Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

JimDeNiro

Myslel jsem si, že film Dallas Buyers Club, pojede více na city, ale nestalo se tak, a jsem za to rád, protože to ještě více umocnilo můj pocit z filmu a z hereckých výkonů, hlavně Matthew McConaughey a totální chameleon Jared Leto. Že je Matthew výborný herec, to vím, ale bohužel nedostává takové herecké příležitosti, aby to dokázal, a Jared Leto, to je dobrý zpěvák s vynikajícím hereckým nadáním, jak jsem vypozoroval hlavně u tohoto snímku. Akademie prokázala, že když se soustředí, tak umí ohodnitit Oscarem ty správné herce!! 95% ()

PavelH

Docela bychsi chtěl v reálu pokecat s Jaredem. Nevěřim totiž tomu, že to není úplnej magor. Oskary ani jinam jít nemohli. Jared už je pro mě navždy transka a Matthew asi začal brát nějaký pilule i ve skutečnosti, protože z něj je herec jako kráva. Po temným případu tohle a brzo z něj bude můj oblíbenec. ()

J.e.r.e.c

Matthew McConaughey předvedl největší star-restart poslední doby. Prakticky v průběhu jednoho roku a dvou filmů plus seriálu se z hezouna a nedobrodružného dobrodruha v polodementních romanťárnách přešaltoval do rolí střelených alfa-borců, od kterých se můžete (musíte!) naučit, jak správně přistupovat k životu. Matthew je elektrickej jezdec na koksu, dle potřeby dochuceného chlastem a sexem. Matthew je vědec, sám sobě pokusným králíkem, s vlastním tělem jako tou nejlepší laboratoří. Matthew je hráč, velkej hráč, co má silné protivníky - AIDS a lékařskou mašinérii, místo sličné děvy pro štěstí mu na klíně sedí Šered Létoová a sázky letí hodně vysoko. Matthew je doktor, kterej vám předepíše fajnovou medicínu, na jejímž balení sice jasně svítí nápis „made in hollywood“, ale zaručeně vám zvedne náladu. A to bez vedlejších účinků, žádná ospalost, bolesti hlavy, zvracení, zarudlé sítnice nebo hromadné odumírání mozkových buněk. Tak buďte trochu pozitivní (ne nutně HIV) a dopřejte mu pozornost, a nějakej ten dolar. Za to, co pro nás všechny dělá, si obojí sakra zaslouží! 80 % P.S.: Lidé by možná byli překvapeni, že zavádění některých léků do praxe bez důkladného a dlouhodobého klinického testování není jen scénáristická finta v „antikorporátních“ filmech, ale realita. Čti John Virapen – Nežádoucí účinek: Smrt. ()

Miagy

Filmu nedávam vysoké hodnotenie z viacerých dôvodov. Jednak sa mi nepáčil prístup hlavného hrdinu k ľudom, arogancia a americká naivita. Kladne hodnotím akurát výkon Mattewa McCounagheya, ktorý kvôli svojej roli obetoval nemálo kíl. Film má čo povedať, nesie v sebe hlbokú myšlienku, ale je hlúpo podaný, naivný, úplne bez emócií a citu. ()

tharros

Matthew McConaughey rozhodně hrát umí. Nepatří mezi nejlepší herce současnosti jen tak pro srandu filmografických králíkům. Jeho prazvláštně homofóbní přítel (Jared Leto) ho přes polovinu filmu hezky doplňuje, je vám z něho chvilku do zakřivených úst nahoru, jindy zas jdou koutky dolů. Co moment, to jiné feelings.. Jako celek film rozhodně funguje perfektně, časově je to však trošičku složitější. Osobně mi přijde že je až zbytečně moc natahovaný a častokrát se vám jakoby opakují scény. Nevíte zda-li jste právě měl Dejavu, jestli jste omylem nezmáčkli šipku zpět ve vašem přehrávači nebo jde jednoduše jen o další scénku, která se nese ve stejném duchu jako ta 20 minut zpátky. Celý příběh však hezky ukazuje, jak člověk dokáže bojovat do poslední chvíle o to, aby byly jeho chvíle na zemi ještě o pár setin delší, nebo aby nemusel odejít vůbec. Hezký poukaz zde najdeme hlavně na často nefungující lékařství.. každý ví, že farmaceutické spektrum vědy a léčiv sice jde kupředu, ale chyby v něm jsou neustále, a často jde spíše o finanční záležitost, než o samotné zdraví pacientů. Zkrátka a dobře, člověk má tendenci bojovat sám za sebe, než aby se svěřoval do rukou někoho, komu jste ve skutečnosti jedno, jako upadlá šupina malé rybičky na dně atlantského oceánů. Podtrženo shrnuto: Jedna hvězdička za námět, druhá za herce a třetí za enormní množství krabiček léků, které musely být součástí natáčení!! :) ()

jadran90

Kolik příšer se muselo sejít před kamerou, aby byl doceněn půvab Jennifer Garner? Film je postaven na zajímavých dialozích a vývoji postojů postav pod tíhou konce života a zejména v druhé půlce boduje. Víc mě prostě zajímal souboj jednotlivce proti systému než (sebe)píchající McConaughey. Oceňuji jeho (a vlastně i Letovo) úsilí zhubnout nějakých 20 kilo. Až mi bude zase nějaká holka říkat, že se jí líbí jeho postava, ukážu jí, že se od něho zas tolik neliším.:-D ()

MindTuber

Do tohoto filmu se mi dlouho dobu nechtělo, protože jsem si přes popisek představoval trochu jinou jízdu. Tak jsem si zase na nějakou chvíli odepřel dobrou podívanou, protože Klub poslední naděje je dobrý film. McConaugheyho, kterého jsem si více oblíbil až u Temnýho případu hraje opravdu zajímavou postavu s ještě zajímavějším osudem. Ne, není to měkký a má to drajf. Samotný děj není jen prostým odvyprávěním onoho osudu, ale také o lecčems vypovídá. Čtyři. ()

Alan_Shearer

Film poodkryvající tři interesantní a citlivá témata - korporátní moc, předsudky k odlišným sexuálním orientacím a AIDS. I přes občasné pomalejší tempo mě Klub poslední naděje nadchnul a donutil k přemýšlení. McConaughey famozně zahrál Ron Woodroofa, naprosto duvěryhodně a jeho chtíč nic nevzdávat, nelitovat se, žít a ještě zarobit penízky, to fakt cenim. Leto mu více než zdatně sekundoval, hlavní postavy na jedničku a dialogy taky. Jižanská nátura dodávala patřičnej šmrnc. Emotivní příběh doprovázelo i pár vtipnejch situací. Moc zajímavá práce, minimálně 80%. ()

Scraffy

Bravúrne herecké stvárnenia v tomto filme sú úžasné. Príbeh sám o sebe dosť dobrý a pomaličky sa vyvíja, čo sa mi páči. Jean-Marc Vallée predvádza slušnú nezávislú filmárčinu. ()

Duke90

U mě je to na pomezí mezi čtvrtou a pátou hvězdou, protože občas jsem se trošičku nudil. Jinak si ovšem odnáším extrémně silný zážitek hlavně z herectví McConaugheyho, který po roce 2010 začal natáčet jeden masterpiece za druhým a ve velmi krátkém časovém intervalu si umí i nebezpečně pohrát se svými tělesnými proporcemi (v čemž je Christian Bale stále nepřekonán!) a stejně tak Jared Leto - až mě fascinovalo jak přesvědčivě může dvaačtyřicetiletý herec zahrát "pětadvacetiletou ženu", protože kdyby k tomu ještě přidal kozy, tak je od baby fakt k nerozeznání. No zkrátka mu to ale brutálně "slušelo"! Všechny oscary jsou bez debat zasloužené.... ()

Maniik88

Skvelý a totálne premenný McConaughey, ktorému sekundoval tiež hodne dobrý Jared Leto. Zase si raz zahral feta a ide mu to. Dlho som mal problém aspoň trochu sa stotožniť s niekým vo filme, no nakoniec sa z feta-nakladača-kovboja stal lekár poslednej nádeje pre stovky ľudí. Musel si prejsť hodne veľkým prerodom aby čosi pochopil a našiel zmysel života. Výborná postava bola mladá doktorka, ktorej postupne dochádza, že za peniaze vraždia ľudí a robia na nich pokusy ako na potkanoch. Celé to kryje agentúra na schvaľovanie liečiv spriahnutá s farmafirmami. Super ako sa postavil systému a z 30 dní si ešte požil nejaké tie roky. Aj vďaka takýmto filmom verím, že tam ešte existuje ako taká sloboda slova. ()

martinkaziki

Pane Matthew McConaugheyne omlouvám se, že jsem vás měla za průměrného herce. Kdyby mě někdo před tímhle snímkem řekl, že budete aspirovat na jakékoliv herecké ocenění, vysmála bych se mu. Z téhle role jsem se takříkajíc posadila na zadek a nebudu se divit, když si za pár týdnů tu zlatou sošku odnesete. Tleskám ve stoje! Film měl co říct, oceňuji, že cíleně nehrál na city. ()

makakus

Udělat opravdu smutný film, který zároveň neždímá sentimentálně naše city za zvuků tklivých melodií, to není v dnešní době žádná prdel. Chce to velkou dávku empatie k lidem, kteří by nám jinak byli buď ukradení, nebo dokonce lehce odporní. A hlavně to chce umět takovou empatii vyjádřit a prodat divákům. Hezky to říká ve své homosexuální roli na tělo Jared Leto - "já jsem si to nevybral". Toto je pro mne nejdůležitější linka filmu - nikoliv marný boj jednotlivce proti farmaceutickým hydrám, mimochodem snad nejmocnější současné mafii, ale působivá ukázka té hrůzy, když člověk musí žít chtě nechtě se svým osudem. A ani sebelepší droga mu nepomůže přebít pocit, že prohrává. V podstatě jde jen o to, jak dlouho se člověk udrží při rodeu na býku, než ho shodí. ()

gicous

Je zajimavé, jak dokáže fyzická proměna dopomoci průměrným hercům k vyjimečným výkonům. Na kost vyzáblý McConaughey s knírem a mastnými vlasy tady dokázal vykřesat obdivuhodný výkon, který je v jeho filmografii zcela vyjimečný. I bez sklouzávání k přehnaně sentimentalnímu herectví, jenž by chtělo za každou cenu ždímat divákovy slzy, umí jeho postava probudit sympatie. Herecká práce to byla o to těžší, že Ron není přiliš dobrácký charakter. A ono dobro v něm se probouzí až v průběhu filmu. Z počátku se jedná o pěkného hajzla vzbuzujícího opovržení a nechuť. Kromě velice dobrého herectví všech herců, má film další plus, a tím je silné téma popisující prohnilost a nespravedlnost zdravotnického systému. Jean-Marc Vallé natočil působivé drama zbavené obvyklých uslzených momentů, čimž se do jisté míry vymyká zaběhnuté americké produkci. 8/10 ()

Lkn

Film je to bezesporu skvělý a je úchvatný co je herec ochoten pro roli udělat jako Matthew či Jared, ale stejně mam pocit ze tento film je nadhodnocen i kdyz je podle pravdiveho příběhu. Jen protože Matthew ma první opravdovou roli tak je myslím zbytečně ho hned nominovat na Oscara. Každy dokáže nahodit nebo dat dolu nějaká ta kila... ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka