První ze série anime filmů navazujících na seriály Code Geass je zasazen do alternativní reality roku 2017. Japonsko bylo v roce 2010 dobyto Svatou říší Britskou a přejmenováno na Oblast 11. Japonci, označovaní jako „jedenáctí", jsou celosvětově považování za méněcennou rasu. Evropská unie proti Svaté říši Britské bojuje, nechce se ale příliš angažovat a plýtvat životy Evropanů. Z gheta japonských utečenců u Paříže jsou proto do armády nabráni teenageři s příslibem, že jejich rodiny za jejich vstup do armády obdrží občanství EU. Když je 132. jednotka armády EU obklíčena Brity v Narvě u Petrohradu, je na její záchranu poslán oddíl bojových robotů ovládaných lidmi W-0. Protože je jejich šance na úspěch téměř nulová a jedná se o podřadné „jedenácté", dostali tito vojáci pokyn zničit sebevražednou sebedestrukcí co nejvíc nepřátel. Když to major Leila Malcal zjistí, sebedestrukční systém v robotech nechá deaktivovat, ale už je pozdě - z celé jednotky žije už jen jediný: poručík Akito Hyuga. Akito sám celou operaci dotáhne k vítězství. Leila je za úspěch operace v Paříži povýšena na podplukovníka a je jmenována oficiální velitelkou W-0, je jí však jasně řečeno, že své vojáky jí Evropa nedá. Na snobské akci evropské smetánky, kam je Leila nucena jít, je odhaleno, že ani ona není Evropanka, ale potomek britských aristokratů zabitých před 12 lety, a že ji rodina Malcal pouze adoptovala s cílem udělat z ní snoubenku pro jednoho ze svých synů. Armádní konvoj EU, v němž krátce poté jede v limuzíně generál Smilas s Leilou, je přepaden trojicí japonských teroristů, jejichž jediným skutečným cílem je získat domov. Pod tlakem okolností se nakonec rozhodnou vstoupit do Leilina vojenského oddílu. Boj za mír, svobodu a domov pokračuje. (bergenia)

spawnxp

"August 10th, 2010 a.t.b. in a blitzkrieg attack by The Holy Empire of Britannia the nation of Japan was conquered in a mere month and its very name was erased from the world" - bombastickej začátek jako předznamenání skvělýho kousku z "alter" historie "made in Japan". Ostatně japonský představy o barbarskejch (evropskejch/ruskejch) impériích jsou vždycky zajímavý (kupodivu o Americe zde nepadne ani slovo). Akční, koukatelný, dobrá zábava. ()

TomX2

Celkový dojem: Tak toto mi veľmi nesadlo. Páči sa mi krásna animácia, výborní mecha roboti a svet, Akito mi svojim imidžom pripomína Leloucha, avšak.. O postavách nevieme vôbec nič, nevieme čo sa deje, aká je príčina vojny, čo sa vôbec rieši, a keď si to uvedomíme tak sa toho na obrazovke veľa nedeje. Dokonca ani Geass tu nemal šancu sa nejak presadiť a zaujať, a tak sme sa len mohli sucho pozerať na súboje medzi mecha robotmi. Moje hodnotenie: 60% ()

Jeoffrey

No zatím nemůžu tvrdit, že by to byla taková pecka jako seriál o Lelouchovi, ale na druhou stranu je to zatím jenom takový rozjezd, kde nám představí charaktery, prostředí a naznačí zápletku. Co se prostředí týká, tak upřímně bych se radši na konflikt díval z druhé strany, protože mám z nějakého důvodu Británii mnohem radši než EU a tak bych se radši díval jak "svatá říše" postupně ovládá zdejší svět a úplně nejradši bych si zase jednou poslechl své oblíbené věty jako "Yes, you highness" a "Yes, your majesty", no co se dá dělat... Ale prostředí je stejně tak prostě super, konflikt dvou světových mocností, kdy Anglie je součástí EU a nepřítel, který je označován jako Británie je vlastně celá Amerika (ano o Americe sice nepadne ani slovo, ale její barva je na úvodní mapě naprosto jasná...) + podstatná část Ruska, je prostě hodně zajímavou kulisou. Charaktery také ujdou, Akito působí jako silný a schopný MC s temnou minulostí, která se tak trochu podepsala na jeho psychice a tak působí například v boji tak trochu jako magor a jindy jako chladný frajer, ale tohle já hodně můžu, takže tady určitě zatím spokojenost. Hlavní hrdinka zatím nic moc, ale čekám, že se děvče začne v dalších dílech odkopávat a nebude na mě působit tak nezajímavě. No a hlavně na straně Británie je zase jednou jeden co má "Geass" a už jenom kvůli tomu jsem pocítil jisté nadšení, které mě vede k tomu, že se pustím i do dalšího dílu. Animace je dobrá, kromě všeho toho CGI mecha, ale i na to se dá docela bez problémů koukat, takže i tady nadprůměr. Začátek je to dobrý, tak snad se to v dalších filmech nepokazí... 7,4/10 ()

fallanga

První Akito toho moc neukázal, ale je zde potenciál do budoucna. Je tu pěkně rozjetá příběhová linka, která ukazuje i jiný konflikt než Británie vs Black Knights. Najednou vidíme, že Británie se nemusela vypořádat pouze s Lelouchem, ale ve stejnou dobu ještě válčila s EU. V anime vypadala Británie celkem slabá, nedokázala porazit pár teroristů. Nyní víme proč. Její síly byly zaneprázdněné v Evropě. Stejně jako v původním anime, ani zde to není jasně rozděleno na klaďase a záporáky. Europia United zde sice hraje jako ta kladná strana, ti nepřátelé Británie, ale ve vztahu k Japonsku nejsou o moc lepší. Což je samo o sobě sympatické. Co se týče postav, tak Akito je takový Suzaku a Lelouch v jednom. Je to sympatická postava, ale zdá se mi až moc OP. Suzaku by měl být ten nejlepší pilot světa, ale Akito momentálně vypadá mnohem zkušeněji. Což není moc dobré. Suzaku má být ten nejlepší. Ne Akito. Celkově se mi první díl líbil, nadchla mne lepší animace, která vypadá prostě božsky. Slušný rozjezd, má to potenciál, jen to nesmí v dalších dílech pokazit. ()

DaweForeman

Trochu nechápu proč je tu na ČSFD každej díl zvlášť, když je to jedna a ta samá série. To je asi něco jako u klasického anime, kdyby člověk hodnotil každý díl jednotlvě. Proto své tři hvězdy dávám jako obecný souhrn všech 5 dílů (které svou délkou respektive dávají tak nějak 1 sérii o 12 dílech). Následující komentář se taktéž týká všech dílů. Jedná se respektive o příběhovou vsuvku mezi první a druhou sérií Hangyaku no Lelouche. Tentokrát se přemístíme do několikrát v seriále zmiňované Evropy a boje EU vs. Británie - konkrétně se vše odehrává kolem speciální jednotky Japonců, se kterými i zde není zrovna nejlépe zacházeno. Vsuvkou to lze pouze nazývat, protože se tu objeví taky Lelouch, ale řekl bych, že jeho výskyt jaksi nemá skoro žádný vliv na příběh - možná jen to, že člověk si to dokáže časově zařadit. Obecně tohle má spoustu akce a rozhodně zajímavější animaci než původní anime. Problémem je ale to, že jaksi epická napínavost a zakončení tu jaksi vůbec nejsou, takže se to nese o několik stupňů nižším duchu, a hlavně musím kritizovat hudbu, která je tu spíše otravná, než správně zvolená. Nemusím ani mluvit o tom zmateném konci, který pořádně nedával ani smysl, kdy člověk by musel použít opravdu velkou představivost, aby si domyslel jednotlivé události. ()