Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

• Season 1 (2006) - 25 epizód

• R2 (2008) - 25 epizód

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenzie používateľa Darik k tomuto seriálu (2)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006)

Nádherně promyšlený plán jednoho školáka na ovládnutí světa. Po psychologické stránce naprosto dokonalé (ooo ano, myslím, že se to klidně vyrovná i Death Notu), co se týče akce tak tam sem slintal blahem. Ale u tohoto seriálu jde opravdu spíš o tu psychologii než nějaké super obrovské bitky mechů. Já si to užíval a téměř nedýchal, zkrátka úžasná podívaná, která by se bez své nádherné animace neobešla. Postavy super a příběh... No, to je jiná liga;) Za mě 100% + 5* navíc ()

R2 (2008) (S02)

Druhá řada pokračuje rok po té první a hned ze začátku nabírá dost vysoké otáčky (i když se v mnohém podobá první serii). Ale to, co přijde okolo 20 epizody už je něco naprosto neuvěřitelného. Popravdě řečeno jsem i já na tu delikátní hru Lelouchovi skočil a sežral to všechno i s navijákem. Poslední 4 díly jsem téměř nedýchal a ten úplně poslední jsem hltal a nakonec byl totálně vyveden z míry - tohle jsem prostě opravdu nečekal. Celá druhá serie by byla pro mě na 4*, ale za ten poslední díl a to, jak to měl Lelouch všechno promyšleno do dokonalosti, mi nedá jinak, než že těch 5* dám. A dal bych i víc;) Nádhera ()