Fullmetal Panic! - Invisible Victory

(séria)

Uplynulo již 9 měsíců ode dne, kdy byl mladý seržant Sousuke Sagara přidělen jako osobní ochránce středoškolačky Kaname Chidori. Organizace Mithril, jejímž je Sousuke členem, během této doby úspěšně odvracela útoky teroristického uskupení Amalgam. Navštívením Kaname a mladé vůdkyně Mithrilu Tessy jejím bratrem a jedním z vůdců Amalgamu Leonardem Testarossou je znamení obratu a pouhou předzvěstí k masivnímu útoku na světové komunikační kanály a základnu Mithrilu. Jelikož je Kaname jednou z mála osob obdařenou vzácnou schopností Whispered, stává se primárním cílem Amalgamu, což donutí Kaname a Sousukeho opustit školní prostředí a vydat se na zoufalý útěk. (Scalpelexis)

Scalpelexis

Po Steins;Gate 0 jsme se dočkali dalšího velkého návratu. Kdo sledoval FMP! sérii, tak tuší, že The Second Raid (TSR) neskončil uzavřenou mytologií ani vztahová linka nebyla zdaleka dořešena. Pokračování po drahné době se ujalo pochybnější studio Xebec, což kvalitu rozhodně negarantovalo. Konečný verdikt? Mohlo býti hůře. V Xebecu se nám pochlapili a produkční hodnoty, animace, i použítí CGI (vyjma strašidelné automobilové honičky vytvořené v MS-DOS) bylo na decentní úrovni. Nově počítačově namodelovaní mechové nevypadaly zle, jenže oni by se bohužel hodily spíš vystavit do vitríny na okrasu než s něma bojovat. Akce totiž díky nim výrazně pokulhávala: Mechové byli chromí až téměř invalidní, pohyb jim dělal všeobecně velké potíže a na táhlou, full-time bojovou epizodu jsme si museli nechat zajít chuť mimo raidu ve 3. díle. Příběh docela drhne a Sousukeho linka mi přišla téměř až zbytečná nebýt likvidace jedné postavy. Otazníky mi visely i nad důležitostí postavy Nami. Vtipné scény se Sagarou už nejspíš nikdy nedostaneme, což by mělo vynahrazovat napětí, které místama ušlo, ale žádná darda to též nebyla. Bylo to pro mě takové sterilní, místama dost nevysvětlené, ke konci ukvapené (Leviathan), ale k nějakému bodu jsme se dostali. Pokud totiž bude další série, tak jsme v bodě, kdy není na co čekat a je prostor to řádně rozbalit. Vůči úrovni aktuální sezóny nadprůměr, ale celkově se není moc nad čím radovat. Zdaleka to nemá na nabouchaný TSR a člověk by se jen modlil za návrat KyoAni, kterého se samozřejmě nedočkáme *vzlyk, vzlyk*. V mých očích to ušlo a vlepím tomu celkové 3*. ()

Všelicos

Čtyři díly jsou venku a zatím se drží mangy Full Metal Panic: Sigma téměř doslova. Animace je plynulejší, než v prvních dvou (resp. třech) sériích a začíná jít konečně do tuhého - tajemství Whispered (a proč je Angel - Chidori - tak důležitá) bude brzy odhaleno! :)) Zatím dávám plný počet, snad nebude mít seriál sestupnou tendenci a budou se dál držet předlohy, protože to rozjeli prostě báječně :) ()

K4sum1

Čekala jsem 9 let na pokračování, během čehož jsem několikrát přečetla mangu od začátku až do konce. Už jsem ani nedoufala, že by mohli pokračovat a hle.. tady to je. Teď jen doufat, že to dotočí až do finálového polibku :)) Team Kaname! ()

DaweForeman

Tak po x letech návrat k této sérii a stálo to za to. Autoři se konečně poučili, že i z tohohle se dá udělat něco přijemně akčně-dramatického a zadařilo se jim to. Už žádné trapné komicko-parodické prvky, ale napětí od začátku až do konce. Sice je tu pár věcí stále přitaženo za vlasy, ale zlepšení je vidět. To samozřejmě platí i o animační a hudební stránce, kdy přece jenom 12 let udělá celkem dost - na druhou stránku je dobře, že tvůrci anime nedrželi původního typu animace a vše prošlo pod novou taktovkou. ()