Colee (Rachel McAdams) a T. K. (Michael Peňa) se vracejí po zranění z Iráku na měsíční propustku do Států, každý za jiným účelem. Colee chce vrátit rodičům svého zesnulého přítele jeho kytaru a T. K. míří za svou snoubenkou. Náhoda je dá dohromady s Fredem (Tim Robbins), který skončil svou vojenskou službu a míří domů plně se věnovat rodině. Společně na cestě za svými známými prožívají neobvyklou road movie plnou překvapení, nečekaných zvratů, tragédií, náhod a paradoxů, která postupně vyústí ve výsledek, který nemohl nikdo z nich předem předvídat. (Fallen_One)

merigieren

Klasika, cesta 3 veteránů, kteří se vrátí domů. kde na ně nikdo nečeká. Takže si prožijí zklamání, cestují spolu a vzájemně se podporují. Nakonec se nezávisle na sobě znovu setkají u další výpravy za skalpy. A taky se na to hezky kouká. ()

mala_kea

Názorný příklad čistě průměrného "cestovního" filmu s občasným vtipnějším, (občas i trapnějším) humorem, který rozhodně nenaštve, spíše uklidní rozhádané rodiče. ()

atmen

Těmhle štastlivcům kteří se vracejí z války z Iráku na dovolenu není radno závidět. Sice na jejich road movie po spojených státech zažijí ještě drobné radosti, v jejich nepřítomnosti se vše okolo změnilo (povětšinou k horšímu) a oni i když o armádě nechtěli už ani slyšet a udělali by všechno, aby tam již nemuseli, chtě nechtě nemají jinou možnost, než se vrátit tam, kde člověk nemůže plánovat ani den dopředu... ()

Rokle

Po necelých dvou hodinách mi ze všeho nejvíc bylo líto, že musím z toho auta vystoupit :) Moc příjemné, nenucené a ty tři k sobě váže zvláštní kouzelné pouto. I když platonicky miluju Rachel McAdams, tak mě hlavně zajímalo, jak si dokázal Neil Burger poradit s road movie, která v původní premise vypadala jako další z řady odhadnutelných a nepřekvapujících story. P.S. Aby to Rachel nebylo líto, tak se přiznám, že bych se vedle ni na to zadní sedadlo posadil bez mrknutí oka :) ()

Rockerman

Už už se zdálo, že bych mohl dát 5*, ale ten konec se nějak zašmodrchal, nevědělo se kudy kam a tak jsem se vrátil na čtyřku. Jinak bezesporu velmi pěkná hořko-sladká komedie, tak zvaná road-movie. Takové neobvyklé příběhy mám rád, kdy se zcela náhodou dostanou do jednoho auta tři lidé, kteří se před tím vůbec neznali. Všichni tři ale mají jedno společné a to je válka v Iráku, ve které bojovali. Ve vypůjčeném autě jednou napříč Amerikou a zažívají, tu úsměvnou a jindy zase dramatičtější situaci. Děj plyne pomaleji, ale není to na škodu, aspoň se mohou tito tři vojáci (dva chlapi a žena) lépe poznat a posléze i spřátelit. Byl jsem spokojen a myslím, že 75% si tento film plně zaslouží. ()

MickeyStuma

Velice emocionální příběh tří povahově odlišných vojáků, svého času v civilu, hledající místo ve svém životě, poznávající pospolitosti hlavního proudu dění a jednoduchostí přátelství prokousávající se vlastních bouřlivých životních situací. Výborně napsaný scénář tzv. road movie doslova dýchá přátelstvím, vzájemného porozumění a neochvějností všech nástrah osudu. Tempo vyprávění se veze v pohodovém a nenudícím rytmu. Ono je v tom také kapka poetiky a artového rozhraní, což vytváří i něco z uměleckého pohledu na danou věc. Tento snímek je zkrátka příjemnou podívanou zanechávající i příjemný pocit. ()

Blaogranas

Parádní překvapení. Od filmu jsem si moc nesliboval, ale o to více jsem si užíval každou jeho minutu. Takové příjemné a hlavně nenucené dílko jsem už nějakou chvíli neviděl. Tim Robbins je prostě borec, Rachel takový spontánní snílek a M. Peňa mi ze začátku sympatický nebyl, ale tahle apatie vzala brzy za své. Téměř po celou dobu jsem se usmíval všem příhodám a zároveň si uvědomoval, jak neskutečně těžký musí být pro takové vojáky návrat domů. Domů, kde je ale nic nečeká a kde nic nepoznávají nebo už je tam prostě nic nedrží. Pro mě dnes za 90%. ()

Porp

Chce sa to tváriť ako psychologická dráma na spôsob road-movie s originálnou zápletkou a netradičnými postavami, ale má to jeden háčik. Celé mi to prišlo až moc silené. Nedokázal som uveriť konaniu postáv, ktoré sa sotva poznajú. Je tu až moc evidentná snaha žmýkať z diváka emócie, a preto niektoré scény pôsobia tak trochu pritiahnuté za vlasy. Jednu hviezdičku pridávam za nečakaný koniec. ()

GIK

Film slabé 3*, především za až vtíravě ustaranou mladou dvojici, která svým přehnaným pečovatelským elánem dohání postaršího vojáka téměř až k sbevraždě. Rachel McAdams +1*, politické téma roztomilých amerických okupantů v Iráku na dovolené -1*. ()

Gixian

Strašně příjemné, lehké a slunečné, s velice příjemnou hlavní trojicí. Zároveň však poněkud prázdné, bezcílné a nepřevratné. Tři hvězdičky jsou to rozhodně kvalitní, ale na tu čtvrtou tu toho pro mne prostě není dost. ()

salamandrr

Ani jsem to nedokoukal, prostě nuda. Kecy o ničem a slovo komedie vloudil do popisu někdo kdo se směje při luštění hádanek na zadní straně cereálních snídaní ()

Lucas87

Taková road movie o cestě válečných veteránech z Iráku na cestě domů, se nečekaně sejdou 2 muži a jedna žena, mezi němi se po cestě vytvoří přátelství pevnější než jejich vlastní zázemí doma, a po dlouhé strasti plné cestě... odejdou jako přátele opět do Iráku. Film mě mile překvapil, má takové zvláštní kouzlo a ukazuje, za jakých okolností lze získat nové přátele. Za mě 75 - 80 % ()

AbelXavier

Komentujici se kolem pozastavuji nad podivnosti pribehu, pritom prave tento film je vice ze zivota, nez drtiva vetsina dnesnich bijaku. A ze se v nem nic nedeje? Ale kdeze, pribeh smeruje rozhodne ke svemu horkemu konci. Rachel je trdloidni zlaticko, Tim Robbins klasicky proste zije nez hraje jen Michael Peňa se az prilis zakousava do role. Po Nothing but truth dalsi 5* podivana. ()

BDMarty007

Tenhle film je prostě příjemný. Není to žádná extra legrace, je to spíše trochu smutné a melancholické, ale místy i úsměvné a vtipné. Příběh jednoduchý, ale ne triviální, hodně uvěřitelné, ze života. Celé podáno velmi civilně, herci hrají a neexhibují, žádné zbytečné ohňostroje. Ústřední trojice skvěle vybraná, 100% za casting. Zároveň to hodně zachycuje průměrné Američany, jejich problémy, mentalitu a přístup, vztah k armádě a nakonec i roli US Army v americké společnosti. Až jsem to zpětně podezříval, zda to není tak trochu agitka US Army, ale asi ne, ono to zas tak jednoznačně pozitivní není. Příjemná roadmovie, nenápadný film, který mě příjemně překvapil. ()