V tieni

• Česko Ve stínu (viac)

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny. (oficiálny text distribútora)

calculus

Jediný slušný "Ivan" se jmenuje Trojan. Přisluhovači a vlezprdelkové měli tenkrát žně, a kdo vystrčil hlavu, ... Generálové Vojcechovský, Píka, Sochor a další, lidé by na ně neměli zapomínat. ()

route60

Věc málo vydaná se stala skutečností konečně Český film který má smysl a nehraje si na laciné gesta ale ukazuje těžkou a smutnou dobu v padesátých létech na pozadí jedné z největších zlodějin v naší historii, Ivan Trojan jako kapitán Hakl jen prokazuje svůj výborný talent a ostatních hercích nemluvě k tomu skvěle ztvárněna atmosféra té doby jen podtrhují výjimečnost tohoto Ondříčkova filmu. ()

maxcold

David Ondříček natočil filmy, které naprosto miluju, ale tenhle k nim bohužel patřit nebude. Po technické stránce, je to fakt dobře natočený, ale to je pro mě málo. To, že se Ondříčka filmy nezakládají na reálných základech, je známo, ale tady mi to poprvé vadilo. Herci skvělí, hudba J.P. Muchowa zklamala. Kdo chce moc, nemá nic. Platí to ale spíš pro mě, než pro film. Stejně se těším na další film jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. ()

Max Q.

Než o opravdovou detektivku jde spíše o formu filmu. Opravdu precizně vyladěný obraz. Jen ten děj, kdyby byl stejně vyladěný. ()

lobo87

Profesionálna filmárčina! Presnou réžiou počnúc, výborným výkonom Ivana Trojana končiac. Film, za ktorý by sa nehanbila žiadna krajina. Temný, atmosferický, drsný príbeh z drsnej doby... 75% ()

Selous_Scout

Z vyčpělého, tisíckrát přežvýkaného a stále znovu louhovaného tématu židovských utrpení nic nevysají ani tak dobří herci jako Trojan s Kochem. Výsledkem je průměrná krimi, na kterou nemá smysl vzpomínat. ()

jungewolf

Vynikající noir-kriminálka z doby nejhorších komunistických represálií těsně před měnovou reformou r.1953 . Není co dodat - 5 * a 86 % . ()

kubilov

Filmů jako je tento by mělo být podstatně více. Na zločiny nacismu upozorňuje každý druhý dokument a každý pátý film, ale na komunismus se stále zapomíná a je přímo skandální, že nám prakticky nepozměněná bolševická partaj sedí od revoluce dodnes v parlamentu. Padesátá léta minulého století jsou pak úplnou esencí toho nejodpornějšího komunistického hnusu. Vynikající Ondříčkova práce, která byla také po zásluze odměněna, výtečný Trojan a Soňa Norisová. Jeden z nejlepších českých filmů posledních let určitě. ()

x_ander

Skvěle vystavěné kriminální drama. Zamrzelo snad jen to, že v druhé půli skouzne od parádní detektivky k politickému dramatu. Chápu, že doba, ve které se film odehrává, si o to říká, ale film trochu ztratil své tajemno. ()

ZHODNOTITEL

Oskarové to asi zrovna není, jak si tvůrci přáli, ale je to poutavé především díky Trojanovi, Nirosové a kameře, která předvádí opravdu poutavé obrázky. ()

Blackadder

Pro někoho, kdo nezná naši historii, nezbytnost. Filmu "ubližuje" skutečnost, že takřka od začátku je zřejmá postava hlavního padoucha a stejně tak jak vše dopadne. ()

mkee

Oficiálne najlepší český film roku 2012, ktorý ponúka vynikajúcu dobovú, noir atmosféru, skvele zapadajúcu hudbu a remeselne precíznu kameru. To je súhra faktorov, ktorá predznamenáva, že sa film rozhodne oplatí vidieť, optimálne v kine (vzhľadom na vyzdvihované prvky). Dejovo si však z filmu príliš veľa neodnesiete. Dokonca si kacírsky dovolím zľahčene uviesť, že hrá až druhé husle (i keď v závere film dokáže sprostredkovať cielené posolstvo). Scenár a strih totiž metaforicky možno prirovnať k ementálu, ktorý bol viackrát rozkrojený a opätovne zlepený. Ničmenej, hodnotenie odráža celkovú spokojnosť. ()

Alden_Larson

Skvělý snímek, má skvělou zápletku, která výborně vystihuje atmosféru tehdejší doby. I postavy jsou skvělé, snad už jen díky hercům, Ivan Trojan je jako vždy fantastický. Film taky vypadá moc dobře. To, že je celý zbarvený do hněda, se asi nebude líbit všem, ale já ososbně bych si jinačí vzhled pro podobný film představit nedokázal. 9/10 ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)