Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

• Season 1 (2006) - 25 epizód

• R2 (2008) - 25 epizód

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenzie používateľa July k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Konečně anime, které má po většinu času celkem hlavu a patu, kde roztomilé scény zabírají jen nutné minimum a kde se intrikaří, bojuje, odhalují dávná tajemství... Občas až příliš teatrální a překombinované, místy lehce skřípající logika děje, ale nic, co by spokojený divák rád neodpustil - možná kromě uspěchaného, přespříliš melodramatického a novými informacemi nepřehledně nahuštěného konce (který však pořád dává o hodně více smyslu než třeba závěr NGE nebo Ergo Proxy). P.S.: Padouch nebo hrdina, musí mít masku a vlající plášť (jak už nám sdělili třeba Úžasňákovi)! ()

R2 (2008) (S02)

Prvních cca deset epizod bylo téměř na 5* - mocenské machinace, mezinárodní dohody a jejich porušení, slušně zpracované bitvy a nové zajímavé postavy... Od dvanáctého dílu s poněkud stupidní školní slavností Milly jako by se vývoj zlomil a seriál začíná připomínat více telenovelu než akčně-psychologickou sci-fi/fantasy. A fantasy prvků na úkor "pouhé" alternativní historie bohužel začalo notně přibývat. K nim přímo úměrně ubývalo logiky postav... Díly krátce před úplným závěrem mi připomínaly konec Neon Genesis Evangelionu - kolektivní nevědomí, porozumění splynutím duší... Blábol nad blábol zahalující se do v Japonsku asi populárního hávu psychoanalýzy. Byla bych snížila hodnocení i na 1*, ale začátek série si to nezaslouží - a ani její konec. V posledních třech epizodách se sice postavy chaoticky přemisťují z místa na místo a divák už nemá šanci se v ději vyznat, ale úplný závěr (byť předvídatelný) seriál opět zdvihá. 3* jsou tedy slušný průměr. Seriál výstižně shrnuje i komentář Tionois. ()