Moje mesto kričí a plače.
Príbeh zavraždeného policajta  Dennyho Colta, ktorý sa za záhadných okolností vracia na svet ako nezraniteľný maskovaný bojovník so zločinom, známy pod pseudonymom Spirit. V snahe očistiť mesto Central City od zločinu sa púšťa do boja s tými najhoršími kriminálnymi živlami a nezastaví sa pred ničím, kým spravodlivo nepotrestá toho najobávanejšieho a najšialenejšieho zloducha Octopusa. Na svojich cestách Spirit stretáva celý rad pôvabných, výnimočných a osudových žien, či už je to Octopusova pobočníčka Silken Flossová, zvodná zlodejka Sand Sarefová alebo šialená tanečnica a vrhačku nožov Plaster of Paris.
Keď sa policajt Denny Colt stal obeťou prestrelky a zomrel, geniálny vynálezca Octopus mu, vtedy ako policajný lekár, vpichol experimentálnu látku, ktorá ho oživila a dala mu dar nezraniteľnosti - všetky rany sa mu ihneď zahoja. Po návrate z ríše mŕtvych sa z Dennyho Colta stal nesmrteľný a nezraniteľný maskovaný pomstiteľ Spirit, ktorý spolupracuje s políciou.
Ellen, dcéra komisára Dolana, kedysi Dennyho milovala a dnes miluje Spirita. Denny sa v puberte zaľúbil do krásnej Sand Sarefovej, ktorá ho však opustila a po rokoch sa teraz vracia ako slávna zlodejka šperkov. Čiernovlasá krásavica túži po poklade Argonautov, ktorého súčasťou je Jasonovo zlaté rúno, ale aj amfora s bájnou Herkulovou krvou, po ktorej túži aj Octopus, pretože po jej vypití sa stane nesmrteľným. Po nesmrteľnosti však túži aj Spirit. Na pustom mieste, kde si obaja hrdinovia z podsvetia chcú vymeniť tovar, sa objaví aj Spirit, a tak môže vypuknúť diabolská záverečná prestrelka... (TV JOJ)

markussupe

Tento film navzdory jeho názvu vůbec žádný spirit nemá. Je to prázdná bublina, která praskne po prvních pár minutách a řeknu Vám je to kardinální průser. Děs! ()

wrána

Podotýkám předem, že comicsovou předlohu neznám. Nicméně jako film je to vizuálně výborné, s dobrými herci (až na hlavního hrdinu teda), a se zajímavým, byť střeleným a poněkud chaotický příběhem. Ale všechny tyto ingredience fungují každá zvlášť, dohromady to nějakým, mě ne uplně pochopitelným způsobem, nefunguje a je to prostě a nebojím se to říct:-) nuda. Škoda. ()

Lancer

Dosti křečovité a ploché, zápletka spíše dementní než kýčovitě působivá...nějak to celé nefunguje. Spousta dívek, ale v čem je hrdinovo kouzlo? Hloupé klony, co se pitomě usmívají i v posledním tažení měly býti vtipně nápadití, ale stávají se jen sebeparodií na úrovni Epic Movie...lze pokračovat dál, jenže má to smysl? Miller si vykopal vlastní hrob! ()

Tolf

Je to celé komixová paródia, ale úplne nezdarená. Scenár odfláknutý. Jediné, čo sem Frank Miller preniesol zo svojho "úspešného" Sin City sú akúrat vizuálne prvky, inak veľká bublina. Pozeral som to len kvôli Samuel L. Jacksonovi a to sa teda poriadne zhovadil, chudák. Hlavný SUPERhrdina nesympatický, od začiatku poznačený ako klaun. Ak to tak malo byť, tak vôbec som sa nezasmial, to už radšej film Superhrdina, tam ma aspoň Leslie Nielsen pobaví i keď kvalitou asi rovnaký podpriemer. Ešte šťastie, že som to nepozeral v kine, lebo by som si trhal vlasy, že to nemôžem zastaviť a dopozerať neskôr keď budem mať viac trpezlivosti. Pretože zhltnúť to naraz je pre mňa až priveľké sústo. ()

gu-staff

Obrovské zklamání. Nenaplněná očekávání. Úroveň Batmana a Robina. Hlavnímu hrdinovi chybělo charisma. Režisérovi invence. Celému filmu pak chyběl nějaký ten "spirit". Naštěstí Evě Mendes nechyběl sex-appeal. A za to je ta jedna *. ()

Chopper

podla mna to bol skvely film....uplne som to hltal......a bol by som kludne sedel v kine dalsiu hodinku..........Scarlett Johansson a Samuel L. Jackson v Nazi uniformach to bolo za 100 bodov.......Eva Mendes stelesnenie dokonalej zenskej krasy....proste sa nato cele dookopy velmi dobre pozeralo........pacilo sa mi uplne vsetko....hlasky,obsadenie,rezia.........po precitaných recenziach som cakal totalnu sracku a nakoniec som z kina odchadzal so spadnutou sankou ()

Miyamoto odpad!

Tak tohle byl asi nejhorší film na který jsem byl v kině (a to tam chodím fakt často:-D). Gabriel Macht nepůsobí vtipně ani hrdinsky, Sammy L. Jackson těžce přehrává roli komiksového padoucha a Eva Mendes se Scarlett Johansson nejsou ani trochu sexy (ačkoliv ta druhá je mi fakt sympatická:-D). Podívaná, ze které je těžko pochopit děj, podívaná, která nebaví a není nijak poutavá. Jednoduše... "Spirita nebrat!" :-D ()

david666

Hodně slabý a pro mě dosti nesrozumitelný a roztříštěný děj. Oproti Sin City odvar. A nezachrání to ani pěkné grafické zpracování, na což jsme už u filmů dle předloh Millera zvyklí. ()

esmoke

Oproti Sin City: lépe převádí zákonitosti komiksu, nemá to režisára jehož jméno by vyvolávalo davovou mánii, hodně ujeté, člověk se i zasměje, kočky, ale hlavně není zdaleka taková reklamní masáž. Docela by mě zajímalo hodnocení pokud by film přišel ješte před Sin City :D. Doporučené komentáře: Tetsuo ()

MAST3R

Achjo to je zase slátanina..... Nebýti Jacksona a Johansson asi bych to 15 minutách vypl. Chybí mi tu smysluplnější příběh a vůbec skoro vše je tu špatné, nezáživné, nudící(lehce to zachraňují hezké baby)... Je fakt, že si mi to líbilo, ale nemění to nic na tom, že je to celé vo hovně!! Ještě, že jsem se na to netěšil. ()

George89

Komiksová, noir-detektivka, která se nebojí udělat si srandu sama ze sebe k čemuž jí dopomáhá sjvělý Gabriel Macht coby ústřední hrdina Spirit, smrtící Samuel L. Jackson a všechny ženy, které jsou stejně krásné jako vražedné. Pozn.: Samuel L. Jackson coby Hitler mě absolutně rozsekal:))) ()

bonovox

Veľmi slabý film, herci aj keď sú prvotriedny, tentoraz len bezhlavo pobehujú a filoztofujú. Nebyť krásnej Evy bolo by to dopadlo ešte horšie. ()

wray

Strasna kombinacia - vizualne za 5 hviezdiciek, herecke obsadenie slubuje minimalne 3 hviezdicky, ale pribeh je napokon za menej ako hviezdicku :/ Ale pekne poporiadku. Na Spirit som sa po Sin City velmi tesil. Jednak pre ten vizualny styl, a jednak preto ze mam rad komiksy. No a napokon - znama hviezda S.L.Jackson + dve krasky S.Johansson a E.Mendes - to sa neda pokazit!. Da. Povodny komiks som necital ale nechce sa mi verit ze by niekto dokazal napisat takyto chaos. (A to som cital aj komiksy ako napriklad Flaming Carrot) Hlavny motiv je klasika, superhrdina bojuje proti superzlocincovi, podtrhnute stratenou laskou, a nechyba humor. Ak teda nevadi ze ten humor je urceny asi detom do 10rokov. A ked uz teda nevadi ten trapny humor, urcite nebudu detskemu divakovi vadit ani diery v pribehu, a ani to ze pribeh je vlastne poriadne velky chaos. A ani ten umely sneh (nejde ani tak o to ze tam chodia zeny v tom snehu polonahe, ale naozajstny sneh zvykne ostavat na obleceni), ani tie herecke vykony (i ked tusim ze su stupidne, pretoze postavy boli napisane stupidne...), ani to ze hrdina je vlastne len taky obycajny, a ani nejdem dalej premyslat co vsetko bolo v tomto filme nanic... Stale vsak musim dat aspon 2 hviezdicky kvoli tomu vizulanemu stylu a komiksovej atmosfere. Je to vsak len preto ze to skor berem ako studiu vizualneho spracovania komiksu. Ako film je to naozaj odpad :/ ()

Thomak

Nebylo to vůbec špatný, vizuálně se mi film zamlouval, některé hlášky taky nebyly k zahození, Octopus je správnej magor, ale.. oproti Sin City sice barevnější a možná i o chlup komiksovější (to je co říct), přesto mi zde chyběla jistá hutnost příběhu a scénáře, jedná se spíše o sled více čí méně zajímavých scén, bohužel však bez patřičné síly a režijního kumštu. Škoda toho. ()

blezg

Hezky "kreslený" komiks, který je od začátku tak tupý, že se ho jeden ani nesnaží chápat. Ale Samuel černej nácek - Saubere Rasse ... majnkot, to je zas hovnošlap největšího kalibru. Hezky vizuálně zpracované Céčko. Nebo spíš Déčko... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (viac)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (viac)