátno. Ústredné trio DiCaprio - Crowe - Strong, z ktorého chcem vyzdvihnuť hlavne posledne menovaného, taktiež bezchybné. Chvíľu som koketoval nad plným počtom, preto ma relatívne nízke hodnotenie a možstvo *** celkom prekvapilo. ()

milancecil

Po skvělém pětihvězdičkovém díle Black Hawk Down další syrové akční drama Ridleyho Scotta, v působivě napínavém a velmi dobře propracovaném příběhu plném zabíjení a krajně krutého násilí zavádí diváky do prostředí a situací při nichž se jim rozkrývají tajné bojové operace proti původcům nábožensky motivovanému terorismu, s napětím sledujeme činnosti speciálního tajného agenta Rogera Ferrise, mladého Američana působícího s podporou CIA v oblastech neklidného Blízkého východu, muže velmi užitečného a efektivně fungujícího díky své přizpůsobivosti, výborným znalostem a sžití s jinak obtížně srozumitelným a nepřehledným prostředím svých často krajně nebezpečných misí, kde lži, klamání, provokace jsou silnými psychologickými prostředky užívanými v boji mezi nejrůznějšími zájmovými skupinami, opravdu působivá a velmi slušně herecky obsazená filmová podívaná. ()

obivan568

Rozhodně nesouhlasím s tím, že Scott s přibývajícím věkem točí nesmysly. Labyrint lží je v první řadě parádní thriller, ve kterém sice chybí (na můj vkus) akční scény, ale vše je tak nějak vyplněno zajímavými dialogy nebo dokonce vtipnými scénami (návštěva u sestry tý ženský) S čím ale souhlasím je to, že Crowe je naprosto nevyužitý. Jeho roli mohl dostat kdokoliv jiný, který třeba pravidelně získává Zlaté maliny za herectví. Na druhou stranu chlapík jménem DiCaprio nám spěje jako hemeroid, který až praskne, dostane Oscara. (fakt mu to přeju) Sečteno podtrženo, Labyrint lží je skvělý film, který stojí za to vidět. - 85% ()

Maynard.

Skvěle natočený film s netradiční tématikou. Chvílemi se mi zatajoval dech. Ridley Scott je velice kvalitní režísér, který je shopen poměrně v krátkých intervalech točit jeden dobrý film za druhým. Arabská muzika mě u tohoto snímku elmi chytla a fantasticky dokreslovala tamní prostředí. Nezapomenutelný byl pro mě mazaný převoz chyceného agenta, jak jezdili dokolečka a udělali oblak z prachu. Clever :o) ()

Lukoboss

Mám z toho smíšený pocity. Na jednu stranu to byla dobrá špionážní akce ukazující moderní boj s terorismem, na druhou to mělo prostoje, které mně přišly zbytečné a nudné. Jasným plusem je samozřejmě herecké obsazení, které prostě hodnocení zvyšuje, i kdyby nechtělo. Pořád se rozmýšlím mezi 3 a 4... Asi nejspravedlivější bude tomu dát 3,5 (ve hvězdičkách spíš čtyři kvůli těm hercům). Čekal jsem od toho ale trochu víc ()

fabuloz

Ridley na stará kolena natočil perfektní film, který splňuje všechny atributy blockbusteru. Když prominu naplánování největšího rozuzlení až na samý konec, což u Ridleyho Scotta není novinkou. Myslím, že věrohodně zachytil tento SHIT dějící se na Blízkém Východě, kde je to hra byrokratů a hlavounů, kteří posílají své pěšáky proti sobě. ()

BMAJTZ

Opravdu jsem se ztracel. Uz od prvnich minut jsem se vskutku ztracel, nevim zda to bylo tim ze jsem moc nedaval pozor, nebo tim, ze pribeh nedava moc casu na to pochytit dej. Vsechno se deje tak nejak rychle a najednou nevite o co tam vubec jde. Ale budz, budiz na svete dalsi v rade prumernych filmu. ()

DeLaMorte

Výborné špionážní drama kterému ani snad ani co vytknout ba naopak mě opět velmi překvapil Leonardo DiCaprio,který zde zastínil samotného Russlla Crowea hmm myslím si že je opradvu film od filmu lepší.Ridleyho režijný rukopis je ve filmu dost cítit což nám umožnuje více ve filmu předvídat,ale i tak jsem byl chvílame dost napjatý a tento film hodnotím nadprůměr! ()

ZkuKol

Ridley Scott je tvůrce jež si už nemusí nic dokazovat, který si vybýrá nejlepší látky, herce, spolutvůrce z nejlepších. Body of Lies je toho důkazem. Skvělý špionážní thriller kde Caprio i Crowe hrají vysoký standard a Mark Strong jim sekunduje v takovém stylu, až je občas na plátně "přesvítí." Příběh je zajímavý, má spád i myšlenku. Formální stránka u Ridleyho funguje už tradičně navýbornou, takžerozepisovat se o hudbě,kameře či střihu je zbytečné. Jenže celému tomu filmu "něco" chybí. Zaujatost, chtivost, důvod vzniku, láska k materiálů, osobitost - nevím jak to nazvat. Je to prostě, jako vždy výjimečně kvalitní, film Ridleyho Scotta se vším všudy, žel po jeho konceny jste jím nedotčeni... 80% ()

Looser

Průměrné špionážní drama, které rozhodně není příliš akční a spíš leží a běží na dialogách dvou hlavních představitelů. Crowe mně ve své roli příliš nepřesvědčil a nevím jestli zrovna kvůli této roli se mu vyplatila přibrat ta vana co má na břiše. ()

KR4T4S

Ridley stále ve formě, není to sice jeho nesilnější dílo, ale natáčet pořád umí. Velmi kvalitní a inteligentní popcornfilm. ()

answer

Moc ukecané, moc spletité a moc pomalé. I přes detailní pohled na terorismus jsem se do děje nikterak neponořil a atmosféru Středního východu si nevychutnal. Leonardo DiCaprio a Mark Strong válí, ale i tak to pro mě byly opravdu dost dlouhé dvě hodiny. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)