Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Prubner

Problém je, že charaktery hlavních postav postrádají jakoukoliv soudržnost. Co si mám myslet o hlavním hrdinovi ? Pohrdá celebritami a zesměšňuje je, ale přitom je obdivuje a chce se stát jednou z nich. Chce se stát slavným, a přitom dělá všechno pro to, aby se jím nestal, protože se odmítá podřídit pravidlům. A v poslední čtvrtině si to najednou bez jakéhokoliv důvodu rozmyslí a začne lézt celebritám do zadku. No a na konci si to zase bůhvíproč rozmyslí a do zadku jim lézt přestane. A takhle by se dalo pokračovat. Simon Pegg to svým podivným výkonem ještě dorazil. A postava Kirsten Dunstové ? Ta hrdinu nesnáší a pak ho zcela bezdůvodně miluje ? Všechno je to zmatené a absolutně nepřesvědčivé. Z Megan Fox taky nejsem nadšený. Je sice krásná, ale zároveň má poněkud tupý výraz (mluvím o herečce i o postavě). Autoři si zkrátka s hrdiny dělají, co chtějí, a postavy se chovají ne podle svých charakterů (které stejně nemají), ale podle libovůle autorů. Můžou udělat absolutně cokoliv, aniž by to bylo divné. Tento film nemá vůbec co nabídnout. Nedívejte se na to. ()

LuNaj

Skvělý Simon Pegg a krásná Kirsten Dunst ve filmu, jehož 110 minutová stopáž vám uteče rychleji, než si stihnete zatančit prasečí taneček:-D ()

macetoma

Tato sonda do života "high society" je skutečně neskonale milá a zábavná. Začátek a rozjezd je takový pomalejší (jak už to u těchto anglických komedií bývá), ale pokud vydržíte a nepřepnete na jiný kanál, budete odměněni skvělou zábavou. Dávám 4 hvězdy. ()

miki68cz

Bohatství je pomíjivé a sláva je prodejná děvka - jak výstižné. Odpočinková komedie jejímž vyvrcholením budiž láska, k níž scénář je dobře znám. I přesto je zpracování nové díky Simonu Peggovi, který hraje skvěle a Kirsten Dunst je krásnější než kdy předtím. Netřeba zmiňovat přítomnost Big Lebowskeho, který je zde pouze příjemným doplňkem povedeného celku. DOPORUČUJI ()

Pavel_Pan

Místy je to i vtipné a místy dokonce i trochu nové. Ale jinak se jedná o oslavu buranské upřímnosti zkompilovanou s kdečím : romantikou i kritikou. ()

kubas369

Simon Pegg je možná jen anglickej pitomec ale já toho blba mám prostě rád. Pohodovej romantickej filmek který nijak nevyčnívá ale taky nezapadne. Jediná nevýhoda týhle odychovky je, že se až moc o něco snaží. ()

Mykhaluu

To byl teda zajímavý gulášek, který není pro každého... :) Zpočátku byl Simon Pegg neskutečné hovadský, že jsem myslel, že to nedodívám. Pro mě dost přehnáno. Že by ve Vanity Fair prošly takové úlety?!? No, holt "New York! New York!" :) Následná romantičtější část už byla pro mě snesitelnější a víc mě zajímala. Pane J. Bridgesi, prosím neholte se do svých rolí (ani na doma)!!! Pár fórků hodně povedených, u mě vítězí "překračovací scéna" v těsném závěsu s primitivně "kýchací scénou"...! :D :D :D ()

Kubi21

Povedená komedie, která stojí na výkonu Simona Pegga, a ten dělá co může a je parádním tahounem. Skvěle mu přihrává báječný Jeff Bridges a krásná Kirsten Dunst. Nebýt toho částečného a dočasného zparchantění hlavního hrdiny, tak to bylo za plnou palbu. Bavil jsem se. ()

Matte27

První polovina filmu mě nebavila, dokonce i nudila. V třetí čtvrtině začal film gradovat (nejlepší část od setkání se šamanem-zubařem až po následující ráno) a doufal jsem, že už ho nic nezastaví. Bohužel, zastavil. Přesně ten postup, co se mi hnusí u většiny amerických snímků. Hrdina padne na úplné dno z něhož nějakou radostnou náhodou eskaluje na pozici naprostého šťastlivce. Pak už jen následuje vystřízlivění/uvědomení a sladký happy end. Fuj. Kdyby se Sidney vyspal s Megan Fox, která mě v tomto filmu spíše odpuzovala, alespoň by pro mě byl ten film stravitelnější (čímž nechci tvrdit, že byla krásnější než Kirsten Dunst. Tato roztomile vyhlížející blondýnka už mě stihla zaujmout svou přirozenou krásou již ve více filmech). Takhle se zbytečně ze skvěle bezohledného, nadutého a především SVÉHO hrdiny stane "úžasnej chlapák a la princ na bílém koni" a kvality filmu jsou ty tam. Simona Pegga mám rád, ale zde mě jeho výkon nepřesvědčil. V porovnání s úžasnou Hot Fuzz, kde předvedl geniální výkon mi tato role přišla nevýrazná. Zkrátka by toho troubu zahrálo každý druhý "béčko". Dost mě také zklamal obsah filmu vzhledem k jeho názvu. Čekal jsem lhostejného, egoistického cynika, jež si svou povahou dokáže znepřátelit naprosto všechny. Tady z toho vyváznul ještě docela dobře. ()

mirkath1

tenhle styl humoru se mi moc líbí. Osobně si myslím, že v šoubyznysu to ale bez pokrytectví a vlezdoprdelkování ani nejde. Pokud někdo neuspěje je nula a všichni se otočí zády. Takže prozření se v tomto světě moc nenosí. ()

anyonecek

Nevšední zážitek vidět Simona Pegga v roli, kde se hraje i na romantiku. Sice zde převažuje ta komická část, ale Simon Pegg je opravdu všestranný herec a zvládl tu i dramatickou a romantickou část na 1*. Byl jsem mile překvapen, že film krásně ubíhal a rozhodně jsem se nenudil. Navíc herecké obsazení opravdu výborné (velice mě potěšila ůčast Katherine Parkinson a Chrise O'Dowda) a velice jsem se pobavil, našlo se tu pár dobrých vtipů. ()

Verunka84

Nemuzu si pomoct, ale docela jsem tomu blbeckovi fandila, ale ne aby dostal Megan Fox (ktera mi vubec neprijde hezka) ale aby dostal Kirsten Dunst. I killed Kuba ... ()

MartinTerran

Filmy se Simonem Peggem jsou vždy zárukou dobré zábavy. I zde je klasická romantická vložka, ale je tu dost skvělých hlášek a vtipných situací, které mě pobavily. Příběh zde taky není nikterak originální, ale na komedii tohohle typu bohatě postačuje. Já jsem se dobře bavil, takže 4*. Hodnocení: 74/100. ()

erapo

Tak ak Con Air je najlepším filmom všetkých dob, tak tento film je minimálne komédiou roku! I keď sa musím priznať, keď som si prečítal, že sa jedná o britskú produkciu, nečakal som od toho veľa - suchý humor, suché scénare a pod. (Hot Fuzz je výnimka), ale tento film ukázal, že aj britský humor môže byť vtipný a to vďaka Simonovi Peggovi. Simon sa pomaly ale isto derie na vrchol svetových komikov. Kirsten Dunst je tak skvelá herečka, že sa jej asi nič nedá vytknúť, i keď možno by som jej talent viac využil, pretože som si ju v tomto filme takmer ani nevšimol pri hereckom koncerte Pegga. I keď klasické presladené romanťáky sú skôr pre ženy, tento film si s chuťou môžu pozreť aj muži a za odmenu ešte uvidia aj nádhernú (i keď od herectva vzdialenú) Meggan Fox. ()

lmc

Svižné a neskutečně zábavné! Tento film mě z letošního výběru dostal pravděpodobně nejvíc, Simon Pegg dokonalý, Kirsten Dunst naprosto rozkošná, Jeff Bridges v jedné ze svých nejlepších rolích a Gillian Andersons skvělá třešnička na dortu. Je to vtipné, má to šmrnc a přál jsem si aby to nikdy neskončilo! ()