Devil May Cry

• Japonsko デビル メイ クライ (viac)
Japonsko, 2007, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Tvorcovia:

Hideki Kamija

Kamera:

Kazujuki Óta

Misato Fukuen, Tošijuki Morikawa, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Fumiko Orikasa, Akihiko Išizumi, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka, Tomokazu Seki, Júdži Ueda (viac)

Hlavní hrdina Dante je lovec démonů a jiných podobných potvůrek, miluje pizzu a je obecně hodně "cool". V jednotlivých epizodách zachraňuje lidstvo před hrozivými démony při mnoha různých příležitostech (někdy i dost netradičních). Pro potřeby tohoto podnikání si založil vlastní podnik na hubení démonů s názvem Devil May Cry. V anime seriálu na motivy slavné herní série uvidíte mnoho démonů, hodně zbraní a také hodně krve. (Looser)

Zombiepod

Pomerne bežný a nevýrazný seriál, ktorý sa vykláňa z radu tuctových anime len vďaka značke, hudbe a sympaticky zobrazenej hlavnej postave. Chýba tomu (najmä v porovnaní s predlohou) väčšia hĺbka, zaujímavejšie postavy, a neurazila by ani lepšia nadväznosť epizód. Flegmatický Dante je však výborný, má to svoje úsmevné chvíľky, napínavé momenty a parádne epické bojové scény. Devil May Cry však zďaleka nemá takú šťavu, akú by si seriálové spracovanie kultovej hernej série zaslúžilo. ()

fallanga

Od DMC neočekávám dobrý příběh. Tedy, hrál jsem DMC: Devil May Cry a to mělo dobrý příběh, ovšem příběh není důvod proč to mám rád. Důvod proč mám tu hru rád je akce. Akce je hodně, je zběsilá, je brutální a je doprovázena skvělou hudbou. A tohle jsem čekal od anime. Příběh mě nezajímá. Bylo by pěkné, kdyby to mělo dobrý a propracovaný příběh, ale jeho absence mi prostě nevadí. Důležitá je akce. Bohužel, tohle anime ani v té akci moc nevyniká. Je jí hodně? Ano. Je zběsilá? Ano. Je brutální? Ano. Doprovází ji dobrá hudba? Ano. Ale přesto to není ono. Při zabíjení démonů jdou záběry velmi často stranou. Já chci vidět jak Dante rozseká démony na milión kousků. Nechci záběr mimo a pak vidět jen mrtvolu démona a potoky krve. Postrádá to kouzlo. Proto musím říci, že je toto anime celkem zklamání. Nebýt fanoušek her, tak to hodnotím hůře. Vlastně bych to měl hodnotit hůře, ono to opravdu za moc nestojí, ale to intro mě vždy donutilo si pustit další díl. A vzhledem k tomu, že během psaní tohoto komentáře poslouchám hudbu z intra, tak to nemůžu hodnotit hůře. Prostě to nejde, na to nemám srdce. Jsem rád, že jsem to viděl. I přes nižší kvalitu, je to pěkný seriál na odreagování. O ničem nepřemýšlet a jen koukat, jak Dante likviduje démony. Ale znova bych si to už nepustil. A to ani poslední 3 díly, které kvalitou převyšovaly zbytek série. Jednou stačilo. Ale intro zůstane v mém playlistu ještě nějakou dobu. Toho se ještě naposlouchám dost. Btw... remasterovaný Dante je mohem charismatičtější než ten původní. Nevím, jestli je v původních hrách stejný jako v tomto anime, ale tento Dante postrádá smysl pro humor. Jinak je naprosto stejný jako ten remasterovaný, ale ten smysl pro humor mi tady chyběl. To neznamená, že tohoto Danteho nemám rád. ()

Cortesz

Další povedený anime seriál, který ovšem postrádá děj a nehne se téměř z místa. Ovšem i přes tento nedostatek jsem se slušně bavil, ale pokud by bylo více částí než 12 a šli si stejnou cestou, tak bych to nejspíše vzdal. Mnoho podobných anime seriálů nakoukaných nemám, ovšem dovoluji si říct, že tento je spíše průměr, který ale dokáže pobavit. ()

pekas

Bohužel, ačkoliv anime hltám jak můžu, Dante mě za srdce nevzal. Důvody zde shrnuli jiní, já snad jen poděkuju LněničkoviT za překlad a možnost si tento seriál zažít s Cz titulkama. ()

Herr_Karotte

Zajímavé anime, které by však mohlo být dějově lépe zpracované - až na pár výjimek u konce série na sebe děj z jednotlivých dílů nenavazuje. Hru jsem nehrál, některé cool věci šly mimo mě a poslední boj mi připadl nic moc, nicméně celkový dojem lepší ***. ()

MartinTerran

Všechny díly jsou podle jednoho můstru, ale není jich zas tolik tak se to ani nestihne okoukat. Ze začátku mi přišli díly slabší, ale postupně jsou lepší a lepší. Každý díl má svůj vlastní (většinou povedený) příběh, což obdivuji co vše za 20 minut stihnou a vše nakonec vyústí ve finálová souboj, z kterého vyjde jen jeden živý. K postavě Danteho je to klasický zhýralec co má téměř vše na háku, ale za práci umí vzít když z toho kouká odměna. Nejlepší jeho extrémně rychlé pistole a super meč přesně jako ve hře. Hodnocení: 77/100. ()

DExUS

Toto anime bolo vytvorené snáď iba pre komunitu fanúšikov hry Devil May Cry pre playstation, preto som od toho ani nečakal žiadne zázraky. Výborný opening so skvelou hudbou, to ma upútalo ako prvé. Veľký meč a frajer čo požiera iba pizzu, noo trocha moc "drsňácke" ale budiž. Chabý skoro až neexistujúci dej a suché vtipy, presne ako sa dalo čakať. Nebol som vôbec fanda DMC série hier a až po pozretí anime som utekal do obchodu kúpiť svoju prvú, DMC4, ale na rovinu poviem že hra bola o mnoho lepšia ako anime. Správne hodnotenie by malo byť rozhodne 3/5 ale nemôžem si pomôcť ten opening tomu dodáva proste tu hviezdu navyše. ()

3KAVKY

Trvalo mi půl roku shlédnout všech dvanáct epizod tohoto seriálu. Tak moc mě to nebavilo. Sám to nechápu obvykle na mě kombinace nadpřirozena, super síly a krvavé akce působí. ()

maldoror16

Pro mě celkem zklamání... Dlouho jsem si tento seriál šetřil a těšil se na něj. Bohužel obrovským jeho nedostatkem je naprostá roztříštěnost do jednotlivých minipříběhů-epizod (naštěstí jen 12) a absence hlavní dějové linky, která jen absolutně neznatelně probleskuje kdesi na pozadí. Animace je fajnová, ale průměrná, neoriginální a dnes již celkem okoukaná. Jednotlivé příběhy jsou vesměs dost slabé a chatrné, postavy, včetně těch hlavních, se také nijak extra nevydařily. Hudba je v pohodě, takový průměr rock, ale sedí to. A k tomu lepšímu: to zdaleka nejlepší na celém seriálu je samozřejmě hlavní cool hrdina - Dante. Ten se jako fakt povedl, má obrovské charisma a v podstatě celé to drží jen na něm. Ani nevadí, že není nijak originální, neb v něm lze na první pohled nalézt mix Alucarda (Hellsing - kterého já nikdy nemusel, takže Dante u mě vyhrává na plné čáře...:) a Gatsua (Berserk - samozřejmě díky velikánskému meči, každopádně na Gatsua a Berserka nemá nic a nikdo..:.). Nakonec poslední dva díly konečně šlapou, jak mají, ty mě bavily dost, ale závěrečná bitka - WTF! nevýrazná, nekrvavá, odfláknutá dvěma "střihy" - pohřbila celý seriál do šedého průměru zapomnění. Kolem a kolem, podtrženo, sečteno: ucházející jednohubka, podprůměrný zážitek se slušným finále a zatraceně podařeným a parádním hrdinou, který to zachraňuje na velmi slabé 3* = 50%. ()

Haggy

Jakožto fanoušek herní série jsem se tetelil blahem. Nejenže seriál doplňuje herní příběh, ale zároveň představuje postavy, které se následně objeví i v herní sérii. To ale samozřejmě k pozitivnímu hodnocení nestačí. Perfektní soundtrack, jak už u DMC bývá zvykem i v herním světě je zde samozřejmě přítomen. Dante je v seriálu poněkud depresivní a skleslý, což se odráží i na celkové náladě seriálu, ale i tento posmutnělý hlavní hrdina to v každém díle umí pěkně roztočit a vykouzlit úsměv na tváři.  Jediné co mi zde chybělo, je delší akce a více známých tváří z herní série. Vesměs se jedná o nenáročné anime, které člověka sice nedonutí přemýšlet, ale charismatické a vtipné hlavní postavy to ruku v ruce se zajímavými přiběhy zachraňují. ()

Tsuki003

Devil May Cry... u mě se při tomhle anime perou dva dojmy. Ten první je něco jako "Ježišmarjá, to je bombastický, ten Dante je drsnej..." a ten druhej je "Je vidět, že to má jisté nedostatky." Nakonec mi z toho vznikly čtyři hvězdy. Dante je neobyčejně skvělá postava, má svůj vytříbený styl, a to, že má rád jahodový pohár z něj infantilního trapáka rozhodně nedělá. Ale 12 epizod je pro rozlet charakterů, nějaký příběh a hromadu hnusáckých démonů prostě málo. A to ještě neřeší, kam nacpat všechny ty mazácký souboje. Že je to původně hra, to poznáte na první pohled podle toho, že se absolutně všechno odehrává na bojovým placu. Mám dojem, že u tvůrců nevznikla ani snaha nějak všechny ty epizody propojit příběhem, otázka ale je, jestli to nakonec nebylo dobře. Možná by si Devil May Cry zasloužilo pokračování, na druhou stranu, v nejlepším se má přestat... P.S.: Sdělovala jsem po dokoukání své dojmy kamarádovi: "Ten Dante... to se nedá. Úplně mi z něho samy padaly spoďáry..." On na to: "Nekecej, já tě znám. Vsadím se, žes je sama zahodila už u druhý epizody..." Není nad dobré přátele, co vás znají, a přesto vás mají rádi ;) :D ()

LuKiss

Dvě hvězdy jen za pěknou animaci... ale jinak je celkem jasně vidět, že se příběh prolíná s hrou, protože si nikdo nedával moc velkou práci s příběhem. Scény v anime jsou spíš před a po zápasové filmové scény ze hry... Když už mě zklamal děj jednotlivých kapitol, těšil jsem se co vymyslí hlavní zlosyn, že o to bude velkolepější finální bitva, že konečně Dante kromě toho že umí dost rychle střílet vytasí i nějaký ten trumf... Ne... Prostě ne... Boj trval asi minutu a půl a byl pro mne opětovným potvrzením, že cokoli podle hry v podstatě nestojí za koukání. ()

Woyczek

Existují tři důvody proč se na tenhle seriál dívat. Hlavní hrdina, kterej je děsnej pohodář, pořád se láduje pizzou , jahodovým pudinkem a nic ho nerozhází, jeho expartnerka, která je děsná kočka a úvodní znělka s hudbou, která se opravdu povedla. Zároveň existují tři důvody, proč se nedívat. První, expartnerka hlavního hrdiny se v seriálu neobjevuje až zas tak často. Druhý, všechny bitky jsou na jedno brdo, Dante vytáhne pistoli a démona rozstřílí, silnější soupeře případně rozseká mečem. Třetí, jednotlivé díly na sebe nenavazují, což nemusí být na škodu, ale pak se každý díl nápadně podobá druhému. Tenhle seriál je fakt jen na oddech a nic víc od něj nečekejte. 50% ()

RyuzakiSE

Na začátku chci říct, že nebudu hodnoti hru, protože jsem jí nehrála. Mé dojmy jsou takové, že se jedná o klišé vraždění démonů a nepodstatných řečí. Děj tam nevidím skoro žádný, vlastně žádný, nepočítám-li stále honění se za démony.. Pokud hra příběh má, mohli autoři příběh 'vdechnout' i do seriálu, protože tohle akorát lidi, co hru nehráli, odradí už u 3. dílu. Všechny díly, jakoby byly jen stereotypy pořád dokola, jen by se měnily postavy. Navíc protivníci jsou spíš roztomilý ňoumové, které dotyční zabijou do pár vteřin bez škrábnutí. Vše uzavírá naprosto nepřemožitelný Dante, Miss Lady s otřesným dabingem (vůbec se k ní nehodí) a malá Patty, která je tam víceméně jen na ozdobu. ()

Tycygo

Devil may cry vás poprvé nadche perfektní úvodní muzikou, podruhé přímočarou a svěží akcí, potřetí zajímavou zápletkou, počtvrté charakterem hlavních postav a popáté nečekaným rozuzlením. No a pošesté vás zklame svou krátkostí a do určité míry jednoduchostí. Doporučuji, pokud je pro vás Death note a jim podobné příliš složité a zbytečně komplikované zápletky vás nebaví. ()

Natsumi

Protože je božské. Sice by potřebovalo víc dílů, víc vysvětlení, snad i víc propojenosti... vlastně má spoustu chyb, ale i tak je mojí srdcovkou a zcela neobjektivně těch pět hvězd dát musím. Dante má svoje kouzlo. ()

IronicY

[Po sedmi epizodách drop] Dante je sympatický cápek, který nemá rovného soupeře. Nemá rovného soupeře, což ho v podstatě dělá otravně nesmrtelným. Bohužel Patty mi do celého konceptu nesedla. Pravda, je potřeba mít v rámci možností roztomilou postavu mezi drsňáky. Ale aby ve světě plném démonů a moře krve dostala tuto úlohu malá holka? Kromě jedné epizody, ani neposouvá děj dál. Děj se nese v každodenních záležitostech, stejně jako Júkoku no Moriarty (TV seriál). První tři epizody jsou napínavé a plné zvratů, ale později je to jeden velký stereotyp s hromadou omáčky a kecání okolo. ()