Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

• Season 1 (2006) - 25 epizód

• R2 (2008) - 25 epizód

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenzie používateľa vaclaw k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Hned na začátek bych měl k CG několik výtek. Jednak obecně nemam rád CLAMPovskou animaci - špičatý obličeje a anorektický postavy, jednak seriál obsahuje neutěšený množství postav a navíc je vytahuje třeba až v půlce příběhu když se to zrovna tvůrcům hodí (jako že na scéně je nová mocně silná postava, která hlavnímu hrdinovy patřičně pozatopí) a jednak jsou to příběhové kličky stylu Death Note, kterými si dle mě scénárité sami na sebe pletly bič, jelikož sledovat, jak postavy odhadují jednání druhých postav několik desítek kroků, činnů a rozhovorů dopředu působí dost uměle á la deus ex machina v každém díle aspoň dvakrát (ani v death note se mi tohle nelíbilo). I přesto všechno si ale u mě seriál vysloužil plného hodnocení bez mrknutí oka a nejmenších pochybností. Nejednoznačnost postav, jejich jednání a vlastně postavy samotné jsou mistrovské dílo samo osobě a stejně jako v Gundam sériích jsou hlavním důvodem sledování seriálu. Dalším velkým plusem je příběh, který sice, ač se rozhoduje o osudu planety, nepůsobí tak velkolepě a osudově jako v Gundamu (tady má pořád člověk pocit, že se vlastně jedná jenom o Japonsko a pár charakterů), ale i přesto dokáže strhnout a některé momenty si tvůrci vyloženě vychutnávali. Bitvy jsou navíc dostatečně monumentální a strhující a souboje jednotlivých mechů dokáží připoutat k obbrazovce a to vše je podbarvováno výbornou hudbou, která stejně jako v Gundam SEED dokáže spoluvytvořit nezapomenutelně scény. Code Geass je prostě vynikající mecha anime, působící o něco dospěleji než Gundam (ať si každý udělá sám představu, jestli je to dobře nebo špatně), každopádně je povinností pro každého, kdo má rád mecha, epické příběhy, velkolepé bitvy a překvapivé zvraty. 5* zcela zasloužených. ()

R2 (2008) (S02)

Stejné hodnocení i komentář jako u první série :-) ()