Fullmetal Panic!

• Japonsko フルメタル・パニック! (viac)
Japonsko, (2002–2018), 20 h 6 min (Minutáž: 24–30 min)

Predloha:

Šódži Gató (kniha), Dódži Šiki (kniha)

Sacuki Jukino, Tomokazu Seki, Akio Ócuka, Mamiko Noto, Šin'ičiró Miki, Majumi Asano, Susumu Čiba, Takehito Kojasu, Jukana, Hiroši Naka, Mikako Takahaši (viac)

Kaname Chidori je krásná šestnáctiletá Japonka, studentka střední školy, která nijak nevybočuje z běžného chování středoškoláků. Ovšem Kaname Chidori je něčím výjimečná. Je totiž jedna z whispered - lidí s vrozenou znalostí Black technologií. Když se japonská protiteroristická organizace Mithril vedená šestnáctiletou kapitánkou Telethou Testarossou dozví, že slečnu Chidori chtějí unést a využít na zdravotní pokusy, pověří jednoho vojáka, aby ji 24 hodin, 7 dní v týdnu hlídal. Tímto úkolem je pověřen mladý seržant Sousuke Sagara. Sagara ovšem jako správný ochránce vidí v každém, kdo se k slečně Chidori přiblíží, teroristu. A tak organizace Mithril a hlavně seržant Sagara budou mít plné ruce práce, aby Kaname ochránili. (Roby)

ScarPoul

Dostal som typ na toto anime a tak som si povedal prečo nie. Pred nedávnom som sa konečne dostal k Animatrixu a uvedomil som si, že svojho času som bol do anime strašne zbláznený. Ghost in the Shell a Cowboy Bebop považujem za najlepšie sci-fi kúsky v rámci seriálu a filmov( kde musím rozhodne prirátať aj Akiru). Preto sa dá povedať, že som mal značné očakávania. Full Metal Panic! je veľmi príjemným seriálom, ktorý hlavne v úvodných častiach neuveriteľne baví a mixuje prvky dobrodružstva so zábavou. Akonáhle ale seriál príde do vážnosti - objavia sa tam obrovské AS roboty, ktoré strieľajú a mlátia sa a seriál začína byť nudný, ničím prekvapivý, bez väčšej prepracovanosti vnútorných pohnútok postáv a bez premyslenejších akčných scén. Čo veľmi zamrzí, lebo postavy sú veľmi sympatické a ich prepojenie v rámci seriálu je veľmi podarené - aj keď značne prvoplánové - taký hlupučký( v najlepšom slova zmysle) romantický trojuholník. Myslím si, že v rámci príbehu to skončilo niekde na pol cesty. Som zvedavé na ďalšie série, ktoré majú byť poznateľne lepšie a vtipnejšie. Táto séria je skôr priemerom, ktorý neurazí, ale rozhodne nezaujme na toľko aby sa k nemu človek s radosťou vracal. ()

Marius

Kaname Chidori je obyčajná (a neuveríte, je sexi) študentka strednej školy, výborná žiačka a predsedkyňa triedy s organizačným talentom. Preto sa tajná protiteroristická jednotka veľmi čuduje, keď zachytí správu, že Chidori je terčom teroristov. Práve preto jej pošle do školy "nenápadnú" ochranku ktorou je Sousuke Sagara, adolescentný člen špeciálnych protiteroristických jednotiek. Ibaže Sousuke ako správny gumák vidí v každom človeku teroristu a preto sa škola čoskoro zmení na vojnové pole. Ešte že sa blíži školský výlet. Full metal panic je kombináciou akcie a romantiky, má pomerne jednoduchý príbeh, jeho spracovanie je však na výbornej grafickej úrovni a je to celkom sranda. Mne však omnoho viac režú trochu uletenejšie anime kúsky, takže 8/10. ()

Vavča

Jedno z mých prvních anime, a rozhodně dílko, které neztráci na vtipnosti ani po repríze. Sagara je prostě machr stejně jako další členové jeho týmu a Chidori taky dokáže překvapit svým chováním, fajn hudba, akční příběh, trocha romantiky, trocha tajemna. Ale hlavně je to nesmírně stylové anime(jako teba Hellsing, taky není ideální, ale je to kult prostě) pro mě je to klasika žánru, uctívám to vysokým hodnocením, protože mě to prostě dostalo a spoustu věcí si z toho pamatuji dodnes. ()

evil_ryu

Spojenie akčnej mecha s romantickou školskou líniou, nebol najlepší nápad. Žánre si nie vždy spolu, ako logicky tak i dejovo rozumejú. Dal by som o * viac keby využijú viac potenciál komédie. Zopár dobrých vtipov tu je ale mohlo ich byt viac. Mierne sklamanie, a trochu nadhodnotený celkový rating. No čo, to už tak u Anime na csfd býva. ()

Hees

Full metal panic je vynikajúce anime z pohľadu vývoja postáv. Najzaujímavejšia je samozrejme hlavná postava, vojak zocelený bojom, ktorý zabudol na svoje city a je z neho v podstate vraždiaca mašina. Aj keď to tak nevyzerá, má aj on svoje city. Osobne som čakal kým sa niečo stane, že kedy dá najavo svoje city a to je na tom to zaujímavé, na to práve si treba počkať. Hlavná postava (Sagara Sousuke - 17 rokov) potom začne chodiť do školy aby mohla chrániť druhú hlavnú postavu (Kaname Chidori - 16 rokov), ktorou je drzá a zároveň milá osoba(čo sa medzi sebou vylučuje či nie?).Podobné anime niekoho odrádzajú lebo nemá rád robotov(mechov) ale v tomto prípade nie je prečo si to nepozrieť! (FMP!). Vtipných a vážnych situácii je dosť a predstavenie hlavných hrdinov je tiež dôležité. Keď si na hlavných hrdinov zvykneme anime začne ísť viac do hĺbky čo sa týka psychológie postáv a ich chovania. Pokračovanie : Full Metal Panic? Fumoffu http://www.csfd.cz/film/215477-full-metal-panic-fumoffu/ vo Fumoffu hlavnú úlohu hrá humor a neobsahuje žiadne boje na tie si počkajte na The Second Raid. PS: Scénka s kondómom je top, hneď je jasné že FMP! bude super. ()

• Homunculové Pýcha, Závist, Chtíč, Obžerství, Chamtivost, Lenost a Hněvjsou pojmenováni jako sedm smrtelných hříchů. (Maty.tekk)