Píše sa rok 2019. Zemou sa prehnala neznáma nákaza, ktorá premenila väčšinu obyvateľov na upírov. Ľudia teraz patria medzi ohrozený druh. Sú nútení ukrývať sa pred upírmi, ktorí ich usilovne udržujú na pokraji vyhynutia, aby sa mali čím živiť. Edward Dalton je vedec, ktorý sa odmieta živiť ľudskou krvou a snaží sa vytvoriť umelú krvnú náhradu, ktorá by dokázala udržať upírov pri živote. Času a nádeje ale zostáva len veľmi málo. Napokon Edward stretne Audrey, ľudskú ženu, ktorá sa ešte nepremenila, a tá mu pomôže k prekvapujúcemu objavu. (TV JOJ)

DJ Kritik

Spočiatku som si hovoril, že už tí upíri sú čím ďalej v úplne každej blbine. Ale neskôr, som si to celé v pohode vychutnal. Niektoré nápady mi síce akosi nešli stráviť, ale potom som už všetko hodil za hlavu a tak nejak to celé nabralo druhý dych. Myšlienka z filmu: "Tak a teraz si človekom... a teraz je čas na strach a smrť" Vtiahnutie do deja: ** Horor:* Sci-fi: * ()

Black3R

Dám 5 HV. lebo už dávno som nevidel takto dobre zložený film z upírskej spoločnosti, upíroch, lovcoch upírov a to celé je už posunuté 10 rokov po vypuknutí epidémie, a ľudstvo je ohrozený druh! Super! ......90% ()

RoninNiro

Po hnusnom otravnom Twilight-e, konečne po dlhej dobe film o upíroch na štýl Blade, pri ktorom sa da aj oddýchnuť. Nič zložité od takýchto filmov totiž neočakávam. "Interview s upírom" už ťažko niekto prekoná. Pohodlne sa usaďťe a oddychujte pri na nič sa nehrajúcom jednoduchom horore plnom krvavých jatiek a ohyzdných mutantov a ako bonus si Ethan Hawke zopakuje svoju úlohu z Gattaca. ()

pekas

Viděno druhý den po Kazatelovi a líbilo se mi to ještě víc. Ano i na tomhle filmu se dají najít nedokonalosti, ale nemám chuť se jimi zabývat, protože film jako celek se mi zamlouvá na slabších pět hvězd. 84%. ()

Mara12

„Být člověkem ve světě upírů je bezpečný jako píchat dolarovou kurvu.“ Skvělý William Dafoe je ukázkovej drsňák a ještě ke všemu trousí bezvadný hlášky, i zbytek hereckého ansáblu si zaslouží pochvalu. Film je společenskou kritikou, zvlášť toho, že humanita v dnešní době je stejně jako lidská rasa v Daybreakers jaksi na vymření. Konec byl sice trochu hrrrr, ale ať nežeru 70% (no Bella, no Edward, no ugly high school lovestory). ()

Lenii

Takže, začnu trochou kritiky. Podobnost se Stmíváním opravdu zajímavá: Stmívání - Svítání, hlavní hrdina upír Edward - (a nečekaně) hlavní hrdina upír Erdward, nepije lidskou krev - (a hele) taky nepije lidskou krev, má lidi rád. No, alespoň, že že lidská kámoška není Bella. :-) No, ale teď vážně. Téma upírů fajn. Jak je pojato, že lidé začínají "být nedostatkovým zbožím", je také zajímavé. Líbí se mi myšlenka, že když upíři pijí upíří krev, tak je ta krev špatná a ničí je. Ovšem to, že je přeměňuje v okřídlené potvory, to už je moc. Vyléčení upíra sluncem mi přijde taky trochu divný. Ale co se mi celkově na filmu zamlouvalo, tak to byl konec. To, že znovu přeměněný upír v člověka a jeho krev léčí a přeměňuje upíra, co se z něj napije, tak to bylo něco, co jsem nečekala. Překvapilo mě to. Nevím proč. Spíš jsem čekala, že upíra taková krev zabije než vyléčí. Ale opak je mnohem lepší a na konci je dobře naznačeho, že léčba tak může pokračovat geometrickou řadou. Abych to shrnula, tak celkově se mi film opravdu líbil, ale ony zmíněné drobnosti a také podobnosti se Stmíváním, mi to rušily, a tak jsem neměla kompletní pěkný zážitek. Ale zase se mi líbilo obsazení a charaktery postav. Suma sumárum 3 hvězdy. Tedy 75% ()

Vykuk

Lepší průměr upírských filmů, zase trochu z jiného pohledu, jiného společenského uspořádání, celkem zajímave, jen poněkud šedivé a nevyčnívající z řady. Ale na jedno skouknutí dobré. ()

subic

Celkem originální upírovka, navíc slušná výprava a barvy. Willem Dafoe hraje zase jednou kladnou roli. Jinak je to ale béčkový akčňák se spoustou nudných chvil a to není třeba vidět víckrát. ()

XXXXXXXX

Tak jsem zvědavej, co za ty 4 roky přijde. Rok 2019 není zas tak daleko. Není nad zvuk křupnutí, spojený s rozprsknutím upíra do všech světových stran. ()

DassemUltor

Ho hou! Proč ta modrá? Už jenom kvůli té poezii krve na konci jsem měl chuť dát plné hodnocení. A dokonce tam byla i myšlenka - upírská chamtivost a krátkozrakost vedoucí k jejich vyhubení. To je přece náš případ! Čekal bych, že intoši ocení. A ten starý borec z jurského parku: víš, ta pravá krev má jedno aroma co se nahradit nedá - strach. To jsem měl kalhoty plné života. Ten si to fakt užíval, borec. Sexy mamina hlavní byla taky super. A scéna pálení socek co neměli na krev? Docela síla, v jakém bodě to začneme dělat i my? Ne že bych to schvaloval, jen se těším až nebudeme mít co jíst, jak se určitě budou všichni předhánět v solidaritě - haha! Snad jen ty komp triky mohly být trochu lepší :( ale jinak cajk! ()

Brano

Film s veľkým potenciálom, ktorý ostal nevyužitý. Trochu netradičný upírský film, kde tentokrát sa skrývajú ľudia a väčšiu časť populácie tvoria upíry, ktorí lovia ľudí aby sa nepremenili na "mutantov". Zo začiatku ma to celkom chytilo. Výborný Ethan Hawke stvárnil svoju postavu dosť presvedčivo a takisto aj Dafoe a Neill. Malo to nápad, zopár slušných akčných scén a pomerne aj napätie. Bohužiaľ približne od polovice filmu akoby autorom dochádzali nápady a mne to už miestami začínalo pripomínať skôr nejaké béčko. Záver bol dosť odfláknutý. ()

Tominni

Je rok 2019 a lidé už tvoří pouhých pět procent celkové populace. Na zemi vládnou upíři a lidská krev dochází a místo ní přichází hlad. Jako řešení vypadá výzkum krevní náhražky.....nebo.....? Celkem povedený film, který má dobrou atmosféru, výpravu, napětí a hlavně dobrý nápad, ke své škodě však ten potenciál nedokáže přeměnit na lepší film. Škoda. ()

Mamlas

Většinou opovrhuju filmy o upírech. V tomto případě ale udělám výjimku, protože tam byla lokální logika, bylo to hezky natočeno i zahráno, nepůsobilo to laciné a promyšlený byl konec, který dával smysl. ()

mrclTV

Väčšina upírskych filmov je o tom, ako zubáči bojujú o svoje miesto na slnku (hehe) proti väčšinovému obyvateľstvu. Ale čo sa stane, ak to otočíme a upíri už dávno prevzali svetovú nadvládu a začnú riešiť iné problémy? To sa často vo filmoch nevidí. Avšak to je asi jediný poriadny klad tohto filmu. Zvyšok nie je nijako oslňujúci (hehe). Zápletka a jej rozuzlenie stoja na veľmi vratkých drevených koloch. ()

Erichy

No, že to bude až taková kravina, to jsem opravdu nečekal. Obrovské zklamání. Takhle, jak jsem se smál některým scénkám a efektům, jsem se dlouho nenasmál. ()

Zodiak

:( Velke zklamani. Tri hvezdy s odrenyma usima za super Sama Neilla. Dafoe pusobil spis komicky nez jako kick-ass macho. Scenar celkem zajimavy, nektere sceny maji paradni gore atmosferu ale sterilni postavy a nudne dialogy posilaji tento film do tezkeho prumeru.....Skoda ()

CrazymanM

Škoda,čekal jsem trochu víc.Nebylo to úplně špatné,ale určitě se tento zajímavý námět dal víc využít.Efekty byly dobré a závěr samozřejmě klasicky otevřený,kdyby náhodou...! ()

sirrgulo

Ponuré interiéry obývané upíry se střídají s prosluněným dnem, ve kterém slunce září snad víc než ve skutečnosti a je na jeho září opravdu hodně upozorňováno. Skvělý kontrast mezi světem upírů a lidí, kterým je dáváno jasně na jevo, že lepší je být smrtelníkem. Snímek nám sice nabídne několik nelogičností, hlavně v závěru (nejdřív příjezd auta a poté objevení Dafoa, taky mi zbytečná přišla být ta spousta krve i dost akce. Film mohl být velice originálním dramatem odrážejícím v úpírech lidské slabosti. Spierigové mají spoustu nápadů jen je škoda, že ne všechno dotáhli dokonce a chtěli nakonec potěšit i méně náročné diváky těšící se na krev a akci, která je největším záporem celého snímku. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (viac)