Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

• Česko Terminátor: Příběh Sáry Connorové (viac)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvorcovia:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (viac)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (12)

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej (2008)

Vzdor všem těm ......... co dávají např. T6 3 a víc a tomuto hází odpady nalevo napravo, jedná se o ok záležitost s výborným obsazením co se týče ústřední trojice, díky které zkousnete i plno (a že ji zde je) T vaty. Nadprůměrná hudba od Medvěda McCrearyho, co si udělal jméno na BSG v.2.0 a Caprica se zde fakt vycajchnoval a proto ost bylo pro mne na solo poslech tenkráte velkým překvápkem roku. Brad Fiedel může býti spokojen. V době, když to běželo, jsem z toho byl nadšený poněkud více (říkám tomu dodnes Terminátorský rok, kdy jsem snad nekoukal na nic, než na oba T filmy a tento tv .s, ach to byly časy), ale stále je tam několik nezapomenutelných dílů, které si čas od času (i když musím zmínit, že se neustále prodlužuje, což není jeho vinou, ale můžou za to stále přibývající další nové filmy/tv s.) pustím. A samoz. je k posrání, že to končí v tom nejlepším. Zdravím Sliders a Odyseu 5. Tedy dnes za silné 3.5 ()

Pilot (2008) (S01E01)

Pro mě docela dlouhou dobu regulérní (stejně je chyba, že to není aspoň 80min. pilot) pokr. tj. ten Terminator 3 jak bych si ho asi představoval. Už ten samotný tv s. sice nemá takové koule jako v době, kdy byl nový, ale pořád ho mám rád a nebudu ho vyhazovati z filmotéky jen proto, že to většina brutálně uchcává z toho majstrštyku T6: Dark Fart. Přes všechny chyby je toto přijatelnější, než ta posl. hrůza. ()

Turek (2008) (S01E03)

Byl to Turek vod vokurek. ;-))) ()

Samson a Dalila (2008) (S02E01)

Tohle má furt stejný koule jako pilot. A snad ještě lepší. Min. 50% dílu se cítím, jako bych sledoval alternativní verzi T2. Body pro Letní Glau. ;-) John shodí háro a zvolí více T vojenský setřih. Palce nahoru. A největší zásek? Od tohoto dílu stálá přítomnost zpěvačky (a zde jsem zjistil, že i zajímavé herečky) z kapely Garbage v roli, SPOILER, T-1001. Závěrečná scéna na pánských WC se musí vidět. ()

Boj o elektrárnu (2008) (S02E02)

Další dráždění pomocí záběrů z budoucnosti. Yeah! ()

Allison z Palmdale (2008) (S02E04)

Díl zcela podřízený Cameron a vrcholem jsouc samoz. výjevy z minulosti/budoucnosti jejího lidského orginálu. Zbytek dílu můžete v podstatě přeskočiti, hehe. ()

Sbohem všemu (2008) (S02E05)

Zajímavá vojenskyarmádní záležitost a jako jediný díl v celém tv s. jest i nejdelší. Pěkné. ()

Muž, jenž začal z ničeho (2008) (S02E11)

Jeden z nejlepčích (jak by řekl Lukin) dílů ve 2.s. Terminatora zde hraje chlápek, co nás tak bořil v excellentním Monster Movie z tv s. Supernatural. ;-) ()

Zpěvy pouště (2009) (S02E15)

Ještě že to není Cantos Hyperionu. :))))) ()

Den D 2/2 (2009) (S02E19)

Krom pilotu a závěru, absolutní TOP celé série. Special quest star další T-1000 a motiv s ponorkou, který na nás vyjukl ve stejném roce i v T4. Hmmm, kdopak to měl asi dříve? ;-) ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (viac)