Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

• Season 1 (2006) - 25 epizód

• R2 (2008) - 25 epizód

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenzie používateľa ikilledjenny k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Lelouch alias Zero je charismatický taktik. Dá se jeho chování ospravedlnit? Záchrana jediné osoby stojí proti armádě a celému světu. Alternativní historie, mecha, nadpřirozená moc. Spasí Zero Japonsko? No budu se muset podívat na další sérii. Oba openingy i endingy byly skvělé, celková hudba a efekty na jedničku. Kresba je zvláštní, ale líbila se mi. Jako celek je tohle anime hodně nadprůměrné. Charakter Suzaku mi vadil, přejela bych ho parním válcem a byl by klid. No, hodně lidí tohle srovnává s novějším Guilty Crown, což je podle mě úplný nesmysl. Je to podobné téma, ale jinak se vše liší. All hail Britannia. (Jen vtip, Zero pořádně je zmasakruj!) ()

R2 (2008) (S02)

První myšlenka hned po dokoukání: No ty krááááso. Tohle anime je prostě špička. A tak geniální Lelouch stvořil na Zemi mír a já si pobrečela. Upřímně celé anime nevíte, co se stane. Fandit Lelouchovi či nefandit? Je vlastně dobrý nebo zlý? Odpověď vám dá poslední díl, do té doby to je jízda plná efektů, dobré hudby, skvělých charakterů a geniálních strategií. Nemám, co vytknout, ani jednu jedinou věc. Btw nejvíc mě pobavil komentář pod jedním dílem na ultimě - "Pamatujte děti, nezabíjejte idol šílené lesby (ach jak mi ta Nina byla protivná) nebo stvoří ultimátní zbraň hromadného ničení a nakope vám prdel." ()